تصاویر باورنکردنی از فروشگاه‌های خالی از موادغذایی در قطر

وبلاگ ناظران رادیو فرانسه، در حالی که عربستان، امارات متحده عربی و بحرین، همسایگان قطر این کشور را تحریم کرده‌اند، ساکنان این پادشاهی کوچک به فروشگاه‌های مواد غذایی هجوم برده‌اند و به معنای واقعی کلمه، بسیاری از فروشگاه‌ها خالی از مواد خوراکی شده‌اند.
ریاض روز دوشنبه گذشته روابط دیپلماتیک، نظامی و تجاری خود را با قطر به دلیل آنچه "حمایت قطر از تروریسم"و همکاری با ایران خواند، قطع کرد. پس از آن دیگر کشورهای همسایه قطر، بحرین و امارات نیز به این محاصره پیوستند.
بیشتر مواد غذایی در قطر از سوی پادشاهی عربستان به این کشور وارد می‌شود. قطر تمامی غلات و روغن مورد نیاز، ۹۳ درصد گوشت، ۸۶ درصد میوه و ۸۳ درصد میوه و سبزیجات خود را وارد می‌کند. بیشتر این مواد غذایی نیز از طریق ۸۰۰ کامیون روزانه از عربستان وارد این کشور می‌شد.
حالا در پی بسته شدن این مرز قطری‌ها از هراس قحطی ب فروشگاه‌های دوحه حمله‌ور شده‌اند. قفسه‌های شیر، برنج، روغن، گوشت و میوه و سبزیجات طی چند ساعت خالی شدند.
کارمندهای دانشگاه جرج تاون شاخه دوحه نیز به دستورهای رسمی‌ای دریافت کرده‌اند که آب و غذا ذخیره کنند.
 
+33
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  تنها نگرانی این دوستان و همسایه های همزبانشون رسیدگی به شکم هستش .
  3
  22
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  کشور عربستان که ظاهرا کشور وارد کننده است بر حسب امار بالا کلیه مواد غذائی این امیر نشین را تامین میکند . بد نیست بدانیم شاید 70 در صد روغن سرخ کردنی و سایر کالا های مشابه ایران هم از کشور سعودی تامین میشود .مشکل بزرگ ما این است که تحت تاثیر تبلیغات یک جانبه قرار میگیریم. یادمان باشد واقعیات را هیچگاه با تعصب قاطی نکنیم
  4
  12
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.