۱۰۰سال پیش، تهران چند خیابان داشت؟

در اواخر دوره قاجار و اوائل دوره پهلوی کلاً خیابان‌های تهران از پانزده بیست خیابان اصلی و فرعی تجاوز نمی‌کرد.
 
این خیابان‌ها عبارت بودند از:
 
خیابان ناصریه
 
خیابان چراغ گاز
 
خیابان جباخانه (خیابان از سه راه مسجدشاه تا چهارراه گلوبندک)
 
خیابان گارماشین (خیابان ری)
 
خیابان اسماعیل بزاز (خیابان مولوی شرقی از چهارراه مولوی تا میدان شاه با پیچ و خم‌ها و عرض‌های مختلف بین هشت تا ۱۲ ذرع ـ مثل سایر خیابانهای فرعی)
 
خیابان لاله‌زار
 
خیابان لختی (خیابان سعدی)
 
خیابان جلیل‌آباد (خیابان خیام: از خیابان سپه تا گلوبندک در عرض هشت ده متر با پیچ و خم‌های زیاد)
 
خیابان باغشاه (سپه [امام خمینی فعلی])ـ
 
خیابان حسن‌آباد (شاهپور: از میدان حسن‌آباد تا میدان شاهپور)
 
خیابان امیریه (پهلوی جنوبی: از چهارراه پهلوی[ولیعصر فعلی]، پائین کاخ مرمر تا سه‌راه پل امیربهادر
 
خیابان منیریه (خیابان منشعب از خیابان امیریه بطرف خیابان سی متری و باغشاه)
 
خیابان بلورسازی (بین خیابان مهدی موش تا مولوی غربی یا خیابان ساعت مشیرالسلطنه)
 
خیابان مهدی موش (از ضلع جنوب غربی میدان شاهپور تا چهارراه عزیز سلطان)
 
خیابان شاه‌آباد
 
خیابان استانبول
 
خیابان علاءالدوله (فردوسی)
 
خیابان نظامیه (بهارستان)
 
خیابان واگن‌خانه یا باغ وحش یا فیل‌خانه (اکباتان)
 
خیابان عین‌الدوله (ایران)
 
خیابان آب‌سردار (ژاله: خیابان شمالی مجلس شورا، خیابانی متروک، باریک و پرپیچ وخم)
 
خیابان دروازه شمیران (خیابان سپاه یا بهارستان شمالی یا پارک امین‌الدوله)
 
خیابان صفی علیشاه ـ خیابان باب‌همایون یا خیابان در اندرون یا دالان بهشت یا خیابان سر در الماسیه
 
خیابان صاحب‌جمع (جنوب میدان امین‌السلطان تا میدان شوش در عرض هشت نه ذرع مخروبه با پیچ و خم‌های زیاد)
 
خیابان ملک (بین سه‌راه امیریه تا میدان قزوین)
 
خیابان حاج عبدالصمد (خیابانی منشعب از چهارراه ملک به سمت جنوب)
 
خیابان ارامنه (خیابان فرهنگ بین شاهپور و امیریه)
 
خیابان امیربهادر (تکه خیابانی از سه‌راه امیریه تا اول خیابان ارامنه)ـ
 
تعدادی از اینها اگرچه نام خیابان داشتند اما جز کوچه‌هایی کج و معوج تنگ و متروکه نبودند و طول آنها از چند صد قدم تجاوز نمی‌کرد. مانند خیابان نظامیه که از میدان بهارستان شروع شده به سرچشمه و خیابان ظل‌السلطان که از ضلع جنوب غربی این میدان شروع و به سه راه خیابان ملت ختم می‌گردید و خیابانهای دیگر مانند خیابان ملک و حاج عبدالصمد و مهدی موش و خیابان پل امیربهادر و امثال آن که فقط نامی از آنها بگوش رسیده جز قلیلی در آنها سکونت نداشتند.
 
