گفتگو با مردی که پس از کتک زدن زنش در یک ماجرای وحشتناک گرفتار شد

 رکنا: صادق 40 ساله که به خاطر اسیدپاشی دستگیر شده است ادعا می کند همه اتفاقاتی که پیش آمده حقم است چون روز قبل از درگیری همسرم را به ناحق تنبه کردم که خدا جواب این کارم را داد...
 
به گزارش گروه حوادث  رکنا از پرونده، عقربه ها ساعت یک و 20 دقیقه بامداد پنج شنبه 18 خرداد ماه امسال را نشان می داد و اعضای یک خانواده پس از استراحت و تفریح در پارک فداییان اسلام به سمت خودروهایشان در حال حرکت بودند و در حالیکه همه سرگرم صحبت بودند و از همدیگر خداحافظی می کردند ناگهان مردی به سمت اعضای این خانواده 16 نفره آمد.
مرد جوان که ظرفی در دست داشت وقتی در برابر اعضای این خانواده قرار گرفت اقدام به ریختن مایع داخل ظرف به سمت همه افراد این خانواده کرد.
ریختن مایع داخل سطل کافی بود تا جیغ و فریادهای اعضای این خانواده بلند شود و مرد جوان پس از اجرای نقشه اسیدی سوار بر موتور پا به فرار گذاشت.
سوزش روی دست و صورت نشان از آن داشت که اعضای این خانواده هدف سناریوی اسید پاشی شده اند و خیلی زود چند تیم از امدادگران اورژانس به محل اسید پاشی در پارک فداییان اسلام حاضر شدند.
در این ماجرا 14 تن دچار سوختگی با اسید شدند که امدادگران اورژانس قربانیان این حادثه را به بیمارستان های شهدای هفتم تیر، فیروزآبادی و مطهری منتقل کردند.
همین سناریوی کافی بود تا سناریوی اسیدپاشی به بازپرس دشتبان مخابره شد و تیمی از ماموران برای تحقیقات ویژه و دستگیری عامل این اسیدپاشی وارد عمل شدند.
ماموران در گام نخست پی بردند قبل از این اسیدپاشی یک درگیری بین اعضای این خانواده با 2 جوان در پارک صورت گرفته و با فرضیه نقشه انتقام گیرانه تجسس ها برای دستگیری 2 پسر جوان در دستور کار ماموران قرار گرفت.
کارآگاهان پس از یک ساعت موفق به شناسایی عامل این اسیدپاشی شدند و در عملیاتی غافلگیرانه جوان اسیدپاشی از سوی ماموران پلیس در جنوب تهران دستگیر شد.
قربانیان این ماجرا اسیدپاشی که از کودک 4 ساله تا مرد 30 ساله بودند با توجه به اینکه فاصله ریختن اسیدپاشی زیاد بود و به صورت بارانی به سر اعضای خانواده ریخته شده بود مصدومان جراحات سطحی دیدند و صبح روز جمعه همه افراد از بیمارستان ها مرخص شدند.
خانواده قربانیان اسید پاشی در تحقیقات ابتدایی ماموران ادعا کردند که در ماجرای درگیری مرد جوان در پارک نقشی نداشتند و آنها را به اشتباه شناسایی کرده است.
گفتگو با مرد اسیدپاش
صادق 40 ساله که به خاطر اسیدپاشی دستگیر شده است ادعا می کند همه اتفاقاتی که پیش آمده حقم است چون روز قبل از درگیری همسرم را به ناحق تنبه کردم که خدا جواب این کارم را داد.
سابقه داری؟
نه
به چه جرمی دستگیر شدی؟
اسیدپاشی ولی من اسیدپاش نیستم.
یعنی بیگناهی؟
نه، من قصد داشتم روی خودروی آنها اسید بریزم و کاری به خانواده پسر جوان نداشتم.
با پسر جوان چه مشکلی داشتی؟
داخل پارک فداییان اسلام به سمت من حمله کرد و آبرویم را شکست.
روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟
بعد از افطار برای کار با موتور به خیابان زدم که موتورم را گرفتند و در پارک فداییان اسلام بودم و دیدم خانواده ای سرگرم بازی والیبال هستند که در نزدیکی آنها نشستم و چون تعدادشان زیاد بود و زمینی که در آن بازی می کردند کوچک به چند مرد که کمی جلوتر از من شاهد بازی آنها بودند با کنایه گفتم تعدادشون کم است و جا دارد تعداد زیادی تری بازی کنند و سپس همگی آرام خندیدیم که ناگهان پسر جوان که حال بازی بود به سمت من حمله کرد و غرورم را شکست.
شنیدم که برای زنان خانواده پسر جوان ایجاد مزاحمت کردی؟
نه، من زن و بچه دارم و کاری به ناموس مردم نداشتم واین حرفها دروغ است.
بعد از درگیری چه کردی؟
منتظر ماندم تا شاید کسی به کمکم بیاد اما بی فایده بود و با همان سر خونین به خانه رفتم.
چطور فکر اسید پاشی افتادی؟
در حال شستن صورتم بودم که ناگهان چشمم به ظرف اسید چاه بازکن افتاد که صبح آن روز برای باز کردن لوله فاضلاب خریده بودم و به همین خاطر به فکر انتقام گیری افتادم و به قصد ریختن اسید روی خودروی پسر جوان به پارک برگشتم.
ولی اسید روی خانواده پسر جوان ریختی؟
نه، من در کمین نشستم تا خودرویشان را شناسایی کنم و زمانیکه دیدم آنها به سمت خودروی پژو در حال حرکت هستند به سمت خودرو رفته و ظرف اسید را به سمت پژو پرتاب کرده و به سرعت پا به فرار گذاشتم.
نمی دانستی اسید روی مردم ریخته شده؟
نه، چون اصلا قصد آسیب رساندن به خانواده آنها نداشتم و حتی اسید چاه بازکن انقدر ضعیف بود که روی دستم خودم نیز ریخته شد و زمانیکه به خانه بازگشتم با شستن دستم مایع اسید از بین رفت و هیچ آسیبی ندیدم.
چه زمان متوجه اسیدپاشی روی خانواده پسر جوان شدی؟
با من تماس گرفتند و گفتند که اسید روی خانواده شان ریخته شدند و خواستند تا با هم حرف بزنیم که با آنها در سر محل قرار گذاشتم و زمانیکه در محل قرار حاضر شدم با پلیس روبرو شدم.
از وضعیت افرادی که روی آنها اسید ریخته شده اطلاع داری؟
می دانم که فردای آن روز همه آنها از بیمارستان ترخیص شدند.
اگر می دانستی پلیس در محل قرار است فراری می کردی؟
نه، اگر قصدم آسیب رساندن و فرار بود که از همان ابتدا در محل قرار نمی رفتم و جواب شان را نمی دادم.
خانواده قربانیان اسید پاشی گفتند که تو را نمی شناسند و در درگیری حضور نداشتند؟
اگر نمی شناختن و ادعا می کنند که من اشتباهی روی آنها اسید ریختم چطور می دانستند من در پارک با خانواده ای درگیر شدم و با پلیس تماس گرفتم؟! آنها می خواهند با این دروغ پردازی پسر جوان راکه باعث شکسته شدن ابرویم شده را پنهان کنند.
مگر از آنها شکایت کردی؟
نه، می توانستم از پسر جوان شکایت کنم اما وقتی به خانه رفتم و یاد کارهایم افتادم دیدم که کتک خوردن حقم بود.
یعنی پسر جوان حق داشت که تو را کتک بزند؟
نه، کاری به پسر جوان ندارم.
پس چه موضوعی است؟
روز قبل از این اتفاقات من به ناحق همسرم را کتک زدم و فردا آن روز به ناحق سرم شکست و از این ماجرا خوشحالم.
چرا خوشحالی؟
چون زنم جوابش را از خدا گرفت و دوست دارم این حرف را بشنود.
بنابه این گزارش، صادق برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران اداره 16 پلیس آگاهی تهران قرار دارد.
+25
رأی دهید
-4
0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.