احکام متجاوزانی که پس از نجات یک زن از دست چند شرور , به او تجاوز کردند , صادرشد

چهار مرد جوان که دقایقی پس از نجات یک زن از دست چند پسر شرور، خودشان او را ربودند و مورد آزار و اذیت قرار دادند، با رای دیوان عالی کشور به شلاق، تبعید و ممنوعیت از کار با وسایل نقلیه عمومی محکوم شدند.
 
به گزارش جام‌جم، 23 فروردین 95، زنی با مراجعه به یکی از کلانتری‌های پایتخت به ماموران گفت: «روز گذشته برای جمع‌آوری سنگ تزئینی به زمین‌های کشاورزی اطراف آزادراه تهران ـ قم رفته بودم که ناگهان چند پسر موتورسوار به من نزدیک شدند. آنها قصد آزار و اذیتم را داشتند، اما فریادهایم باعث شد سه سرنشین یک نیسان عبوری از ماجرا باخبر شوند و به کمکم بیایند. آنها با موتورسوارها درگیر شدند و با استفاده از چاقو، فراری‌شان دادند. سپس از من خواستند سوار خودرویشان شوم تا خودشان مرا به شهر برسانند. قبول کردم، اما راننده تغییر مسیر داد و مرا به بیابانی اطراف حسن‌آباد برد. آنجا تماس گرفتند و یکی از دوستانشان را هم خبر کردند، سپس چهار نفری مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. سپس در تاریکی شب، در بیابان رهایم کردند و متواری شدند.»
 
با ثبت شکایت این زن، شماره پلاک نیسان ردیابی شد و یکی از متهمان به نام داوود 21 ساله به دام افتاد. او در بازجویی‌ها گفت: «روز حادثه شاکی را از دست چند پسر نجات دادیم، اما خودمان وسوسه شدیم به او تعرض کنیم. به بهانه رساندنش به شهر سوار ماشین شد و او را به بیابان بردیم. آنجا با سه نفر دیگر از دوستانم نقشه خود را اجرا و سپس رهایش کردیم.»
 
طولی نکشید سه متهم دیگر به نام‌های سعید، فرزام و کامران هم دستگیر شدند و پرونده برای رسیدگی به اتهام تجاوز، در اختیار دادگاه کیفری استان تهران قرار گفت. شاکی در جلسه دادگاه بار دیگر درخواست مجازات کرد، اما سه نفر از متهمان برخلاف اعترافاتشان در بازجویی‌ها منکر آزار و اذیت شدند و گفتند شاکی با اراده خودش با آنها آمده بود. کامران نیز خود را بی‌گناه دانست و مدعی شد در ربودن و آزار شاکی هیچ نقشی نداشته و فقط در محل جرم حضور داشته است.
 
در پایان دادگاه قضات وارد شور شدند و داوود و سعید را به صد ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرهای دورافتاده محکوم کردند. فرزام نیز به 99 ضربه شلاق محکوم شد. کامران هم با محرز شدن اتهام معاونت در جرم، حکم 20 ضربه شلاق دریافت کرد.
 
همچنین از آنجا که هر چهار متهم به رانندگی وسایل نقلیه عمومی و نمایندگی امداد خودروی جاده‌ای اشتغال داشتند، هر کدام به مدت دو سال از اشتغال در این حرفه ممنوع شدند. این احکام در دیوان عالی کشور تائید شده و در ردیف اجرا قرار دارد. رسیدگی به اتهام آدم‌ربایی متهمان نیز همچنان در دادگاه ادامه دارد.
+70
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  ابوسفیان بیرونی - آمستردام، هلند

  مرام ، مروت و دفاع از مظلوم از نوع ایرانیش .
  17
  170
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
  ۷۸
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  معمولأ رسم اینه؛ زمانی که شخصی مالی رو پیدا میکنه؛ مالباخته درصدی از مال رو برمیگردونه به پیدا کننده مال. فکر میکنم که عذر اینها هم بجا بوده. نبایستی که محکوم میشدن.
  205
  28
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  فقط در کشوری که حکومت امام زمان دارد میتوانید این را دید که در بین مردمانش رحم و مروت و انسانیت روز به روز کمتر و کمتر خواهند شد و گرنه در حکومت کشورهای دیگر بخصوص حکومت شیطان هنوز مردم با وجدان و اگاه و انسان صفت هست و روز به روز بتعدادشان افزوده خواهد شد.
  27
  142
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
  ۴۱
  kakoch - کاکوچ، ایران

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. معلوم شد تجربه زیادی تو مال باختن داری! سعی کن مالتو انقدر نبازی. قرص هات رو هم سر وقت بخور :o
  27
  105
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۹
  ۱۰۴
  منوچهری - کرمان، ایران

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. یعنی..... تو اون طرز تفکرت!!
  22
  87
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۹
  ۴۱
  Compatriot - تورنتو، کانادا

  و لیکن ما شما را به مادیات و معنویت میرسانیم! گور به گوری خ.م.ی.ن.ی. مملکت امنیت نداره!
  20
  68
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۱
  ۴۱
  Compatriot - تورنتو، کانادا

  [::تحجر و تنفر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. چندش! بار‌ها بهت گفتم نمیدونم چرا وقتی‌ کامنت میذا‌ری مغزتو بکار نمی‌گیری نابخرد منگل!
  17
  85
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۰
  ۳۲
  Slimshady - طهران، ایران

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. چند بار ناموست رو باختی تا حالا آقای مال باخته ؟.
  18
  88
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. تفکرجان ، تحصیلات شما در رشته حقوق اسلامى. بوده ؟ زن بیچاره شد مال ؟ ؟ حالا قاضى جان ، بگو ببینم ، اگر این زن نگون بخت ، خداى نخواسته یکى از اعضاى خانواده خودت هم بود ، همینطور قضاوت میکردى و حکم میدادى!؟ فقط انصافاً مرد و مردونه جواب بده! البته اگر تونستى و دچار مقلطه نشدى!
  21
  88
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
  ۵۱
  ernakola - تهران، ایران
  جمع آوری سنگهای تزئینی . در اطراف زمینهای کشاورزی تهران . !!!!!
  16
  10
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. تازه پیدات کردم تفی جووووون!!
  8
  18
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۵
  ۵۱
  oghab - هلسینکی، فنلاند
  قوه قضای واقعا باید لوله فاضلاب خالی بشه توی اون قوقضای..حکم اینها اعدام بود.نه شلاق
  3
  17
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹
  ۷۸
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::شب تاب - یوکوهاما، ژاپن::]. آخه عزیز من، ماشاءالله یه نفر دو نفر نیستید که. گروهی تهاجم و توبیخ! جوابها رو نمیتونم دسته بندی کنم. در همه جای دنیا برای معرفی زن، او را مثال بر غیر مونث میزنند. اینجا میگن #سیل# یه نوع ماهیه شبیه ساردین خودمون. مال که بهتر از ماهیه. مال میتونه گهری باشه گرانمایه.
  9
  1
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.