سخنگوی سپاه: خانواده صدام در اعتراضات اخیر نقش داشتند

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می‌گوید اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد خانواده صدام حسین، رهبر پیشین عراق، در اعتراضاتی که در روزهای اخیر در ایران برگزار شد، نقش داشته‌اند.
 
آقای شریف گفته است: "خانواده صدام جنایتکار و معدوم هم در این حوادث نقش داشتند، اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد که آنها نیز سعی داشتند با کمک گروه‌های معاند به نظام اسلامی ایران ضربه بزنند."
 
سخنگوی سپاه به جز خانواده صدام، از "دشمنی" سازمان مجاهدین خلق، طرفداران بازگشت سلطنت، عربستان سعودی و آمریکا نیز سخن گفته است.
 
چند روز پیش از صحبت‌های سخنگوی سپاه هم محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت، از نقش "برادرزن صدام" در اعتراضات گفته بود.
 
آقای رضایی گفته بود که سابقه اعتراضات اخیر به "اتاق عملیاتی" برمی‌گردد که برادرزن صدام حسین، به همراه رئیس دفتر پسر او، با نمایندگانی از سازمان مجاهدین خلق، عربستان سعودی و سازمان سیا در اربیل تشکیل داده بودند.
 
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، تشکیل اتاق عملیاتی در اربیل را از قول مقام‌های اقلیم کردستان رد کرد و درباره سخنان محسن رضایی گفت: "تصور می‌کنم این بحث نمی‌تواند با دقت لازم بیان شده باشد."
 
اما پس از آن آقای رضایی بر گفته‌هایش اصرار کرد و گفت آن را بر مبنای اطلاعاتی بیان کرده که در اختیار سخنگوی وزارت خارجه نبوده است.
 
در اعتراضاتی که در ده‌ها شهر ایران برگزار شد نزدیک به چهار هزار نفر بازداشت و دست کم ۲۱ نفر کشته شدند. حداقل سه نفر نیز در بازداشت درگذشته‌اند.
 
مقام‌های ایرانی تلویحا مسئولیت کشته شدن معترضان را به کشورهای خارجی یا گروه‌های مخالف نسبت می‌دهند.
+7
رأی دهید
-133

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  chemistry - سیدنی، استرالیا

  و موجودات فضائی و اجنه رو جا انداختی!! ;) :)
  2
  99
  ‌پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
  ۴۷
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  خود صدام چی اون دست نداشت،رضایی با عالم هپروت در تماس دائم است،ازش باید بیشتر پرسید.این اعتراف رژیم نهایت دستپاچگی و ترس و ضعفش را نشان میده،چرا که اگر این مسئله راست باشه در انتخابات بعدی اگر برادر زن صدام کاندیدای رئیس جمهوری< بشه از رضایی بیشتر رای میاره!،اینقدر احمقند که خودشون اعتراف میکنند که ملت ایران حتی حاضره دست به دامان صدام و خانوادش بشه که از دست این باند تخم صیغه نجات پیدا کنه
  2
  94
  ‌پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵
  ۵۸
  ملاخوری - منچستر، انگلستان

  ای وای ، رمضان الشریف ، تنها چیزی که نداری شرافته، اجنبی مزدور، برگرد به همون خراب شده ایی که بهش متعلقی، ما ایرانیها واقعاً بدبختیم که هر ننه قمری پا میشه و یه ضرت و ضورتی میکنه، خداییش آدم میترسه به قیافه این جلاد نگاه کنه. محسن دیوانه کیه که این عوضی آمده حرف او ن رو تایید کنه، شرح مختصری از تاریخچه زندگی رضایی اینه که ایشون در یکی از ده کوره های مسجد سلیمان بدنیا آمده و مادرش اختلا ل مغزی شدیدی داشت و همه اهل محل از دستش عاصی بودند و بیچاره دست خودش نبود و پاچهً همه را میگرفته ، رضایی هم از همون بچگی به محسن دماغ و محسن خُوله معروف بوده، و بخاطر وضعیت بد مالی فقط تا پنجم ابتدایی تحصیل کرده ، محسن رضایی بعد از مرگ پسرش گفت پسرم اختلال عقلی داشته، یعنی این در خانواده رضایی مورثی هست و لطفاً اصلاً روی حرف این بابا هیچ حساب نکنین، بیچاره مریضه و این شریف از اون مریضتر
  1
  77
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۷
  ۴۸
  malek khorshid - روتردام، هلند

