محسنی اژه‌ای: سعید طوسی از اتهام «عمل خلاف منافی عفت» تبرئه شده است

تقاطع: سخنگو و معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید سعید طوسی، قاری قرآن متهم به تجاوز جنسی به کودکان، از اتهام «مسأله خلاف منافی عفت» تبرئه شده است اما رسیدگی به پرونده‌ی او در رابطه با اتهام «تشویق به فساد» ادامه دارد.
 
غلام‌حسین محسنی اژه‌ای روز یکشنبه (۲ آبان-۲۳ اکتبر) در یک نشست خبری از وجود ۴ شاکی در پرونده‌ی سعید طوسی خبر داد و گفت: «این پرونده، هنوز مرحله رسیدگی به نهایت نرسیده اما به لحاظ پیگیری یکی از شکات در مساله خلاف عفت عمومی، قرار منع تعقیب در دادسرا صادر و تایید شد. ادعای دیگری شد در رابطه با تشویق به فساد که قرار منع تعقیب صادر شد که دادگاه با قرائن و شرایط رسیدگی را ادامه داد و قرار منع تعقیب را نقض کرد.»
 
وی با بیان این‌که «پرونده برای مشورت به یک قاضی متدین و باتجربه سپرده شده» افزود: «سروصدایی که این پرونده ایجاد کرده کاملاً غیرطبیعی است. فرض کنید اتهامی متوجه ما می‌شد آیا مایل هستیم تا قطعی و روشن شود این مقدار در دسترس مردم قرار گیرد؟ آیا اخلاق، شرع، قانون و وجدان ما اجازه می‌دهد؟»
 
اژه‌ای با تاکید بر این‌که «انتشار مسائلی که هنوز روشن نشده، جرم و قابل تعقیب است» اضافه کرد: «برخی از اتهامات ممکن است حق با شاکی باشد ولی یا قابل اثبات نیست یا اثبات‌شان مشکل است. همیشه قبل و بعد از انقلاب این‌گونه پرونده‌ها را داشته‌ایم… درباره موارد سوء اخلاقی، قانوناً و شرعاً امکان ریز شدن نیست. هم شرع و هم قانون جلوگیری کرده و ضابط و یا دادسرا حق ورود ندارد و باید مستقیم به دادگاهی برود که با چند قاضی رسیدگی می‌کند.»
 
این مقام ارشد قضایی در عین حال مدعی شد که «افشای این موارد خیلی بیشتر به ضرر شاکی است تا متهم و گاهی موجب اشاعه فحشاء می‌شود».
 
وی در پایان نیز انگشت اتهام را به سوی «ضدانقلاب» گرفت و گفت: «بدون تردید این روزها هم دشمنِ شاکی و هم دشمنِ متهم در حال سوءاستفاده است و ضدانقلاب در این‌باره منافع خود را دنبال می‌کند. چرا در این یک مورد این همه پیگیری می‌کنند؟ قطعاً معلوم است اهداف دیگری دارند.»
 
محمد گندم‌نژاد طوسی معروف به سعید طوسی، از جمله قاریان قرآن مورد علاقه‌ی رهبر جمهوری اسلامی به شمار می‌رود به طوری که در سال‌های اخیر، شماری از جلسات سخنرانی علی خامنه‌ای با قرائت قرآن توسط وی آغاز شده است.
 
طوسی متهم است که به ۱۰ تا ۱۹ نوجوان ۱۲ تا ۱۴ ساله که نزد وی قرائت قرآن می‌آموختند، تجاوز جنسی کرده است.
 
شاکیان این قاری قرآن می‌گویند که پرونده‌‌ی شکایت‌شان از او با اعمال نفوذ بیت رهبر جمهوری اسلامی و مسوولان ارشد قضایی از جمله دادستان تهران بسته شده است.
 
طوسی اما به تازگی در بیانیه‌ای اتهامات مطرح‌شده علیه خود را «کذب و جعلی» و بهانه‌ای برای «هتاکی» به رهبر جمهوری اسلامی دانسته است.
+8
رأی دهید
-108

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با هم جنس پرواز !!!!!!!!!!!!!
  1
  72
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  محسن احمد علی - دبی، امارات متحده عربی

  معلومه که باید تبرئه میشد. کار به بیت کشیده شده و آغا هم پاش گیر می افته. فکر کردین ، مملکت و قرآن و آغا رو به 4 تا چاقال از خدا بیخبر، ترجیح میدن؟؟ . خدا سایه دشمن رو از سر ما کم نکنه که همه این آتیشا، از گور این دشمن بلند میشه..
  4
  92
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  kasra persia - لندن، انگلستان

  ای بابا شکایت چه کسی رو پیش چه کسانی میبرید فارغ‌التحصیل های مدارس طلبگی ، آزمودگان دوره بشکه ، آموختگان زیر لحاف های دونفره شبستان های مسجد، مخترعین قوانین سه طلاقه برای ایفای نقش محلل با ناموس مردم ، .... لطفا یه مقدار هم دوستان اضافه کنند
  4
  81
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamtarane - ملبورن، استرالیا

