رییس موساد: ایران بیش از هر زمان دیگر به مرزهای اسرائیل نزدیک شده است

یوسی کهن می گوید، ایران «یکی از مهم ترین اولویت ها» برای موساد است یوسی کهن، رییس موساد گفته است که ایران «یکی از مهم ترین اولویت ها» برای سازمان مرکزی اطلاعات و جاسوسی اسرائیل است زیرا «بیش از هر زمان دیگر به مرزهای اسرائیل نزدیک شده است».
 
به گزارش رسانه های اسرائیل، یوسی کهن شامگاه دوشنبه دهم مهر در آیینی با شرکت اعضای موساد و در حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور سخن می گفت.
 
به گفته رییس موساد، حضور نظامی ایران در سوریه و نیز از طریق حزب الله در «جبهه لبنان» و «جنگ افزار دقیقی» که به حزب الله می دهد، و همچنین نفوذ ایران بر حماس، «خطرات بزرگی» محسوب می شود که موساد برای مقابله با آنها بیش از گذشته آماده شده است.
 
به گفته یوسی کهن، ایران در کنار «رویه ستیزه جویانه» خود در قبال خاورمیانه، در تلاش است تا در توسعه برنامه هسته ای اش به توانمندی نظامی برسد.
 
بنوشته جروزالم پست، رییس موساد این را نیز گفت که ایران به ایجاد «چالش هر روزه برای اسرائیل و ضربه زدن به این کشور، و نیز ضربه به دوستان اسرائیل در جهان» ادامه خواهد داد.
 
به گفته یوسی کهن، موساد سالیانه «صدها و هزاران عملیات، که برخی از آنها پیچیده و جسورانه هستند، در قلب کشورهای دشمن که هدف عملیات هستند، انجام می دهد».
 
وی گفته است که موساد «توانایی ویژه ای در نفوذ به محافظت شده ترین و خطرناک ترین نقاط دارد و نیروهایش پس از دستیابی به هدف به کشور خود باز می گردند».
 
رییس موساد افزود، سازمان او در چارچوب «یک برنامه چند ساله با هدف تمرکز بر اولویت های ملی، امنیتی و سیاسی» فعالیت می کند.
 
آقای کهن موساد را «مهره ای در زنجیره ملت باستانی یهود که می خواهد الگوی این ملت و جهان باشد» توصیف کرد.
 
یوسف مئیر (ملقب به یوسی) کهن، ۵۶ ساله، که پیشتر مشاور امنیت ملی دولت بنیامین نتانیاهو بود، از هفتم دسامبر ۲۰۱۵ جانشین تامیر پاردو در ریاست موساد شده است.
 
آقای کهن در حدود سه سالی که رییس موساد بوده است، به عنوان یکی از مورد اعتمادترین چهره های اسرائیلی نزد نخست وزیر این کشور از سوی بنیامین نتانیاهو برای پیشبرد اهداف دولت اسرائیل به مذاکره به واشینگتن و مسکو اعزام شده است.
 
به گزارش رسانه های اسرائیل، در آیین شامگاه دوشنبه که در آن یوسی کهن سخن می گفت، برای نخستین سال در طول ۶۸ سال فعالیت سازمان موساد، جوایز ویژه نخست وزیر این کشور به «نیروهای برگزیده» موساد داده شد.
 
بر اساس این گزارش ها، در نخستین سال این جوایز، شش فرد و بخش که در «عملیات متهورانه» در یک سال اخیر مشارکت داشته اند، این جایزه را دریافت کردند، رسانه های اسرائیل توضیحات بیشتری در مورد برندگان جوایز و عملیات آنها منتشر نکردند.
 
بنیامین نتانیاهو خود در این آیین موساد را «مشت هماهنگ شده» اسرائیل با نیروهایی «مبتکر، شجاع و حرفه ای» نامید و از تلاش آنها برای پیشبرد هدف های اسرائیل، قدردانی کرد.
 
نتانیاهو به تازگی هر چه بیشتر از «حضور فزاینده نظامی ایران در سوریه» ابراز نگرانی می کند؛ در راستای این نگرانی ها، ارتش اسرائیل ماه گذشته رزمایش بزرگ نظامی یازده روزه ای را در شمال این کشور برگزار کرد.
 
نخست وزیر اسرائیل دو هفته پیش در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز ایران و کره شمالی را دارای خطراتی مشابه برای جهان توصیف کرد و با گفتن این که «برجام ایران را به کره شمالی دیگری مبدل می کند»، بر لزوم «لغو برجام یا اصلاح آن» پافشاری کرد.
 
ایران ادعاهای اسرائیل را در مورد ماهیت برنامه هسته ای اش رد کرده و تاکید دارد که «رژیم صهیونیستی» با داشتن بیش از دویست کلاهک هسته ای، از صلاحیت اظهار نظر در مورد برنامه اتمی ایران برخوردار نیست.
 
اسرائیل عامدانه توان هسته ای خود را در ابهام می گذارد.
 
سخنان دوشنبه یوسی کهن در مورد این که ایران به «اولویت نخست» در برنامه های موساد مبدل شده است در شرایطی بیان شده که در هفته های گذشته اظهارات تند لفظی سران اسرائیل و ایران علیه یکدیگر افزایش یافته است.
 
تسنیم، یکی از رسانه های عمده خبری وابسته به سپاه پاسداران ایران، در روزهای گذشته موشک های دوربرد ایران را «اسرائیل زن» توصیف کرد.
+10
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  مجتبی تهرونی - تهرون، ایران
  شماها اجداد و پدرانتان همه در اروپا بدنیا امدن امدید در خاورمیانه چکار کنید ؟ مگر خاورمیانه خانه ی شماست ؟ از وقتی که وارد خاورمیانه شدید اتش در خاورمیانه شعله ور شد . فقط هم بفکر تجزیه کشورهای اطرافتان هستید تا توی خاورمیانه قدرت اول باشید و بقیه هم مطیع شما باشن . ولی کور خواندید
  8
  10
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  نترس، ایران قصد دست درازی ندارد، و وقتی‌که دستش را دراز کرد، دستش را بگیر و زمینش بزن، اینکه کاری نداره برای شماها که با یک قلاب سنگ، داود جالوت را نابود کرد!
  6
  4
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۹
  ۵۲
  ernakola - تهران، ایران
  بوی امپراطوری ایران میاد . !! باختی اسرائیل !!
  9
  9
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۱
  ۴۸
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا
  پس پایگاه هوایى سیتالچاى در جمهورى اذربایجان چسبیده به خاک ایران که توسط اسرائیل خریدارى شده براى خوشگذرانى عمه جان میباشد؟
  4
  9
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.