منبع: جعفر شهری ـ گوشه‌ای از تاریخ اجتماعی طهران قدیم ـ ج۱ ـ تهران ـ معین ـ ۱۳۷۰ ـ صص۳۱ـ۳۲
+103
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  38 سال پیش که رئیس پاک دست‌ترین و متمدن ترین حکومت جهان که نه از دزدی خبری بود و نه از اختلاس و نه چپاول و نه غارتگری، با یک تشر آمریکا (بهترین دوست و قدرتمندترین متحد) تاس و بقچه را پیچید و به دیار باقی‌ شتافت پس از ۳۷ سال حکومت , به غیر از ۵۰ کیلومتر اتوبان تهران کرج چند کیلومتر اتوبان و آزاد راه در کل کشور ساخته شده بود؟، ایران چند دانشگاه داشت، چند شهر گاز رسانی شده بود؟ چند فرودگاه در کل ایران ساخته شده بود؟ چند کیلومتر راه آهن احداث شده بود؟ چند درصد مردم توانائی مسافرت به کشور‌های دور و نزدیک داشتند؟، چند در صد مردم اتومبیل شخصی‌ داشتند؟ چند روستا آب و برق نه مجانی‌ که پولی داشتند؟؟ و حالا طی‌ ۳۸ سال حکومت شیخ جبار با این همه اختلاس و دزدی و غارت و چپاول و بذل و بخشش به کشور‌های مختلف عرب و آفریقا و و و همان موارد فوق را مقایسه کنید تا بدانید تفاوت حکومت‌های بلانسبت پاکدست و دست هرز را ....!!!
  159
  168
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  ۲۳
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  از ترانه وقتیکه بچه بودم از فرهاد: وقتیکه بچه بودم آدم بزرگ ها و زاغ های فراق اینسان فراوان نبودن ،وقتیکه بچه بودم مردم نبودن، وقتیکه بچه بودم غم بود اما کم بود
  56
  73
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  ۳۸
  خان بختیاری - ریو، برزیل
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. هر وقت خواستی پاچه خواری آخوند ها رو بکنی یه جایی برو که 4 تا مثل خودت هم باشند که برات هی تکبیر و صلوات بگن..چون چند بار دیدم تو این سایت خوشمزگی کردی راجبه دوران قبل از عن قلاب و بعد از عنقلاب یه بار جوابت رو میدم که فکر نکنی همه مثل خودت ... اولا که دهه 50 ما تو اسیا فقط ژاپن رو در سطح خودمون داشتیم چه از نظر اقتصادی چه رفاه اجتماعی و آزادی و خیلی چیزهای دیگه، به عنوان مثال 40 سال پیش تمام کشورهای عربی اطراف ما بادیه نشین بودند و یا شرکتهای ایرانی راننده کره ایی داشتند ولی نیاز به گفتن نیست که در حال حاضر وضع ما نسبت به کره و کشورهای عربی منطقه در چه وضعیه..40 سال پیش هر ایرانی با حقوق کارگری میتونست دور تا دور ایران رو بگرده(کارگر هر ارگان و شرکت دولتی بدون استثنا) ولی الان با حقوق کارگری پول غذای یه ماه یه خانواده هم تامین نمیشه،بد نیست یه نگاهی به ارزش پول ایران که نشانگر اقتصاد هر کشوره در اون زمان و در حال حاضربکنی .
  147
  145
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  ۳۸
  خان بختیاری - ریو، برزیل
  سیاسیون همین جمهوری استفراغی هم بارها اعتراف کردند که اون زمان همه چی عالی بوده و مردم فقط برای آزادی سیاسی و آزادی بیان بیشتر ریختن تو خیابون ، که ماشالله الان تو این جمهوری استفراغی در حد کمال همه آزادی سیاسی و بیان دارند...در کل 40 سال گذشته جای این آخوندهای کثیف هر حکومت دیگه ایی بود با این همه پول نفتی که درآووردن باید جایگاه ما حداقل در حد ژاپن بود نه اینکه الان عربها هم که اون زمان التماس میکرند با ما ارتباط داشته باشند از ما جلو باشند...آفرین بر اربابات که بعد از 40 سال تونستن به دهات ها آب و برق بدند، راستی چرا بعد از 50 سال هنوز یه استادیوم مثل آزادی نساختن؟ هنوز از مهرباد استفاده میکنند؟؟ هنوز از اتوبان تهران_ کرج بعد از 50 سال استفاده میکنند؟؟؟. خیلی سخته که بین قاجارها و این آخوندهای حـ... بشه بدترین حکومت تاریخ ایران رو انتخاب کرد...راستی از دکل های نفتی چه خبر؟؟