  واقعا توقع دیگری از دستگاه عدل حکومت آخوندی داشتید؟
  2
  91
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  هههه خواهیم دید قوانین کیفری شما چقدر سالمه، روزانه هزاران تجاوز به ان سلن و دین و فرهنگ و اخلاق میشه روزانه اختلاس و فساد و فحشا میشه تو این ٣٧ سال جز تزویر و ریا و سیاه کاری از اخوند دیده نشد اما همین مردم متملق و چاپلوس برای یک لقمه نان ..مالی اخوند رو میکنن. چقدر زیبا خداوند ازتون انتقام گرفت سال قبل در همین ایام به مامورین عربستانی در فرودگاه جده تهمت زدید با وجود اینکه خود قشقاوی سخنگوی وزارت خارجه و خود پسرها و خود خانواده هاشون و همینطور جراید ایران اعلام کردند که به اینها تجاوز نشده بلکه به انها پرخاش شده که این هم جای بحث داره خلاصه خودتون رو به در و دیوار زدید تا اثبات کنید که الحمدلله رو سیاه شدین، حالا میرسیم به این بی غیرت، شاهدین موجود هستند ، کسانی که مورد تجاوز قرار گرفتن هستند اعتراف نامه این اقا و تعهد نامه ایشون مبنی بر عدم تکرار این کارها ضمیمه پرونده شده مکالمات ایشون ضبط شده حکم چهار سال حبس وجود داره پیامهای که برای بچه خا فرستاده از گوشی همه وجود داره ولی میان اعلام میکنند که اقا رفع اتهام شده امروز از چنگال عدالت گریختی ایا فردا در قیامت میتونی ؟
  6
  29
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  اگه این قاری بچه باز ترتیب یکی از همین آخوندها را داده بود، الآن سرشو زیر آب می کردند.
  2
  24
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  اگر خلاف این بود باید تعجب میکردیم. توی اون خرابشده مگه غیر از خوردن حق مظلوم و راست راست ول گشتن ظالم اتفاقی هم میوفته؟ خب نباید هم بیوفته وقتی رهبر و اطرافیانش اصل دیکتاتور و ظالم هستند.
  2
  23
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  پس چطور پارسال اون دوتا نوجوان تو مشهد جلوی چشم هزاران مردم بیکار موبایل بدست اعدام کردید چون اونا معروف نبودن چون خامنه ای بهشون عنایت نداشت پرونده رو ماست مالی کنه عجب حکومت عدل علی دارید ۱۰ خانواده شکایت کردن کافی نیست لعنت به شما.
  1
  29
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  وای که ردپای دزد آبادی ما، چقدر شبیه چکمه های کدخداست؟؟؟؟؟؟ روزی که ردپای به جا مانده ،شبیه چکمه های کدخدا بود یکی میگفت: دزد، چکمه های کدخدا را دزدیده، دیگری گفت: چکمه هاش شبیه چکمه کدخدا بوده. هر کسی به طریقی واقعیت را توجیه میکرد، دیوانه ای فریاد برآورد: که مردم؛ دزد، خود کدخداست، مردم پوزخندی زدن و گفتند:کدخدا به دل نگیر، مجنون است دیوانه است ،ولی فقط کدخدا فهمید که تنها عاقل آبادی اوست. از فردای آن روز کسی آن مجنون را ندید و احوالش را جویا شدند که کدخدا میگفت :دزد او را کشته است، کدخدا واقعیت را گفت ولی درک مردم از واقعیت ،فرسنگها فاصله داشت، شاید هم از سر نوشت مجنون میترسیدند چون در آن آبادی، دانستن بهایش سنگین ولی نادانی ،انعام داشت ،پس همه عرعرکنان هر روز در خانه کدخدا جمع میشدند!!!!! سیمین بهبهانی
  1
  32
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamtarane - ملبورن، استرالیا

  برای آتنا فرقدانی بخاطر دست دادن با وکیلش یک پرونده ارتباط نامشروع باز کردند و این آقا را بخاطر اینکه دخول دو میلیمتر کمتر از حد شرعی بوده حکم بی گناهی. حتما خود قاضی با خط کش عدل اسلامی اندازه گرفته بوده.
  2
  31
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamtarane - ملبورن، استرالیا
  برای آتنا فرقدانی بخاطر دست دادن با وکیلش یک پرونده ارتباط نامشروع باز کردند و این آقا را بخاطر اینکه دخول دو میلیمتر کمتر از حد شرعی بوده حکم بی گناهی. حتما خود قاضی با خط کش عدل اسلامی اندازه گرفته بوده.
  2
  21
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zaferanlou - سیدنی، استرالیا

  اونگفت اگر محکوم بشم ۱۰۰ نفره با خودم می آورم پایین معلومه که پای آقا هم می آمد وسط۰ برای صحت گفتار رجوع کنید به اعترافات شیخ علی طهرانی داماد آقا که ایشان خود دچار این بیماری بودند۰
  2
  25
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.