آیا بابا نوئل اصلی در ترکیه پیدا شده است؟

پرتره سنت نیکلاس، کشیش میرا که آن را آزمایشگاه چهره دانشگاه جان مورس لیورپول در دسامبر۲۰۱۴ ساخته است باستان‌شناسان در ترکیه معتقدند که آرامگاه اصلی "بابا نوئل" را پیدا کرده‌اند که به نام "سنت نیکلاس" هم شناخته می‌شود.
 
در زیر کلیسای سنت نیکلاس در شهر "دمره" واقع در استان "آنتالیا" در جنوب غربی ترکیه یک مقبره دست نخورده پیدا شده است.
 
"دمره" روی ویرانه های شهر قدیمی "میرا" بنیاد شده است. تصور می‌شود سنت نیکلاس در قرن چهارم در شهر "میرا" زندگی می‌کرده است.
 
تاکنون، اعتقاد بر این بود که استخوانهای سنت نیکلاس درشهر "باری" ایتالیا مدفون هستند.
 
باور بر این بود که استخوانهای او سال ۱۰۸۷ زمانی که شهر میرا مورد حمله ترکان سلجوقی قرار گرفت توسط تجار ایتالیایی به شهر باری برده شده‌اند. شهر میرا در آن زمان یکی از شهرهای یونان بود.
 
هنوز در آن زمان، سنت نیکلاس به خاطر سخاوت‌مندی، به ویژه برای کودکان و فروتنی‌اش مورد احترام بود.
 
کلیسای سنت نیکلاس در دمره به عنوان محل سکونت نهایی سنت نیکلاس مکانی مشهور برای زائران است و کاوش های باستان ‌شناسی در آنجا برای مدت ۲۰ سال ادامه داشته است.
جمیل قره بیرم، رئیس سازمان آثار تاریخی آنتالیا، گفت که مطالعات علمی و تکنولوژیک اخیر، وجود یک آرامگاه دست نخورده در زیر کلیسا را ​​نشان داد.
 
او به روزنامه حریت ترکیه گفته است: "معبد زیر زمین کلیسا در وضعیت خوبی قرار دارد."
 
وی افزوده است: "ما معتقدیم که تاکنون هیچ آسیبی ندیده است اما وارد آن شدن دشوار است، زیرا روی زمین سنگهای منقش چیده شده و این سنگها نخست هر کدام باید اندازه‌گیری و سپس برداشته شوند."
 
وی همچنین گفت مطالعه اسناد قدیمی نشان می‌دهد استخوان‌هایی که به "باری" برده شده‌اند متعلق به یک کشیش دیگر بوده است.
 
رئیس سازمان آثار تاریخی آنتالیا گفته است: "چشمهای جهان به اینجا دوخته شده است. ما می گوییم که سنت نیکلاس در این معبد بدون هیچگونه آسیبی نگهداری شده است. ما در مرحله نهایی کار قرار داریم. اگر نتایج را بدست آوریم، گردشگری آنتالیا رونق خواهد یافت."
 
مهربانی سنت نیکلاس در طول قرن ها او را به شخصیتی افسانه‌ای تبدیل کرد و او به عنوان "بابای کریسمس" (بابا نوئل) که به کودکان هدیه می‌دهد محبوب همگان کرد.
 
