آیا می دانید با ۷۵ هزار تومان چه تعداد کالا می توان از سوپرمارکت های کشورهای مختلف جهان خریداری کرد؟ - تصویری

با بالا رفتن قیمت دلار و نزدیک شدن به ۴ هزار تومان، ۲۰ دلار به پول ما مبلغی حدود ۷۵ هزار تومان می شود که می توان با آن دست کم ۱۰ قلم جنس همچون شیر، تخم مرغ، نان، ماست، نوشابه، روغن و گوشت از سوپرمارکت خریداری کرد. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید با این میزان پول، از فروشگاه های دیگر کشورهای دنیا چه اقلامی را می توان خرید. بنابراین، توصیه می کنیم تصاویری که در ادامه این مطلب نمایش داده شده اند را مشاهده کنید تا متوجه شوید که با ۲۰ دلار چه خوراکی هایی می توان خریداری کرد. بد نیست اشاره کنیم که هدف از این مطلب این است که میانگین ارزش پول در کشورهای دیگر دنیا را متوجه شده و بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید.
+132
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  در اینطور موارد مزدوران تن لش در خواب مرگ فرو میروند
  226
  146
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  ۶۱
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. ما را باش که تا به حال فکر میکردیم که تو فقط از فکر رها هستی‌ نمیدانستیم که از سواد خواندن و نوشتن و درک مطلب هم کلاً تعطیل و رها هستی‌!!! کافی‌ است از یک کلاس اولی بخوای برات بخونه که ۲ سطر اول در مورد قیمت دلار و قدرت خرید در سوپر مارکت ایران هست که با ۷۵ هزار تومان (بخوان دستمزد یک روز کارگر ایرانی‌) دستکم میتوان ۱۰ قلم جنس خرید کرد ولی‌ با ۲۰ دلار (پول یک روز سوشیال شما) در دیگر کشور‌ها از جمله شهر شما باید بروید اجناس معیوب بسته بندی شده بخرید و بخورید. و خوردن همان اجناس معیوب هست که مغز آدمی‌ را معیوب می‌کند !!!
  212
  204
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
  ۳۷
  Lolitaa - دلفت، هلند
  خوب! یعنی مثلا الان با این حرکت میخواستید بگویید ایران خیلی بده یا چی؟لطفا از جهت دهی به ذهن مردم پرهیز کنید وبه حقایق توجه کنید!الان تورم در ایران نسبت به سه سال قبل که سی و پنج درصد بود شده شش و نیم درصد!همین هلند تورم که تا دوسال قبل 5 دهم درصد بود الان رسیده به نزدیک دو درصد!همین فروشگاه Albert Heijn تمام مواد غذاییش از سال قبل تا الان گرونتر شده!لااقل بیست درصد برخی اجناس گرون شده!نرخ خدمات و سرویسها هم تا پانزده درصد!
  146
  142
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  ۵۱
  sahel21 - لوبکl، آلمان
  اجناس معیوب در ایران است ، با ۲۰ دلار در آلمان بهترین مواد غذائی و متنوع می‌توان خرید ولی‌ در ایران مواد خوراکی تاریخ مصرف گذشته به خورده مردم میدن.
  171
  171
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
  ۸۰
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. اینجوری نیست که هر خبری شد؛ سریع بندازیم خودمون رو وسط. پر سیمرغ نیست که بخوای آتیش بزنی یا بکنی (یادم نیست کدومش بود). مگر اینکه دشمنان بخوان بیان جلو و بعدش هم طبق سنت فرار به بالای کوه. جان من ما هم کار؛ زندگی و مرخصی داریم. میدونی سالی ۶ هفته وکیشن.
  145
  141
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
  ۳۷
  Lolitaa - دلفت، هلند
  اصلا گیریم تمام جنسهای ایرانی معیوب است!و تمام جنسهای المانی خوب و تمیز ولی ایا میوه ای که در المان(که سه هفته بیشتر در سال افتاب درش نیست) از مراکش میاید بهتراست یا در ایران؟گیریم همه هم در ایران تقلب میکنندو جنسها هم هم دولا پهنا بهت میندازن!باز سیب طبیعی کرموی ایران شرف داره به سیب سرخ بدون لک و پیسی که از مراکش یا تونس بیاد!
  157
  156
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
  ۵۳
  wasp763 - استکهلم، سوئد
  فکر نکنم با ۷۵ تومن باشه این ده قلمو گرفت مگراینکه از در خونه احمدی نژاد خرید کنی یا از هر قلم ۲۰۰ گرم بگیری
  125
  127
  ‌پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵
  ۵۹
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  بدبختی همیشه فکر شکمیم!عالی میشد چند تا کتاب خرید و سطح دانش و آگاهی را فزون کرد.