  98
  94
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  ۴۴
  bineshaan - لندن، انگلستان
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. تازه این رو هم اضافه کن. ۳۸ سال پیش چند نفر تو ایران تلفن همراه داشتند و حالا چند نفر.
  114
  103
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  ۶۱
  Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  البته یادمه اونوقتا تهران ده دوازدهتا دروازه داشت اینجام اسمه دروازه دولت نوشته نشده که به خیابون لختی ها که بعد شد سعدی نزدیک بود خیابون پامنار و سرای همایون و خیابون فخراباد هم نوشته نشده که خیلیی قدیمیه اون خیابون مهدیموش هم خیابون نبود گذره مهدی موش بود مثل گذر لوطی صالح واسه همین نبای داسم خیابونو روش گزاشت اون خیابون ناصریه هم اسمش بوذرجمهری بود فکر کنم دیگه حافظهم خیلی قوی نیس ت همه رو یادم مونده باشهlol
  54
  83
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  ۶۱
  Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. من این اهنگ فرهادو خیلی دوست داشتم: وقتیکه بچهه بودم پرواز یک بادبادک میبردت از بامهای سحرخیزی پلک تا نارنجزارانه خورشید وقتیکه بچه بودم اه ان روزهای رنگی اه ان روزهای کوتاه وقتیکه بچه بودم اب و زمین و هوا بیشتر بود وجیرجیرک در خاموشی ان اواز میخواند اه روزای رنگی اه فاسله های کوتاه ان روزها ادم بزرگا زاغا و انسان فراوان نبودن انروزها مردم نبودن غم بود اما کم بود :(
  54
  77
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::خان بختیاری - ریو، برزیل::]. عجب جواب دندان شکنی دادی ها!!! تمام ارکان وجودم لرزید،!!! فعلا که پاچه خواری در خون شما خان‌های بختیاری بیشتر جریان دارد , تا جاییکه ارباب ات یک دختر هم به عنوان همسری از ایل شما به یغما برد بعد هم که حال و حول خودش را کرد با بخشش بخش ناچیزی از ثروت به یغما برده از این ملت فرستادش سی‌ خودش. راستی‌ وقت کردی از ریو یک تک پا بورو ژاپن بگو حلبی آباد و شهر نو توکیو ۴۰ سال پیش را بهت نشان بدهند یه چند تا عکس بگیر بعد بشین مقایسه کن..!!!
  98
  105
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::خان بختیاری - ریو، برزیل::]. راستی‌ یک سری هم به روستا‌های شون بزن بگو شما که ۴۰ سال پیش صنعت اتومبیل سازی ما را دزدیدید، صنعت برق هسته ای‌ی ما را برای روستا‌ها و شهر‌های خودتان به غارت بردید چرا دیگر آب اشامیدنی روستا‌های ما را برای روستا‌های خودتان به یغما بردید و اضافی آن‌ را هم چپه کردید به دریای خودتان.!!? راستی‌ میدانی‌ رئیس کدام کشور متمدن و با فرهنگ یک زن بیچاره را به صرف پس نینداختن تخم و ترکه از کاخ امال و آرزو‌هایش به بیرون پرت کند??، حالا این ولیعهد آب منگلی چه گلی به سرتون زده؟؟؟!!
  89
  97
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. بى کلاس، باز با آیدى عاریه مزه ریختى؟ کاش یک جو شخصیت در وجودت بود که اگر مزخرفى هم مینویسى تراوشات مغز مریض خودت را نشان بده، نه اینکه با یک آیدى مشابه ساخته ات سعى کنى دیگرى را بدنام کنى. فکر میکنى همه مثل خودت احمق هستند که تفاوت حرف معقول و چرند را نمیفهمند؟
  76
  52
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. دوستان از خجالت شما در آمدند، احتیاجى نمیبینم که من هم نمک به زخم شما بپاشم. اى کاش در این مرحله از زندگى پى به اشتباهات مکررتان برده بودید و در منش و اخلاق تجدید نظر میکردید.
  86
  80
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران

