مهاجم سومالیایی تیراندازی در دانشگاه ایالتی اوهایو کشته شد

استقرار پلیس در اطراف محوطه دانشگاه اوهایو که یکی از بزرگترین دانشگاه های این کشور است براساس گزارشها ازآمریکا، مهاجمی که در حمله به دانشگاه ایالتی اوهایو، دست داشت یک دانشجوی سومالیایی بود که در نهایت کشته شده است.
 
گزارش شده است که ۱۱ نفر در اثر این حادثه در محوطه دانشگاه ایالتی اوهایو زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.
 
به گفته آتش‌نشانی اوهایو، ۷ نفر از مجروحان به بیمارستان منتقل شده‎اند که حال دو نفر از آنها به ثبات رسیده است اما هنوز از پنج نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.
 
عبدالرزاق علی آرتان، ۱۸ ساله، ابتدا خودرویی را که بر آن سوار بود به افرادی که در یک پیاده‌رو در محوطه دانشگاه بودند کوبید. او سپس از اتومبیل پیاده شد و با چاقوی قصابی به مردم حمله کرد.
 
کیم جیکوبز رئیس پلیس این منطقه گفت تحقیق درباره اینکه آیا حمله تروریستی بوده یا نه در جریان است.
اتومبیلی که پلیس گفته حمله کننده ابتدا با آن به مردم کوبیده و سپس با چاقو به مردم حمله کرده است منابع مطلع به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اند که عبدالرزاق آرتان در آمریکا اقامت دایمی (گرین کارت) داشت.
 
مقام های پلیس به شبکه ان بی سی گفته اند که مهاجم در سال ۲۰۰۷ همراه خانواده اش سومالی را ترک کرد و پیش از پناهنده شدن در آمریکا در سال ۲۰۱۴، در پاکستان اقامت داشت.
 
رئیس پلیس جیکوبز در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا حمله تروریستی بوده گفت: "فکر می کنم باید این احتمال را در نظر بگیریم. با توجه به شرایط عامدانه حمله - با ماشین روی پیاده رو رفتن - آن را به طور بالقوه یک حمله از پیش برنامه ریزی حساب می کنیم."
 
ماموران اداره تحقیقات فدرال FBI و اداره مبارزه با مشروبات الکلی، تنباکو، اسلحه و مواد منفجره نیز در صحنه حضور پیدا کرده‌اند.
 
یک از دانشجویان به نام سیدنی به ای بی سی نیوز گفت: "اولین چیزی که شنیدم صدای فریاد بود و شاید ۵ ثانیه بعد از آن صدای تیراندازی. بعد صدای شلیک سه گلوله دیگر که به نظرم آمد از یک سلاح دستی شلیک می‎شد."
 
مسئولان پس از باخبر شدن از اینکه فردی مسلح در محوطه دانشگاه است به دانشجویان توصیه کردند: "یا فرار کنید، یا پنهان شوید، یا بجنگید."
 
مسئولان همچنین در صفحه توییتر این دانشگاه از حضور پلیس در صحنه خبر دادند و اعلام کردند: "هرجا که هستید پناه بگیرید و به دستورهای پلیس عمل کنید."
 
تصاویر ارسال شده از دانشگاه نشان می‎دهد دانشجویان صندلی‎ها را روی هم چیدند تا مانع از وارد شدن فرد مهاجم شوند.
 
این دانشگاه واقع در کلمبوس، مزکز ایالت اوهایو و دارای ۶۰ هزار دانشجو است.
 
بر اساس گزارش رسانه‎های محلی پلیس برای محاصره کامل دانشگاه به وقت بیشتری نیاز دارد زیرا این یکی از بزرگترین کالج‎ها در سراسر آمریکاست.
دانشجویان صندلی‌ها را پشت در چیده‎اند
+35
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Iranemaa - قم، ایران
  دوباره مسلمان و از دار و دسته سلطنت طلب؟؟؟؟؟؟؟
  32
  20
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  یک از دانشجویان به نام سیدنی به ای بی سی نیوز گفت: "اولین چیزی که شنیدم صدای فریاد بود و شاید ۵ ثانیه بعد از آن صدای تیراندازی. بعد صدای شلیک سه گلوله دیگر که به نظرم آمد از یک #سلاح دستی# شلیک می‎شد. مگه سلاح پایی هم داریم؟!
  60
  8
  دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  shirazi - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. منظور از سلاح دستی همان کلت است. حداقل تو کلاسهای بسیج این را باید یاد میگرفتی
  2
  16
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  حکایتی - تهران ، ایران

  بدرک که سقط شد ،باید دولت آمریکا خانواد‌ش هم از اون کشور بریزن بیرون اینها یک مشت خشک مغز مذهبی‌ و با افکار پوسیده هستن .
  1
  58
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  الف-ب - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا
  من در عجبم چرا امریکا به این تروریست های مذهبی سومالیایی ویزا میده در حالیکه بیشترین جرم و جنایت هم توسط همین .....سومالیایی انجام میشه
  1
  14
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::shirazi - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا::]. طرف میگه: «از صدای شلیک به نظرم آمد از یک سلاح دستی بود» عمرأ کسی نتونه متوجه بشه. چون تفنگ کالیبر ۲۲ یا همون خفیف داریم که صداش مثل تفنگ بادی فنری هست. بقول خودت کلت؛ هم داریم با فشنگ مگنوم ۳۸ که صداش از ژ۳ بیشتره. پس به صدا نیست هموطن عزیز. اصلا فکر نکنم یارو همچین چیزی رو گفته باشه؛ خبرنگارا از خودشون یه چیزی همینطوری نوشتن.
  1
  4
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.