  واقعا که، خریت هم حدی داره. یکی‌ از یکی‌ احمق تر.
  1
  74
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۰
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  تو این سپاهى ها یه قیافه آدم حسابى نمیشه پیدا کرد! خدا بخواد یکى از یکى کریه المنظرتر و وحشتناکترند! بالاخره خونواده صدام بود یا سرویسهاى جاسوسى آمریکا و انگلیس یا گروههاى معاند و ته دیگى بود کفکیرى بود ، چى بود ؟ اى تو روح اونهائیکه شماها رو بلاى جون این مردم و مملکت کردند!
  1
  86
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سردار، اگر میخواهى خانواده صدام را تنبیه کنى، همین عکست را بدون روتوش برایشان بفرست، یقین دارم که به اسهال مزمن دچار خواهند شد!
  1
  27
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۱
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خانواده صدام از خدا میخواهند که بتوانن به عراق خودشان برگردن و زندگی ارام و معمولی در کشور خودشان داشته باشن . اخوندها و مزدوران سپاه یا هدفی دارند که میگویند خانواده صدام حسین در اعتراضات اخیر دست داشتن یا از ترس خیزش مردم روانی شده اند و دارن هذیان میگویند !
  1
  23
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۵
  ۶۱
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا

  خلاصه ش کنم....ابر و باد و مَه و خورشید و فلک و خانواده صدام و سازمان مجاهدین خلق و طرفداران بازگشت سلطنت و عربستان سعودی و آمریکا و تانزانیا و دختر خالهء نتان یاهو و قطب زاده و جمیله در کارند، تا آسید مجتبی و احمقی نژاد و سعید طوسی و جنتی (نمیر کبیر) و سید حسن خرس الله و اختلاسیون وبقیه اراذل و اوباش بچاپند و بریش شما امت گاگول بخندند تا انتصخابات بعدی!
  1
  25
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۶
  ۵۴
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  رهبر سوری نمی خوایم . اسلام زوری نمی خوایم
  1
  22
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۷
  ۶۵
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  کمى دقیق تر به صورتش نگاه کنید از نظر قیافه گوئى برادر دوقلوى صدام است. اسمش هم که خالصا عربى است فقط مانده یک شیر پاک خورده اى یک ویدئو از این بابا پیدا کند تا ثابت شود که اصل و بنیادش نیز متعلق به یکى از دهک هاى دارقوز آباد عراق است.
  1
  15
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۴
  ۳۱
  Tombehtar - نیورک، ایالات متحده امریکا
  رمضان بی شرف ....، از اسم نجس و کثافتت معلومه که چه کفتاری هستی،بی بته عربزاده، البته منظورم از عرب، اعراب با شرف و انساندوست نیست، بلکه منظورم ازعربهای بیش از صد قرن پیش هستند که برای رسیدن به قدرت به جنگ همدیگر رفتند و چند تاشون ...شدند و به درک واصل شدند ولی متاسفانه در قرن بیست ویکم هنوز افراد زیادی هستند که اینها را سرمشق قرار دا ده اند، بی خبراز اینکه این عربها سر چشمه ومنبع فساد بودند همانطور که پیراوانشان در حال حاضر هستند. خامنه ای، خمینی، جعفری، لاریجانیها، روحانی، خاتمی، رمضان بی شرف، ووووووو نمونه های تکامل یافته این اعراب هستند که بعداز هزار و چندی سال این بلا را سر مردم ایران اورده اند، حالا برو ید و قدری فکر و تامل کنید دراین مورد.
  2
  17
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۰
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  زشت روی وحشتناک,که گویای طینت کثیفت هست,احمق مادر زاد ,اگر چنین هم باشد تو نگو,چون نشاندهنده شدت نفرت ملت از نظام خونبار شماهاست که مردم بصدام صد بار بدتراز شماها پناه برده
  1
  18
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۰
  ۴۱
  Dogisgod - مونرال، کانادا
  محسن رضایی که با مادر و پسر خودش زنا کرد، با دگران چه کند؟ به قول حجت الاسلام منتظری : وفیلم آن موجود است!
  1
  16
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۴
  ۵۴
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  اینا چرا این شکلین خدایا ؟!!!!!!!!!!!!!!!
  1
  19
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۶
  ۴۸
  هرمز١ - تهران، ایران
  شما خودت شبیه صدام هستی
  1
  17
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۹
  ۴۱
  Tepino - لندن، انگلستان
  میگم تو چقدر شبیح صدامی، نکنه مادرت شب honeymoon با صدام جایی قرار ملاقات داشت...
  1
  3
  جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
  ۵۰
  Pezhman - وین، اتریش
  صدام جام شکست را تا دسته فروکرد توحلق خمینی. آمریکا با یک حمله صدام را شکست داد. حالا شما احمقها میخواهید که ما باور کنیم شما از آمریکا قویترهستید؟
  1
  2
  شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.