  یادش بخیر,درآن زمانها , نه بطور صد در صد ولی نسبت بامروز,مسلک و مرام و مردانگی و معرفت,پر رنگتر بود.درست امروز از جهت رفاه پیشرفت بسیار زیادی نسبت بآن زمان بوجود آمده ولی بقول شادروان فریدون مشیری,با اینکه انسان زنده بود,اما انسانیت مرده بود
  7
  59
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
  ۳۸
  خان بختیاری - ریو، برزیل
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. حیف از اون برق و اینترنتی که تو استفاده میکنی، حیف از وقتی که گذاشتم که به یکی مثل تو جوابی بدم...تازه فهمیدم که تو احتمالا قرص هات رو اشتباه میخوری وگرنهدآدم سالم توانایی این همه هذیون گفتن رو نداره......راستی یادت رفت بگی زمان شاه هیچ کس ماهواره نداشت الان همه دارند، مایکروفر، موبایل، تلویزیون 3 بعدی، لپ تاب و... خخخخ شبها قرص هات رو سر وقت بخور
  83
  78
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۸
  ۴۴
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. عزیزم مقصر خودت بودی که تو بیابان زندگی میکردی و چیزی ندیده بودی، ،،شرمنده، ،. ولی خوب رد ،،،،،، ثم اسب ،،،همه جا هست
  71
  64
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
  ۵۴
  حکایتی - تهران ، ایران
  [::خان بختیاری - ریو، برزیل::]. با درود به شما گرامی‌ :این مزدوران بی‌ سواد رژیم آخوندی کار و زندگی‌ درست حسابی‌ که ندارن ،نون شبشون از همین سایتها در میاد ،یک چرندیاتی رو درج می‌کنن و به ازای اون چرندیات و اراجیف مبلغی رو میگیرن تا از گشنگی تلف نشن ،مشخص هست که هم در زمان شاهنشاه آریامهر گشنه گدا بودن و هم در این رژیم کثیف آخوندی ،وقتتون رو برای این اوباشان و بیسوادن به هدر ندهین ،پاینده ایران ایران آریایی.
  66
  61
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
  ۵۴
  حکایتی - تهران ، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. با درود به شما گرامی‌ :من نمیدوبنم این مزدوران بی‌ سواد و در پیتی رژیم را چه بلایی سرشون آوردین که اینقدر نسبت به شما حساس هستن حتا اونجایی که شما کامنتی درج نکرده باشین از از آیدی شما اسم میبرن ،گرامی‌ اینها یک میشت بیکار و مفتخور هستن زیاد بهشون اهمیت ندین ،این اراذل از بس عقده‌ای هستن بارها و بارها آیدی عوض می‌کنن و اراجیف اینجا می‌‌نویسن.این اوباشان یک مشت حیف نون و آب و اکسیژن هستن ،پاینده و پیروز باشین ،پاینده باد ایران ایران آریایی.
  67
  62
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۷
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::حکایتی - تهران ، ایران::]. با تشکر از نظر لطفتان. همینکه عزیزان هم میهنی همچون شما را همراه و همفکر خود داریم، تسلای خاطر‌ی هست برای اینکه بدانیم ایران و ایرانی‌ واقعی‌ همیشه پیروز خواهند شد. نوروز شما خجسته باد.
  59
  53
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۰
  ۵۴
  حکایتی - تهران ، ایران
  خودت میدونی‌ با کی‌ هستم مزدور بدبخت گشنه گدای درپیتی.... نون امشبت مهیا شد بدو بدو هر ۱۰ دقیقه یک بار آیدی عوض کن بیا به حقایق منفی‌ بده و تا کمر جلو اربابای بی‌ همه چیز ب..... خم شو تا یک لقمه نونی جلوت پرت کنن که از گشنگی نمیری ،آورین آورین ،درود بر خاندان ایران ساز پهلوی ،و ننگ‌ و بدبختی بر هر چی‌ قاجاری،مصدقچی خائن بی‌ سواد وطن فروشو آخوندو و هر مزدوری که خودشو و همه کسشو برای این رژیم کثیف..... ،پاینده باد ایران ایران آریایی.
  55
  50
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۸
  ۲۳
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] دوست عزیز از اینکه اون شغالی که از کامنتت دردش اومده نمیتونه اسم کاربری ات رو تحمل کنه تعجب نکن هم خودش هم دارو دسته کفگیر خورده اش به دو تا کامنت بند هستن. با دو تا پاراگراف سوت میشن و از حسد هذیون میگن. ببین نه به کسی چیزی گفتیم نه جواب کسی رو دادیم فقط ترانه زنده یاد فرهاد رو که مربوط به حال و هوای تیتر خبر میشد رو باز نویسی کردیم. ببین چه ترکیدن! دنبال ما هستن شاید با چسبوندن خودشون به ما مهم بشن. موفق باشی .
