اشد مجازات برای پدر سنگدل

پس از اعترافات متهم،کیفرخواست این پرونده در دادسرای مشهد صادر شد و متهم در شعبه‌ی پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای میز محاکمه نشست
 
10 سال زندان برای مرد سنگدلی که پسر نه‌ساله‌اش را از بالای پلی در مشهد به پایین پرت کرد و او را به طرز دلخراشی به قتل رساند.
 
این یکی از خبرهای حوادثی هفته‌ی گذشته بود.
 
روزنامه‌ی خراسان در این‌باره نوشت: تحقیقات درباره‌ی این جنایت هولناک 29 شهریور سال گذشته و زمانی در دستور کار پلیس و دستگاه قضایی قرار گرفت که رانندگان عبوری در زیرگذر پل کابلی بزرگراه فجر مشهد، پیکر کودکی را دیدند که از بالای پل به وسط بزرگراه سقوط کرده بود.
 
رانندگان، خودروها را به حاشیه بزرگراه کشیدند و بدین ترتیب تحقیقات قضایی درباره‌ی ماجرای سقوط مرگبار این کودک آغاز شد.
 
تحقیقات در خصوص این پرونده درحال انجام بود که چند روز بعد مردی با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی، مدعی شد فرزندش از چند روز قبل گم شده و او با خواندن ماجرای سقوط مرگبار یک کودک از بالای پل در شبکه‌های اجتماعی، احتمال می‌دهد که این کودک فرزند او باشد.
 
با این ادعا تحقیقات وارد مرحله‌ی جدیدی شد و بررسی‌ها نشان داد که کودک نه ساله «علی. ط» نام دارد و فرزند این مرد جوان است.
 
اما هیچ کس فکرش را نمی‌کرد این مرد عامل اصلی این جنایت باشد تا این‌که وقتی در حضور قاضی ویژه‌ی قتل پای میز بازجویی نشست به تناقض‌گویی پرداخت ولی سرانجام راز قتل فرزندش را فاش کرد و اعتراف کرد: از وقتی همسرم را طلاق دادم فرزندم مدام بهانه می‌گرفت و می‌گفت چرا مادرم را طلاق دادی؟ این چه زندگی‌ای است که برای ما درست کردی؟
 
از این حرف‌های او آزرده خاطر می‌شدم و رنج می‌کشیدم تا این که تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم.
 
آن روز حدود ساعت دو بعدازظهر پسرم را به بهانه‌ی گردش سوار موتورسیکلت کردم و از بلوار دانشجو وارد بزرگراه فجر شدم و او را روی پل کابلی بردم.
 
در مکان خلوتی موتورسیکلت را روی جک گذاشتم و به پسرم گفتم به آن سوی نرده‌های فلزی برود و عبور و مرور خودروها را تماشا کند.
 
او هم به آرامی و خوشحالی پا به آن سوی نرده‌ها گذاشت که ناگهان من پاهایش را بلند کردم و او را به وسط بزرگراه انداختم.
 
پس از اعترافات متهم،کیفرخواست این پرونده در دادسرای مشهد صادر شد و متهم در شعبه‌ی پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای میز محاکمه نشست و قضات او را به تحمل 10 سال زندان محکوم کردند.
 
قاضی مجتبی علیزاده درباره‌ی محکومیت 10 سال زندان برای پدر سنگدل گفت: با توجه به این که طبق قانون، در این گونه پرونده‌ها، قصاص پدر منتفی است اما دادگاه با بررسی همه‌ی جوانب این پرونده و همچنین چگونگی ارتکاب قتل و جریحه‌دار شدن اذهان عمومی، رأی اشد مجازات قانونی یعنی 10 سال زندان از جنبه‌ی عمومی جرم را صادر کرد.
+20
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  roxana_110 - تهران، ایران
  حالا اگه مادر اینکار رو میکرد اعدامش میکردن لعنت به این تبعیض که فقط برای شیعه ها هست اهل سنت در این مورد پدر و مادر رو یکسان میدونن
  0
  3
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.