نجات معجزه‌آسای ۵۲۰ سرنشین هواپیمای ایرباس ۳۸۰

یک فروند هواپیمای ایرباس خطوط هوایی ایرفرانس پس از آن که یکی از موتورهایش بر فراز اقیانوس اطلس از کار افتاد، توانست خود را به خاک کانادا برساند و در میانه راه پاریس به لس‌آنجلس فرود اضطراری کرد.
 
ایرباس ۳۸۰ که تحت عنوان پرواز اِی.اف ۶۶ از پاریس به مقصد لس‌آنجلس در حرکت بود در حوالی غرب گرین‌لند دچار این سانحه شد و یکی از دو موتور بال راست خود را از دست داد.
 
هیچ کدام از ۴۹۶ مسافر و ۲۴ خدمه این پرواز آسیب ندیده‌اند اما پس از فرود این هواپیما در یکی شهرهای کوچک شرق کانادا، مسافران ناچار شدند ساعت‌ها در داخل کابین بمانند چرا که این فرودگاه تاسیسات لازم برای سرویس دهی به ایرباس ۳۸۰ را نداشت.
 
دیوید رهمار، مکانیک سابق هواپیما که به عنوان مسافر در این پرواز حضور داشته گفت که از نظر او نقص فنی مربوط به هواکش موتور بوده است اما هنوز ایرباس و ایرفرانس درباره علت اصلی از کار افتادن موتور هواپیما اظهار نظر نکرده‌اند.
 
رهمار گفته که او و سایر مسافران ابتدا یک تغییر ناگهانی در وضعیت هواپیما احساس کردند و بلافاصله بعد از آن صدای بلندی شنیدند که باعث رعب و وحشت مسافران شد.
 
عکس‌هایی که مسافران این پرواز از موتور آسیب دیده تهیه کرده اند کاملا نشان از انهدام فیزیکی بخش‌های خارجی آن دارد.
 
پس از این سانحه هواپیما حدود یک ساعت دیگر به پروازش ادامه داد تا بالاخره موفق شد در فرودگاه خلیج غازها در شهر لبرادور در شرق کانادا با موفقیت بر زمین بنشیند.
 
آن طور که گفته شده احتمال ورود یک پرنده به داخل موتور هواپیما آن هم در ارتفاعی که این ایرباس پرواز می‌کرده، منتفی است اما آن گونه که رهمار می‌گوید احتمالا هواکش اول این موتور از کار افتاده و جدا شدنش موجب خسارت به موتور و منهدم شدن آن شده است. با این وجود، تحقیقات فنی در این باره هنوز کامل نشده است.
+92
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  عیسی مسیح همیشه به بهترین وجه از پیروان خود محافظت می‌کند حتا در آسمان .درحالیکه محمد پیامبر مسلمانان هیچ کاری از دستش بر نمیاد
  163
  71
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
  ۴۳
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  [::ab5534 - هلسینکی، فنلاند::]. یارو خودش مسلمان بود، درمحل کار بعضی دوستانش با شوخی به او تلقین کرده بودند که بعضی خدایان در بعضی ادیان در بعضی مشکلات میتوانند کمک کنند، همه شان در همه مشکلات نمیتوانند انسان را کمک کنند.یارو چون کمی ساده و زودباور بود این حرف را باور کرده بود و شک و تردید هایی در دل داشت. از قضا یکی از نیمه های شب آپارتمانش در طبقه سوم دچار آتش سوزی میشه. یاور با دست پاچگی از خواب میپره میبینه راه خروجی را آتش مسدود ساخته، میاید تا از پنجره خود را بیرون پرت کند تا زنده زنده نسوزه .وقتی پنجره را باز میکنه و آماده پریدن میشه، همان حرف دوستانش یادش میاید. باصدای بلند فریاد میزنه:. یا محمد یا الله سالها شما را دوست داشتم لطفا مرا حفاظت کنید تا سالم برسم به زمین. ای عیسی مسیح، خودت میدانی که در دلم کم کم بتو محبت هایی داشتم ولی هیچوقت به کسی نگفتم، خودت یک کاری کن ترابخدا. ای بگوان (خدای هندو ها) خودت را زیاد توی فیلم ها دیده ام ولی باور کن همیشه میخواستم از نزدیک بیایم ببینمت، لطفا یه خورده هایی متوجه باش آخر ماهم انسانیم دیگه. ای بودا .. و خود را پرت میکنه..
  11
  12
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۵
  ۴۳
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  . بعد از پرت شدن محکم میخوره به زمین یک پایش شکسته و دست و گردنش از جا بیجا میشوند.آمبولانس خبر میکنند یارورا میبرند به بیمارستان تا پزشکان مداوایش کنند. بعد از چند ماه که صحت یاب میشه، همیشه باخود میگه، ای ناجوانها ای عوضیها ای فلان فلان، همه تان برای پول آنجا نشسته اید...
  8
  13
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.