فیلم اتفاقی راز زورگیران غرب تهران را فاش کرد

 دو زورگیر غرب تهران پس از اینکه یک شهروند به صورت اتفاقی از صحنه سرقت های آنها فیلم گرفت از سوی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.
 
به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۲۶ آبان ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره زورگیری در خیابان پیامبر شرقی به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۴ از محل کارم واقع در خیابان اشرفی خارج شدم؛ قصد رفتن به منزل را داشتم که در خیابان پیامبر شرقی ناگهان دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت به سمت من آمده و عنوان کردند که گوشی تلفن همراه و کیفم را به آنها بدهم ؛در برابر خواسته سارقین مقاومت کردم که همین امر باعث درگیری من با آنها شد؛یکی از سارقین با تهدید چاقو و گذاشتن چاقو زیر گلویم مرا به روی زمین انداخت و هر دو نفرشان به جان من افتادند؛ قصد داشتم تا مانع از سرقت کیف دستی حاوی پول شوم اما نهایتا آنها با سرقت کیف دستی از محل متواری شدند.
 
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم اطلاع پیدا کردند که یکی از شهروندان در زمان ارتکاب زورگیری از شاکی پرونده (مالباخته) اقدام به مستندسازی از لحظه سرقت کرده و طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده است.
 
با به دست آمدن تصاویر صحنه زورگیری و بهره گیری از اطلاعات مجرمان سابقه دار، دو متهم به نام های سعید ۲۵ ساله و فردین ۲۳ ساله شناسایی،هر دو نفر آنها در مخفیگاهشان در شهرستان نسیم شهر منطقه اکبر آباد دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.
 
متهمان در همان اعترافات اولیه صراحتا به دهها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق غرب تهران بویژه در اتوبان همت، مرزداران، اکباتان، خیابان زنجان، جنت آباد، چهارباغ اعتراف کردند . در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف مقادیری وجه نقد، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و ... شدند.
 
با بهره گیری از اموال و مدارک مکشوفه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که متهمین به شیوه زورگیری و یا موبایل قاپی اقدام به سرقت از آنها کرده بودند.
 
یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: شامگاه ۱۶ آذرماه پس از پیاده شدن از تاکسی در بزرگراه جلال – تقاطع خیابان ابراهیمی، پیاده به سمت منزل به راه افتادم ؛ در ابتدای خیابان ابراهیمی، جوانی تنومند را دیدم که قدم می زد که ناگهان با نزدیک شدن به این شخص در داخل پیاده رو، ناگهان وی دستش را روی دهانم گذاشت و با دست دیگرش چاقویی را زیر گردنم قرار داد و عنوان داشت گوشی و پول هایم را به او بدهم ؛ همزمان شخص دیگری هم جلو آمد و او نیز با چاقویی که در دست داشت، با تهدید بنده اقدام به در آوردن حلقه ی ازدواج از داخل انگشتم کرد و پس از آن هر دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت [ طرح ] هوندا ۱۲۵ از محل متواری شدند.
 
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شناسایی متهمان از طریق تصاویر ضبط شده توسط شهروندان، افزود: ضبط اینگونه تصاویر توسط شهروندان، پلیس را در شناسایی و دستگیری هرچه سریع تر سارقین بویژه سارقین بعنف یاری می کند و بارها شاهد چنین مواردی در سایر پرونده ها بوده ایم که تصاویر بدست آمده از متهمان در حین ارتکاب جرایم کمک شایانی در تسریع روند رسیدگی پلیسی و قضایی به پرونده های آنها داشته است.
 
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که در مناطق غرب تهران بدین شیوه و شگرد و توسط دو سارق موتورسوار مورد زورگیری، موبایل قاپی و یا کیف قاپی قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد شمالی خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.
+74
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  ببینید چقدر وضع خرابه و مملکت بی در و دروازه شده که تو روز روشن تو خیابون شلوغ جلوی چشم دیگران چکارها که نمیکنند !!
  61
  129
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ferulcheh - کیف ، اوکراین
  نه داداش خیلی‌ هم خوبه مگه ندیدی لولیتا چه قربون صدقه این مملکت و وضعیت حاکم میره ،بعد هم میشینه شاخ و شونه پشت کامپیوتر میکشه،البته از این عرضه‌ها فقط پشت کامپیوتر داره من بهش گفتم یه نشونی از خودش تو هلند بده تا یه حالی‌ بهش بدیم اما فعلا فقط میگه من سوسک می‌کنم من آب و فاضلاب رو قاطی‌ می‌کنم تا شما نفس نکشید خلاصه بنده خدا حسابی‌ مشکل داره فکر کنم چند وقت دیگه بستری بشه ،امیدوارم یه روزی خودش رو یکی‌ خفت کنه و یه حال اساسی‌ بهش بعده، وقتی‌ میره تهران تا قدر عافیت رو بدونه وقتی‌ تو خیابون‌های هلند با آرامش قدم میزانه که نه از کیپ قاپ با موتور خبری هست نه از مردمی که هر روز به جون هم توی خیابون می‌افتند و شکم هم رو پاره میکنند،البته این افراد اینقدر ماشالله در بچگی‌ تو کلاس‌های قرآن شرکت کردند و حضور فعال داشتند که به سنگ پای قزوین میگن زکی‌،بیرگ تر از این حرفها هستند که دلشون برای این مردم بسوزه.
  69
  55
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شاهنشاه روحت شاد - تهران، ایران
  لعنت تو روحت خامنه ایى
  68
  87
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مردمیکه دست به اعمال زورگیری میزنن به جای اینکه مال کسان فقیر و معمولی را بقاپن و بخورن , بروند اخوندها و اخوندزاده را بدرن . اخوندها ثروت ملت ایران را مصادره کردن و در کیش خودشان قرار دادن حق مردم بیکار و فقیر و حتی ارازل و اوباش است که از اخوندها پس بگیرند به هر نحوه ممکن !
  33
  49
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  زورگیری در صدر اسلام هم رواج داشته
  43
  79
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. مگه خود آلمان تو روز روشن آدم نمیکشن؟ حالا خوبه هر روز تو اخبار میگه چه اتفاقاتی می‌افته اونجا. همچین میگی‌ انگار آلمان اصلا جرم جنایت نمی‌شه
  68
  60
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  بعد یم عده با شعار یادن زنده باد سردار سلیمانی میگویند سپاه جلوی حجمخ داعش را گرفته ایران امنیت دارد حکومت اگر راست میگه داعش پیش کش عناصر داخلی وتروریستهای وطنی را بیاد بگیره
  45
  50
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ferulcheh - کیف ، اوکراین

  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا . ما که هر چی‌ خبر راجع به آلمان می‌خونیم یا افغانی هستند یا تونسی یا ...به هر حال مسلمان هستند
  30
  95
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  parsi6 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  تو نیویورک ، سیاه پوستها و اسپانیایی زبانها یا همون لاتین تبارها این کاره اند . البته نه همشون . بیشتر جرمها از این دو گروه ناشی میشه .
  0
  14
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.