کرسی حقوق بشری مقابله با یهود ستیزی در آمریکا به یک بانوی ایرانی تبار رسید

خبرگزاری ایرانشهر : با اعلام رسمی اتحادیه ضد افترا (ADL) کرسی مهم سرپرستی واحد تحقیق و تلاش برای مقابله با یهود ستیزی به شارون نظریان بانوی ایرانی آمریکایی رسید. خانم نظریان از استادان شناخته شده ایرانی آمریکایی است که پیش از این عضو هیئت روابط خارجی دانشگاه UCLA در کالیفرنیا بوده است.
بر اساس اطلاعیه ای که وب سایتAnti Defamation League منتشر کرده است خانم نظریان سرپرستی کارگروه بزرگی را از این پس به عهده می گیرد که پا به پای مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان با یهود ستیزی و انواع دیگر نفرت پراکنی علیه اقوام، نژادها و مذاهب گوناگون فعالیت خواهند کرد. همچنین قرار است دفتر اتحادیه ضد افترا در اورشلیم نیز زیر نظر خانم نظریان اداره شود.
جاناتان گرین بلت (Jonathan Greenblatt) مدیر عامل ADL در بیانیه ابلاغ حکم خانم نظریان با اشاره به گستردگی تلاش‌های آکادمیک و عملی او در زمینه‌های بشر دوستانه و سیاست‌گذاری‌های بین المللی گفت: «او شایسته هدایت تلاش‌های جهانی ما برای رفع یهود ستیزی و اقسام دیگر نفرت است.»
 
خانم نظریان فرزند ثریا و یونس نظریان و متولد تهران است به دلیل انقلاب مجبور به جلای وطن شده است. او دانش‌آموخته علوم سیاسی است و از پر سابقه ترین اعضای دپارتمان علوم سیاسی دانشگاه UCLA محسوب می شود.
خانم نظریان همچنین عضویت در هیئت مدیره دانشگاه هیفا و مرکز غیرانتفاعی جامعه امداد مهاجرین عبری (HIAS) را در پرونده کاری خود دارد.
اتحادیه ضد افترا (ADL) سازمان غیردولتی بین‌المللی است که مرکز آن در شهر نیویورک قرار دارد. این سازمان که مهمترین سازمان حمایت از حقوق بشر در آمریکا قلمداد می‌‌شود مهم‌ترین وظیفه خود را «مقابله با یهودستیزی و حمایت از حقوق مدنی شهروندان و هر نوع نژادپرستی و مقابله با هر نوع نفرت‌پراکنی» معرفی کرده است.
+49
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  آذری باهوش - میانه، ایران
  باید دید که در مورد مسلمان ستیزی هم نظرات مساوی دارد یا نه
  27
  28
  شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  ۴۰
  Iranemaa - قم، ایران
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. ماهیت دین اسلام به گونه ای است که مسلمان ستیزی به وجود میاد. زیاد خودشا ناراحت نکن جناب عرب دوست
  12
  29
  شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  ۴۲
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::Iranemaa - قم، ایران::]. من انساندوست هستم و فرقی ندارد این انسان عرب یا عجم یا مسلمان و مسیحی و هندو باشد. در مورد دین اسلام هم حرفت کاملا غلط است . برو تاریخ 1400 سال را بخوان مسلمانان هرجا حکومت کردند به ادیان دیگر اجازه وجود دادند در صورتیکه دیگران اینکار را نکردند.
  16
  16
  شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  این که قیافش و میمیک خندش نقض حقوق بشره!!
  0
  4
  یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  ۵۲
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  همه (یهود ستیزی، عرب ستیزی، بهایی ستیزی، مسلمان ستزی و ایرانی ستیز ) کار غلطیه و از روی جهالته. سرپوش گذاشتن روی جنایات و نقض حقوق بشر که توسط رژیم های فاشیستی مثله جمهوری اسلامی و اسرائیل هم بیشرمانه هست. این خانوم وضیفش اینه هر کسی اسرائیل رو به نسل کسی و تبعیض متهم کرد به یهد ستیز متهم کن. خب آخوندها هم هر کی رژیم اسلامی رو متهم کنه میگن اینا صهیونیست و منافق و . هستن
  0
  6
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  ۵۲
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  همه (یهود ستیزی، عرب ستیزی، بهایی ستیزی، مسلمان ستزی و ایرانی ستیز ) کار غلطیه و از روی جهالته.
  0
  5
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  ۵۲
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  سرپوش گذاشتن روی جنایات و نقض حقوق بشر که توسط رژیم های فاشیستی مثله جمهوری اسلامی و اسرائیل هم بیشرمانه هست. این خانوم وضیفش اینه هر کسی اسرائیل رو به نسل کسی و تبعیض متهم کرد به یهود ستیزی متهم کنه. خب آخوندها هم هر کی رژیم اسلامی رو متهم کنه میگن اینا صهیونیست و منافق و . هستن
  0
  4
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  ۵۲
  chopoogh - فرانکفورت، آلمان
  آذری بیهوش٬ بوی ساندیس میدی.
  0
  0
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.