  52
  58
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۸
  ۲۳
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  دفعه دیگه ترانه ی بوی عیدی ، با صدای بی صدای فرهاد رو براشون میخونیم تا قشنگ سنسورهای فیها خالدونشون فعال بشه
  50
  59
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۰
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::فیل دانا - برایتون، انگلستان::]. ما که در بیابان بودیم، نه سواد داشتیم و نه کسی‌ بود که ادب و فرهنگ یادمان دهد و نه اصلا می‌دانستیم نفت چیست، سهم چیست، تمدن چیست ولی‌ از یک کامنت ۱۰ خطی‌ ما بیابانی ها یک کلمه نقطه چین و سانسور نشد، شما که ماشا الله در شهر بودید در قلب ادب و فرهنگ شاهی‌ بودید و الان هم در مهد تمد اروپا هستید از یک کامنت ۱ خطی‌ چقدر از واژگان فهم و شعور شاهی‌ شما و دوستان با ادب و فرهنگتان نقطه چین و سانسور شده است!!! خوب دیگه مثل معروفی است که میگه: آب که سر بالا رود قورباغه ابو عطا خواند.!!آی‌ کاش ادمین یوکی تمام الفاظ رکیک شما‌ها آفتابه به دستان همایونی را سانسور نمیکرد تا ما بیابانی‌ها کمی‌ از تمدن و فرهنگ شاهی‌ شما فیض می‌بردیم.
  60
  66
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۴
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Sabokbilam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عزیزم، تا حالا چندین بار که کامنت گذاشتید من بی‌ آنکه بخوانم به شما منفی‌ دادم و مطمئن باشید هستند دیگرانی که با خواندن کلمه [sabok] نخوانده منفی‌ داده و رد شده اند، اخه اسم قحطی بود که این [id] شبه منفور را برای خود انتخاب کردید؟؟!! حد اقل این [id] را به فارسی می‌نوشتید که بدانیم ارزش خواندن را دارد.
  57
  62
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۴
  ۴۴
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. عزیز مطمعین باش من هیچ‌وقت الفاظ رکیک استفاده نمیکنم، ،چون بهش فکر نمیکنم. آدمی قدر تفکر و بهتر از اون قدرت تکلم بالا داره و میتونه با افراد منطقی و نه چشم و گوش بسته صحبت کنه بدور از هرگونه تعصب . اگر تو کامنت های من تعدادی ، ،،،، و یا . ... میبینید خودم جهت تفکیک مطالب اضافه میکنم. لطفا فکرت جای بد نره، ،گرچه کافر همه را به کیش خود پندارد
  58
  52
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  ۴۴
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  به به رفیق فابریک امام جمعه قزوین، ،رسیدم بخیر
  56
  50
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  ۲۳
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::فیل دانا - برایتون، انگلستان::] ادعا کردی که آدمی قدرت تکلم بالا داره و میتونه بطور منطقی با افراد صحبت کنه، این ادعا که مثل هیکل فیل گنده ست با عملت جور در نمیآد. در کامنت اولت در عین نادانی بی جهت توهین کردی پس از این به بعد از مکافات منطق نداشته ات غافل نشو. در ضمن باید بچه یه روستا یا شهر کوچیک باشی که با لوس نوشتن میخوای دیده بشی. کسی که موقع گفتگو بیاد پارازیت از خودش در کنه یه خراشی تو ذهن و خاطرات تلخ کودکی داره که میخواد برون فکنی کنه وگرنه حرف حسابش رو اگه داشته باشه با رسیدم بخیر بیمزه بیان نمیکنه. تو یه صفحه دیگه باهات عین آدم حرف زدم جواب نداشتی فرار کردی اومدی اینجا به بقیه فیلهای جنگل خوش آمد گوئی. امام جمعه قزوین هم گفت رسیدن بخیر با رفقا بطور هیئتی منتظر رسیدنت بودیم.
  42
  46