هلندی‌ها که از سنت نیکلاس به نام "سینتر کلاوس" یاد می‌کنند زمانی که در آمریکا مقیم شدند این نام را با خود در آنجا استفاده کردند و بعدها در آن جا تبدیل به "سانتا کلاس" (بابا نوئل) شد که بسیاری اورا با همین نام می‌شناسند.
+11
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  ۲۰۰۰ سال پیش که کشوری به نام ترکیه که نبود که این بابا ترکی‌ از آب در بیاد! ایشان ۲۰۰۰ سال پیش که کشوری به نام ترکیه که نبود که این بابا ترکی‌ از آب در بیاد! ایشان همانطوری که از اسمش پیداست، ‌ایرانی بوده: اسم: نیک، لقب:ملس، زیرا با ملسی که درست کرده بود، به بچه‌ها ملس میداد و آنها او را دوست داشتند و از ملس به لاس تبدیل شد. به همین سادگی‌!
  17
  9
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۶
  ۳۸
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  اون زمان ترکیه ای وجود نداشته و یونان بوده و سنت نیکلاس هم یونانی بوده !! بنابراین باید گفته بشه در ترکیه کنونی !!
  7
  16
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۶
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  آهان چون 1نفر به نام سنت نیکولاس اونجا مرده پس شد مال مسیحیا؟ بس نام کهن تروکیه که از نام تورکها گرفته شده و در 5000 سال پیش تمدن ترووا (تلفظ قدیمی تورک همون تور که بهشون توران هم میگفتن) چی میشه؟ همین ایران و قفقاز هم در کهن طزمان فقط تورکهای کهن قز(به لاتین کاس) بودن و تمدنهای کاسپین نام لاتین (قزوین=قز+اوین= در تورکی یعنی خانه قزها) و تمدنهای اورارتو ماننها مادها سکاها سومرها رو داشتن. تمام نام شاهان و سرزمینهای قدیمی به زبان تورکی کهن یا پروتوتورکی هست. هیسسسسسسسسسسس لطفا
  20
  6
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  ۴۳
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  این ترکها عادت دارند همه چیز را به اسم خودشان بزنند. کلاً همه شان مادرزادی خودشیفتگی دارند. کسانیکه یک بار ترکیه رفته باشند و تورلیدر ترک داشته اند حرف من را خوب درک می کنند. فقط کم مونده بگن خدا هم ترکه.
  5
  17
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. هرکی سیبیل داره عموت نیست. خود مسیح مال لبنان هست و لبنان اون زمان زیر مجموعه تورکیه بوده. یونان خوش 700سال جزو عثمانی بوده. بازم بگم؟ حالا چون مسیح لبنانی بوده پس لبنان یونانیه؟ اصلا 2000 سال پیش یونانیها دین داشتن مگه. هنوز مسیحی نشده بودن. چرا شماها انقدر کند ذهن هستید.
  19
  5
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
  ۴۰
  rahjoo - بابل، ایران
  amirgheryou-فک نمیکردم دراین حد عقب مونده باشی!!! آخه دیگه تاریخ لیدیه و هیتی ها و یونانیان آسیای صغیر و روم شرقی و بیزانس و کلیسای سوفیا ووو که اظهرمن الشمس! یه بار گفتم بهت دایناسورا هم نیستن که مدعی شن یه ادعا ی نژادی راجع به اونا هم بکن!ببین کیا وقت آدمو میگیرن.واقعا چن کلاس سواد داری؟!!! ازون خونه کلنگیایی هستی که دیگه قابل تعمیر نیستی باید از نو پی کند و ساختت
  5
  13
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عجب جوکی هستی ، تاریخ طورکی !!! بیزانس و کنستانتینوپول و تمام آثار باستانی و کتب و .. شد کشک ولی چرندیات و تخیلات طورچی جلبکی شد ملاک!!! جوک بشما میگن واسه همینه همه میخندن به طورکها، سلجوق و قلجوق از استپهای آسیای میانه حمله کردند آناتولیا و الان شدن باشندگان کهن آنجا؟؟؟ اگه ملت طورق کهنه ملتهای دیگه اختراع شدند؟؟؟ یونانیهای بدبخت چی میکشند از دست این ..ها
  4
  13
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. الان این خانه قزها یعنی چه؟؟ و چه ربطی به بحث در مورد بیزانس شرقی و کنستانتینوپل و ... داره؟ همون ... نام تمام شهرها و روستاهای کردستان ترکیه در طول دو قرن اخیر عوض کردند ....
  3
  13
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. هر هر هر. خندیدیم. باز تو شالیزارها رو ول کردی اومدی. اون کرده که میگه لباس کردها با یونانیها یکی هست. بدبخت یونانیها. تو هم که مطمئنم بجز تاریخ جمهوری اسلامی چیز دیگه ای تو عمرت نخوندی و نشنیدی. مطمئن باش سوادم از تو بیشتره مطمئن باش. بجای جوک گفتن برو سر کارت ما مجبور نشیم انقدر برنج هندی بوخوریم مریض بشیم. آفرین پسر خوب.
  13
  3
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. با یه تورک بحث کردن مثل با دیوار صحبت کردنه یا آب در هاون کوبیدن و در صورت ادامه احتمال مرگ مغزی زیاده. خوش باش ...، اصلا تمام دنیا مال شما. هم دایناسورها، هم پنگوینها، کروکودیلها، گوریل ها و حتی پیاز و ترب و سیب زمینی همه اصالتا ترک هستند و نه تنها کره زمین بلکه روی خورشید هم در دمای 20 میلیون درجه سلسیوس فقط طورکها تونستند زندگی کنند. چه خوبه که طوورک ها هستند و کهن نیز هستند
  3
  10
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::bsman - بوردو، فرانسه::]. هیچ کردی رو ندیدم با کرد دیگه ای رابطه خوبی داشته باشه اما به خاطر ادعا و خودنمایی خیلی سعی میکنن خودشونو یکدست نشون بدن. اتفاقا شماها همه کس و همه چیز رو به خودتون میچسبونید. فارسها حداقل هاشا میکنن و میزنن زیرش که فلانی نبوده و فلانی نشده. اما شماها میگید همه فلان فلان هم ما بودیم و مال ما بوده. جون تو.
  4
  4
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸
  ۴۰
  rahjoo - بابل، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. فک کنم به اندازه کافی دوستان حالیت کردن سوادت و فهمت در چه حدی هست!
  4
  4
  شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.