  61
  62
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۳
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا
  تازه این خرج یک نفر هست اگر در ۳۰ روز حساب بکنیم یعنی‌ دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان،حالا زن و بچه و اجاره خانه و مدرسه بچه و غیره را حساب بکنی‌ یعنی‌ خود کشی در ایران که زیاد میباشد .مرگ بر رژیم اسلامی استبدادی دزد ایران .
  89
  89
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۱
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا
  خامنه‌ای دزد گفت به درک که مردم گرسنه هستند ،صدای دانشجو و مردم را باید در نطفه خفه کرد و اگر حرف زدند با خانوادهایشان سر به نیستشان بکنید این یعنی‌ دشمن ،،ایرانی‌‌ها در جواب باید بگویند مرگ بر رژیم استبدادی آخوندی دزد
  87
  87
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۲
  ۵۰
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس

  اقا فرهاد شما یک روز غذا نخور ببینم فرداش زمین رو گاز میزنی یا نه!
  37
  87
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  ۵۰
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  اها فهمیدم !یعنی با حرف این خانم کانادانشین باید بنویسیم :درود بر حکومت امپریالیستی کانادا و امریکا !
  76
  76
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  ۵۹
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  [::چاپید شاه! - لوزان، سوییس::]. دوست گرامی لوزان نشین ،با پنچاه و چهار سال سن ،سی ساله که هفتاد و چهار کیلو وزنمه!هیچوقت در قید شکم نبوده و نیستم.
  55
  55
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  ۴۶
  کمند خانوم - استکهلم، سوئد
  این سال جهاد اقتصادی چقدر دوباره تمدید میشه .
  23
  24
  ‌چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۶
  ۴۶
  کمند خانوم - استکهلم، سوئد
  شما این مرتاض های هندی رو نگاه کنید .یه بارون میخورن دیگه رفت تا اووووووه یه ماهه دیگه .یه بادون بخوریم
  16
  16
  ‌چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۲
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  اول از همه در جواب اون دوست گرامی از قم بگم یه کارگر اینجا ساعتی حداقل 12 تا 15 دلار میگره ولی خوب من شخصاً با 20 دلار همین امروز خرید کردم در کالیفرنیا : 3 دلار واسه یک گالن شیر(3.5 لیتر) .دو کیلو و نیم سینه مرغ خریدم 9 دلار.دوتا فلفل دلمه ای سبز گرفتم1.20 دلار. یه بسته نون گرفتم 3 دلار. دوتا طالبی گرفتم 4 دلار. اینا همش با 8 درصد تکس بود. حالا اینجا شما گفتید حقوق یک روز یک کارگر 75 هزار تومنه ولی حقوق یک کارگر که هفته ای 40 ساعت کارکنه حداقل روزی 100 دلار هستش حالا شما ببین مقایسه چی رو با چی باید بکنیم. آیا اصلا درسته اقتصاد آمریکا یا اروپا رو با اقتصاد ایران مقایسه کرد؟ ساعت کار مفید کارگر و کارمند ایرانی قابل مقایسه اس با اروپا و آمریکا؟ یا کیفیت کارشون؟ اصلا تولیدات ایران با اقتصادهای آمریکا و اروپا قابل مقایسه اس؟ مالیاتی که مردم اروپا و آمریکا میدهند برای تامین دخل و خرج کشورشون قابل مقایسه با مالیاتی هستش که ایرانی ها میدهند یکی هست؟چند درصد از اقتصاد ایران از مالیات معاف هستند؟ دامنه حضرت آقا رو بگیر تا سپاه و بسیج و خیریه ها و آیت الله ها.فقط میمونه کارمندا که مالیات میدن
  40
  47
  ‌چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۶
  ۴۳
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  این مقایسه در متنِ انگلیسی برای نشان دادنِ ارزشِ پول‌ها نیست بلکه صرفاً قدرتِ یک ۲۰ دلاری را در کشور‌ها مقایسه کرده .این احمقانه است که فکر کنیم مردمِ سوئیس با ۲۰ دلار فقط ۲ یا ۳ قلم کالا میتوانند بخرند پس چه مردمِ بدبختی هستند . سرانه در آمد در سوئیس حدود ۴۰۰۰ دلار در ماه هست در حالی‌ که مردمِ روسیه " دوستانِ عزیزِ نظام " باید ۲ روز سگ دو بزنند تا ۲۰ دلار گیرشان بیاید. " نه تنها سواد بلکه صداقت هم چیزِ خوبیست " !
  24
  24
  ‌چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
  ۶۱
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. همینقدر که شما امروز در کالیفرنیا خرید می کنید و ما را به ایران آدرس میدهید معلوم است که چقدر از نوشته ها و اطلاعاتتان بوی صداقت و راستی می آید...!!!
  9
  11
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.