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. عزیز، شما هم مثل آن دیوانه دیگر شب و روزت را با همین مثبت و منفى ها خوش کن! مهم این جاست که هنوز هم هر جا اسمى از شاهزاده برده میشود، محبت و علاقه ایرانیان به خاندان پهلوى را شاهد هستید و میبینید که چقدر قدرشناسى و احترام از خود نشان میدهند.
  52
  46
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  ۳۷
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  باز دوباره چند تا پاچه خوار سلطنت صفت دور هم جمع شدند و به دیگران توهین کردند و واسه هم نوشابه باز کردند و فکر کردند علی آباد هم شهریه با این نوشتن و طرز فکر سواد سواد هم میکنند بخصوص تو شعبون حکایتی سواد داره از سر و کولت همینطور بالا میره خخخخ
  40
  46
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  ۳۷
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چطوری سبکی من رفتم ایران و برگشتم تو هنوز داری پاچه خواری میکنی؟ چرا به آی دی مردم گیر میدی مگه کلمه سبک فقط در انحصار خودته که کسی حق نداره انتخاب کنه چون از همه سبکتری؟ 😅 تو هم یکی مثل اون درست کن اینکه ناراحتی نداره خخخخ
  41
  48
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
  ۳۷
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  تازه سبکی اون کاربر باید از دست تو شکایت کنه و بگه آبروشو با اسم مشابه می بری چون اون به کسی توهین نمی کنه و کامنتهاش همیشه منطقی و مودبانه است نه مثل تو همش پاچه دیگران رو می گیره نه توهین می کنه نه تهمت می زنه نه وصله می چسبونه نه پاچه خواری می کنه زود باش ازش عذرخواهی کن و ازش تشکر کن که آبرو برات می خره زود باش تا ناراحت نشدم و اون روم بالا نیومده 😎
  41
  47
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
  ۴۴
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  به به جناب آقای کلاه مخملی، ،،رسیدم بخیر . الفاظی که استفاده میکنی آدم رو یاد شعبان بی مخ و الله کرم و ده نمکی می اندازه ،،البته بیشتر از این هم انتظار نمیره، ،به خودتون فشار اضافی نیارید لطفا . در پناه حق باشی
  46
  40
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
  ۵۴
  حکایتی - تهران ، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. با درود به شما گرامی‌ ،نوروز بر شما و خانواده گرامیتان خجسته و شاد باد.
  32
  36
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
  ۵۴
  حکایتی - تهران ، ایران
  [::پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا::]. 2 ، 3 جای دیگه هم اسم از آیدی من برده بودی جوابت رو ندادم چون می‌دونم در حد من نیستی‌ ،با چه زبونی باید به تو فهموند که بابا من تورو ،،،،،،،،،،،،،،،، حساب نمیکنم ،حالا باز هی‌ بیا و اسم آیدی من رو بیار ،آدم چقدر باید عقده ایی و حقیر باشه که کسی‌ که تحویلش نمیگیره هرجا که میره اسم اون طرف رو بیاره !!!رو که رو نیست ،یکبار بهت گفتم اول برو ماهیت خودتو ثابت کن بعد اینجا ،،،،،،،،،،کن ،راستی‌ ایران لوله آفتابه میگن ارزون شده ،گرفتی‌ .. ؟؟؟هر چند تو و امثال تو درک این مطلب رو ندارن،پاینده باد ایران ایران آریایی،و ننگ ،نفرین بر رژیم کثیف آخوندی و مزدوران بی‌سواد پاچه خوارش. ...
  45
  40
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::فیل دانا - برایتون، انگلستان::]. شما اولین شاه پرستی هستید که شعبان بی‌ مخ را با الله کرم و ده ‌نمکی را در یک کاسه ریختید، تا آنجایی که ما دیدیم و شنیدیم و خواندیم، شاه پرستان از شعبان الدوله به نیکی‌ یاد می‌کنند چون شاه ایران ۳۷ سال حکومت ننگین خود را مدیون انقلاب زرد شعبان بی‌ مخ و پری بلنده و شیخ کاشانی میداند. ضمناً از قدرت تکلم گفتید و کردی کبابم، اولا مطمئن باشید الفاظی را که "پاچه خوار همایونی" بکار برده اگر رکیک بودند ادمین یوکی با نقطه چین سانسورش میکرد , دوما یک نگاهی‌ به کامنت این رفیق شفیق شاه پرستتان "حکایتی" بیاندازید تا ببینید نقطه چین‌ها را که مثلا خودش کرده حکایت از چه ادب و فرهنگ و "قدرت تکلم شاهی‌" دارد!!؟؟؟ سوما، مرگ نباید فقط برای مرغ همسایه باشد!!
