نوه آخرین شاه ایران، ستاره اینستاگرام؛ درباره نور پهلوی

نور پهلوی در کنار مادربزرگش شهبانو فرح پهلوی  صفحه «نور پهلوی» شاهزاده ۲۴ ساله و نوه محمد رضا پهلوی آخرین شاه ایران، در اینستاگرام طرفداران زیادی پیدا کرده و این صفحه به نور امیدی برای کسانی تبدیل شده که آرزوی روزهای بهتری برای ایران دارند.
 
در مقاله اى که در وب سایت هیت ایستریت وابسته به شرکت داوجونز، ناشر وال استریت ژورنال به تازگى منتشر شده، آمده: نور پهلوی فارغ التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه «جورج تان» در واشنگتن دی‌سی است. او می خواهد زندگی مورد علاقه خودش را دنبال کند و از هویت و امتیازاتی که از آنها برخوردار است، شرمنده نیست.
 
پدربزرگ او یکبار توسط سی‌آی‌ای به روی کار آمد و در انقلاب سال ۱۳۵۷ نیز توسط انقلابیون از حکومت برکنار شد.
 
شاهزاده نور پهلوی چندی پیش و تنها دو هفته پیش از آغاز سال نوی ایرانی، عکسی در صفحه اینستاگرم خود گذاشت که او را با لباس شب در کنار چلسی، دختر بیل و هیلاری کلینتون، و داماد شان نشان می دهد که زیر آن نوشته شده «آغاز تعطیلات نوروز؛ مراسم نوروز در موزه متروپولیتن.»
 
این تصویر در موزه متروپولیتن نیویورک گرفته شده است.
یکی از کاربرهای اینستاگرم با نام «iran_army96» از فرصت استفاده کرده و در پیام خود زیر این عکس می نویسد «جنبش آزادی‌بخش مردمی به رهبری موسوی آماده همکاری با خواست ایران برای رها کردن خود از دست رژیم کثیف ایران است.»
 
این کاربر اشاره به سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی، میرحسین موسوی دارد که شکست او در انتخابات سال ۸۸ منجر به تظاهراتی گسترده در خیابان های تهران شد. بسیاری از طرفداران این جنبش موسوم به «جنبش سبز» باور دارند که آراء آنها در انتخابات دزدیده شده و شکست آنها در این انتخابات ناعادلانه بوده است.
 
شاهزاده نور پهلوی، در صفحه «لینکدین» خود را به عنوان مدیر روابط سرمایه گذاری شرکتی به نام سهام کوهن،Cohen Equities معرفی کرده است. این شرکت یکی از شرکت های وابسته به یهودیانی است که در دهه ۱۹۸۰ میلادی به نیویورک آمده و وارد خرید و فروش ملک شدند.
 
یکی از اعتراض های عمده انقلابیون ایرانی علیه محمد رضا شاه، این بود که او با اسرائیل و یهودی ها رابطه خوبی داشت و به همین خاطر اشتغال نوه شاه در شرکتی یهودی منتقدانی را نیز به صفحه او آورده است.
 
با وجود اینکه پدربزرگ شاهزاده نور در غربت درگذشت و یک دایی و خاله او نیز خودکشی کرده اند، هنوز بسیاری در ایران هستند که نسبت به خانواده پهلوی دلسوزی نمی کنند. آنها از زوال و ظلم شاه پیش از انقلاب دل خوشی نداشتند. با این حال نمی توان این رویکرد را به همه ایرانی ها نسبت داد چراکه بسیاری از طرفداران صفحه اینستاگرم شاهزاده نور، ایرانی های مقیم داخل ایران هستند.
 
شاهزاده نور همچنین یک صفحه فیسبوک با ۵۰ هزار طرفدار دارد. در همین هفته او جشن تولد رضا شاه، پدر پدربزرگش، را در فیسبوک اعلام کرد و نوشت «امروز ما تولد رضا شاه اول، پدر پدربزرگم، را به خاطر می آوریم، کسی که ایران را مدرن کرد. امیدوارم او همیشه در آرامش باشد.»
به نظر نمی رسد خانواده پهلوی تسلیم شرایط کنونی شده و از اینکه روزی به ایران بازگردند، ناامید باشند.
 
رضا پهلوی، پدر شاهزاده نور، اخیرا در مصاحبه ای با نشریه «وال استریت جورنال» گفت کابینه پرزیدنت ترامپ باید مستقیما با اپوزیسیون داخل ایران گفتگو و همکاری کند.
 
برخی از پیام های صفحه فیسبوک نور پهلوی نیز منعکس کننده امیدواری برخی از ایرانیان است، مثلا پیامی همچون «ای شاه ما، به جلو برو، به خاطر حق ایرانیان واقعی مبارزه کن. ما تو را ستایش می کنیم و در مسیر آزادی ایران برای تو آرزوی موفقیت داریم.»
+282
رأی دهید
-279

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  «جنبش آزادی‌بخش مردمی به رهبری موسوی آماده همکاری با خواست ایران برای رها کردن خود از دست رژیم کثیف ایران است.»چه ملت بدبخی داریم که جنآیتکاری مثل موسوی شده رهبر ازادیشون،که تنها ارزو و هدفش بازگشت به دوران(وحشت)طلایی امام گور به گورشونه!
  182
  189
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
  ۴۷
  شاهنشاه روحت شاد - تهران، ایران

