تصاویر مهدی خزعلی در برابر درهای بیمارستان بقیه‌الله تهران خبرساز شد

رادیو زمانه : کاربران شبکه‌های اجتماعی جمعه، ۲۷ مردادماه عکس‌هایی را از مهدی خزعلی در برابر بیمارستان بقیه‌الله تهران بازنشر کردند. مهدی خزعلی، فعال سیاسی منتقد دستگاه از واردشدن به بیمارستان بقیه‌الله سرباز می‌زده و فریاد می‌کشیده که «لاریجانی منو آورده اینجا، منو می‌خواد بکشه...به خانمم بگین اینا می‌خوان منو اینجا بکشن.»
 خزعلی هفته گذشته بازداشت شده بود. او پیش از بازداشت در نامه‌ای صادق آملی لاریجانی، رئیس‌ قوه قضائیه را به فساد متهم کرد.
 
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری مهدی خزعلی، فعال سیاسی که در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد، در پی وخامت حال از زندان اوین به بیمارستان بقیه‌الله انتقال یافت.
 
مهدی خزعلی از ۲۲ مردادماه در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذای خشک زده و امروز ۲۷ مردادماه در پی وخامت حال به بیمارستان بقیه‌الله اعزام شده است.
 
این فعال سیاسی ۲۲ مردادماه در منزل پدری‌اش از سوی مأموران امنیتی بازداشت گشت و پس از انتقال به زندان اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کرد.
 
گفته می‌شود، بازداشت مهدی خزعلی با ضرب و شتم و همراه با خشونت صورت گرفته است.
 
تا زمان انتشار این خبر از علت دستگیری و نهاد بازداشت کننده اطلاعی به دست نیامده است.
 
مهدی خزعلی پیش‌ازاین نیز در بهمن‌ماه سال گذشته بازداشت و در پی اعتصاب غذا از زندان اوین آزاد شد.
 
این فعال سیاسی درمجموع دارای ۳۷ سال حکم زندان در پرونده‌های مختلف است که این احکام بر اساس قانون باید تجمیع و حکم نهایی به وی ابلاغ گردد، اما تاکنون از تجمیع این پرونده‌های جلوگیری شده است.
 
مهدی خزعلی، پزشک ایرانی، فرزند ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیان و بنیان‌گذار مؤسسه فرهنگی انتشاراتی اباصالح است.
 
این فعال سیاسی در سالیان اخیر به‌دفعات بازداشت و در اعتراض به عدم پایبندی به آیین دادرسی در سیستم قضایی، دست به اعتصاب غذا زده است.
+283
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حکایتی - تهران ، ایران

  این یارو هم چقدر نازک نارنجی هست ،این رژیم کثیف و آدم کش اگر می‌خواست دخلتو بیاره ،تا به الان که سر مخالفشو با انواع و اقسام روش‌های گوناگون سر زیر آب کرده ،تو رو هم به طریقی سر تو زیر آب میکرد،و هی‌ ننه من غریبم بازی در نیار ،همتون از یک قماش هستین ،ببین اون پشت پرده چه خبره .
  199
  79
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۷
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران
  دوستداران انقلاب دیروز و پشمانان و سرخورده های امروز
  97
  108
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۹
  ۵۱
  ahura95 - توکیو، ژاپن
  به درک اسفل السافلین . مرده شور ترکیب بالا تا پایینشونو ببرن . دعوا سر لحاف ملاس . با آب هفت دریا هم بشورنش و توبه اش بدن ، بازم بچه آخونده و فرمت مغزش مث پدرش ، پِهِنه .
  96
  91
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۵
  ۶۸
  جوابگو - مالمو، سوئد

  درود به دکتر خزعلی ،این پزشک وطن پرست ایرانی‌ دلش میسوزه دوران جوانیش را در جبهه گذرانده و هزاران چشم ترکش خورده را مداوا کرده حالا اعتراض داره که سه تا برادر از عراق آمدن و مملکت را گرفتن تو چنگشون و هیچ کس جرات نمیکن بگه چرا.
  66
  181
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۴
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان

  یک ضجه آشنا و آنهم بمدت ۴۰ سال در کشور ایران، باید برای خودمان متاسف بود!
  19
  140
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
  ۵۴
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  آخوند زاده که دلش به حال مردم نمیتپه و نمیسوزه نونتو اجر کردند یا در بخور بخورها تو را بازی ندادند حالا شاخ شدی براشون .به درک واصل بشید همتون سگ زرد برادر شغا له
  42
  28
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اینگونه تئاتر ها معمولا توسط اخوند ها صورت میگیرد و یک امر رایج و ساده و معمولی است این خبر من را بیاد صادق خلخالی ملعون انداخت که ان جانور در خاطرات خود نوشته که من را دشب عید از زندان ازاد کردند و زمانیکه وارد توپخانه یا میدان سپه تهران شدیم که به قم یعنی محل استقرار زن و بچه برویم پول نداشتیم و من و همراه یک یا دو یابو اخوند دیگر فکر کردیم که دوباره به زندان برویم و در انجا ایام عید را بگذارانیم و لذا با ایجاد سر و صدا و بد وبیراه گفتن به مقامات مملکت ما را گرفتند و محددا بزندان بردند. پس این حرکت اقای خزعلی یک تئاتر ی است که اخوند ها برای جلب توجه و ضمنا معروف شدن دست باین کار ها میزنند . ای لعنت به همه شما ها که هیچوقت حرکت سازنده و مثبت ندارید و تنها راه زندگی شما همین تئاتر هائی است که بر پا میکنید
  10
  29
  یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.