  39
  46
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۳
  ۴۴
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. الان که به لطف این روضه خونها و مداحا، برادران ارزشی، چهارپایان سلاح بدست، لباس شخصی های ساندیس خور، اسیدپاشان امامت ماشالا همه رقم شعبان بیمخ تو سایزهای مختلف برای مقاصد مختلف موجود استا. آدم باید جیره خور باشه که نتونه ببینه
  40
  35
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. آقا انگ شاه پرستى به مردم نچسبان. ما به هر شاهى کار نداریم که! قصد ما فقط قدر دانى از خدمات پهلوى هاست. حالا این قدر شناسى ما با منافع شما، کاسه لیس هاى آخوند، همخوانى ندارد، شما باید در افکارتان تجدید نظر کنید. شاید هم واقعا محتاج به تکه نان خشک و ساندیس هستید که بر خلاف هشتاد ملیون ایرانى که از دست این حکومت به جان آمده اند، خود را مجبور به حفظ منافع آخوند میبینید.
  35
  30
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا::]. هر وقت ترس را فراموش کردى و پنهان شدن پشت نقاب آیدى مسخره را کنار گزاشتى و با آیدى قولو جرات کردى که بنویسى، پاسخت را خواهم نوشت.
  36
  29
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  ۲۳
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::فیل دانا - برایتون، انگلستان::]هنوز اون منطق و قدرت تکلم بالائی رو که ادعاشو داشتی در گفتگو با من دیده نشده. مگه نمیگن حرف بزنید تا شناخته بشید پس چرا از ترس لو رفتن گرایش های اخلاقی ات با جوابهای لوده آمیز مسیر حرف رو عوض میکنی. من کار ی به گرا بودن تو ندارم بمن هم ربطی نداره فقط قدرت تکلم منطقی که ازت انتظار داشتم رو با توهین سم اسب و غیره جواب دادی! ادعات رو با تشریح عقیده ات ثابت کن و اگه نمیتونی لطفا اون لفظ مضحک دانا رو از اسم کاربری ات حذف کن که خدا رو هم خوش بیاد.
  32
  39
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  ۳۷
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  [::حکایتی - تهران ، ایران::]. دوباره که لکنت زبون پیدا کردی شعبون حکایتی! شد دو تا جمله بنویسی و توهین نکنی؟ تو اول حرف زدن یاد بگیر سواد پیشکشت بی سواد! از آخرین باری که جواب دندان شکن شنیدی و رفتی پی کارت فهمیدی در سطح تو دیگه نیستم نه خخخ اولش که خیلی هارت و پورت می کردی تو هم سطح همین بی سوادهای پاچه خوار مثل سبکی هستی! فکر کنم از اون جواب آخرین بار کمی ادب شدی ...یادت میاد که تا یه مدت فقط گریه می کردی میدونم شعبون حکایتی تو و اون دوست سبک عقلت اسم کاربران را هر جا دوست داشتید بیارید و هر چی خواید بگید ایرادی نداره ولی کسی اسم شما را نیاره نه؟ فکر کنم کمی ادبت کردم
  29
  38
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  ۳۷
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سبکی دوباره آمپولهاتو نزدی حالت بد شد و هذیون گفتی؟ امیدوارم که اون کاربر که همیشه پشت سرش غیبت میکنی خودش ببینه و بیاد جوابت رو بده ولی من امروز تو اون صفحه "دیدار اتفاقی گروهی از ایرانیان با رضا پهلوی در ژاپن' و چند جا دیگه دیدم همین کاربر اگه اشتباه نکنم تماما تو رو شسته و روفته و چیزی نداشتی بهش بگی 🤣 تو بگو از رو میری اصلا یا ذاتا پوست کلفت و پررو هستی و به این وضعیت هم عادت کردی ! سنگ پا قزوین پیش تو پارچه ابریشمه 😁
  28
  37
  ‌سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران
  ساندیس خور ها پس از شروع کرونا خیلی زیاد شدند،منفی های مسخره را ببینید! احتمالا ساندیس هر کامنت را اضافه کردند.ضمنا قرار ستاد مبارزه با بی ایمانی هم راه بیاندازند.
  0
  0
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.