  هزاران درود بر خاندان دلسوز و ایراندوست پهلوی و هزاران لعنت بر ملایان لاشخور عرب پرست.لعنت تو روحت خمینی خائن به ملت ایران.
  252
  227
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵
  ۵۵
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  نگاه کردن به گذشته ای که خود خالی از اشکال نبوده دردی از جوان ایرانی را درمان نخواهد کرد . جوان ایرانی راه خودش رو بدونِ افسوس برای گذشته وبه دور از خشونت به افق باز آینده خواهد گشود !
  35
  199
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
  ۴۰
  باور عمیق - قم، ایران
  یاد رمان شازده کوچولو افتادم . تو یه قسمتش یه پادشاه بود که فقط بر خودش حکومت میکرد . یه مملکت یه نفره داشت . منو یاد این شاهزاده ها میندازه . باباهاشون یا تبعید شدن و یا توسط مردم از حکومت خلع شدن و در نهایت خفت و حقارت جان دادند . حالا اینا تخت و تاجشون کجاست خدا داند . کی این وسط شاهه که حالا شاهزاده نور بخواد کیلویی چند باشه . والا به خدا آدم خندش میگیره . آخه تو کیت شاهه که اسم خودتو گذاشتی شاهزاده؟ به کدوم مردم و مملکت دارید پادشاهی میکنید؟ کی میخواید بیدار شید؟ چرا یه مشت آدم مثل خودتون نادان رو مچل کردید؟
  199
  205
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
  ۵۹
  شیخ و شآه - قم، ایران
  یه چن سال دیگه خودکشی میکنه
  214
  218
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
  ۵۲
  فارسان - مرکزی، ایران

  چند سطر از نوشته ها متن آدم را یاد سیاستهای و موذی گری های ایت الله bbcو یا خیانت پیشگان انقلابی از هر رنگ و بو می اندازد !!!!؟؟؟
  95
  44
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
  ۳۸
  خان بختیاری - ریو، برزیل

  به محض اینکه کوچکترین مطلبی راجبه پهلوی ها تو سایت گذاشته بشه، تمام کاسه لیس ها و پاچه خوارهای نظام استفراغی میریزند تو سایت.... تازه هم میگن مردم اینا رو نمیخواند ولی مثل سگ میترسند از اسم پهلوی ها
  159
  118
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
  ۶۲
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  من یک شاه دوستم اما بهتره با واقعیت روز کنار بیاییم . قطعاً شاه مرتکب اشتباهاتی در دوران سلطنتش شد ولی افتخاراتی که برای ایران توسط او و دولتمردانش و پدرش رضا شاه بزرگ و دولتمردان پهلوی اول صورت گرفت قابل انکار نیست، واقعیت امروز جامعه نشون میده اخوندا زیاد دوام نمیارن و خواهند رفت و من فکر کنم اگر ما ایرانی ها به یک نظام پادشاهی پارلمانی و مشروط تن بدیم و انسانهایی مانند شاهزاده رضا پهلوی رو رهبر کنیم ایران زود مسیر خودش رو در پیشرفت طی میکنه، ما نشون دادیم که در کشور ما پتانسیل زیادی برای ارتقا و پیشرفت وجود داره
  104
  89
  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱
  ۴۰
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا

  [::shaboruz - پاریس، فرانسه::]. واقعا زیبا گفتید....
  12
  41
  شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۱
  ۴۶
  Ghooloo - آبادان، ایران

  نزدیک 40 سال دخیل بستند به امامزاده رضا مراد نداد حالا یک 40 سال هم دخیل میبندند به امامزاده نور شاید حاجتتان را روا داشت! شاهزاده نگو امامزاده بگو ;)
  36
  63
  یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۳
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران

  بهتر بود مینوشتند:. "پدربزرگ او یکبار توسط سی‌آی‌ای به روی کار آمد و در انقلاب سال ۱۳۵۷ نیز توسط [CIA ] , آفت الله [BBC] از حکومت برکنار شد." !!!!.
  19
  42
  یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۱
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران

  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. شاه دوستی که تو و سبک عقلان این سایت باشند باید هم سر نوشت شاه و این مملکت همین باشد!!
  24
  47
  یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۶
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حال شما در همین سایت تصویر احمدی نژاد همراه با همسر مکرمه اش را هم می بینید. تفاوت ره را می بینید از کجا تا کجا هست.؟؟.هر جند عده ای همیشه دهانشان مانند چاه توالت باز است که نباید باینگونه مزخرفات زیاد توجه کرد. ولی یک لحظه تفاوت تصویر رئیس جمهور 8 ساله کشور مان با همسر مکرمه ایشان را با این تصویر مقایسه کنید.و بعد شخصا قضاوت کنید. ایا واقعا لیاقت کشور و مردم همان تصویر احمدی نژاد و همسر مکرمه اش میباشد یا این پست را که در اینجا تصویر انرا می بینید
  24
  17
  ‌سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  ۵۹
  cobalt3 - کرج، ایران
  دلم خوش است که نامم کبوتر حرم است .
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
  ۵۰
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  تا کور شود هر آنکه نتواند دید !
  6
  5
  ‌پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
  ۳۹
  خورشیدخانم - وین، اتریش
  [::شیخ و شآه - قم، ایران::]. شما فکری واسه دریوزگی رهبران بی شرف آدمخور ولایت نشینت بکن که نه غیرت دارند ونه شرف که اگرداشتند تا الان هزاربارخودکشی کرده بودند.
  6
  5
  جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.