دفاع تمام قد هانیه توسلی از داریوش مهرجویی/جمع کنید این توهین های وقیحانه را!

در پی حمایت‌های اخیر هنرمندان از داریوش مهرجویی٬ هانیه توسلی با انتشار یادداشتی به دفاع از کارگردان محبوبش پرداخت.
 
به گزارش خبرآنلاین٬ هانیه توسلی در این باره در اینستاگرام خود نوشت:«مهرجویى براى من یعنى سینما. سینما براى من با «هامون» شروع شد. آن روز، وقتى در پانزده سالگى مسخ شده و دیوانه تمام مسیر مدرسه تا خانه را گیج و ویج رفتم، مى‌دانستم چیزى در من بیدار شده، فهمیده بودم چیزى که دیدم با تمام فیلم‌هاى که قبلن دیده‌ام فرق دارد. زمانى که در نمازخانه‌ى مدرسه بچه‌هاى کلاسمان را نشاندند تا دو ساعتى که دبیر نداشتیم فیلم برایمان پخش کنند، هنوز داریوش مهرجویى را نمى‌شناختم.
 
آن دستگاه قدیمى وى اچ اس درب و داغان مدرسه یا دبیر غایب یا خوش شانسى انتخاب هامون از میان ده‌ها فیلم دیگر بود که مسیر زندگى‌ام را روشن کرد. مجله فیلم خریدنمان شروع شد و کشف کردن‌هایمان. جادوى سینما میان خانه‌مان آمد و اسم‌ها و فیلم‌ها کشف مى‌شد. کیارستمى، بیضایى، مخملباف، تقوایى و مهرجویى. این‌ها همه چیز من بودند آن سال‌ها. سارا و پرى و لیلا! لیلا لیلا لیلا! لیلا را حفظ بودم کامل. حتا صداى افکت و جاى فید شدن موسیقى را مى‌دانستم.‌‌ همان سال‌ها زمانى که اولین تصویر متحرک داریوش مهرجویى را از تلویزیون دیدم بلند بلند و ناخودآگاه زدم زیر گریه. نگاه متعجب پدرم را هنوز به یاد دارم! داریوش مهرجویى یکى از تاثیرگذار‌ترین انسان‌هاى زندگى‌ام در دوران نوجوانى و بلوغ است. چه خوب که هست.
 
چه خوب که فیلم ساخت. سینماى ایران بدون اجاره‌نشین‌ها و گاو و هامون و لیلا قابل تصور نیست براى من. مهرجویى معناى سینماى ایران است برایم. و با تمام وجودم از کوچک‌ترین توهینى به او خشمگین و عصبانى‌ام. او مهم است. جایگاه او در تاریخ فرهنگ و هنر این مملکت ثبت شده. توهین به او فقط و فقط زیر سوال بردن شخصیت توهین‌کننده است و بس! مهرجویى مهم است.
 
کاش این اهمیت درک شود و این رفتارهاى عجیب و غریب و توهین‌هاى شرم‌آور و وقیحانه زود‌تر جمع شود. پزشکان شریف و کاربلد و درست و حسابى و مسئولیت‌پذیر که کم نداریم. کاش آن‌ها فکرى به حال بعضى همکاران عجیبشان بکنند.»
+139
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  فقط تو مراد داری و بی هوش شدی مهرجویی را دیدی؟ ما مراد نداریم ؟ مهرجویی خودش بساط توهین وقیحانه را باز کرد و به کل پزشکان یک کشور توهین کرد. تو هم بنشین سر جات که نون امروزت را از دماغ عملی ات می خوری که توسط پزشکان همون مملکت عمل شده و گرنه اگر این پزشکان نبودند عمرا با قیافه قبلی ات بهت رل میدادن.جمع کنید بساط توهین به همه اقشار تحصیل کرده آن مملکت را.مهر جویی ات مغزش قاطی کرده به مردم خودش توهین کرده. تو آن مملکت هر روز یکی از خود سینمایی ها فریادش بلند میشه از سینمای آن مملکت و فساد شرم آوری که محیط به قول خودتان آپاراتتان را گرفته. پس یادت باشه که فقط تو نیستی که عصبانی هستی .خیلی از مردم و پزشکان هم از چرندیات اربابت مهرجویی ناراحت هستند.کسی که باد بکاره توفان درو خواهد کرد. مواظب باش دماغت نشکنه چون دوباره باید منت همان پزشکانی را بکشی که امروزبهشون توهین می کنید. کاش پزشکان آن مملکت یک روز فقط یک روز دست از کار بکشند تا شما بفهمید پزشکان نباشند نه هامون هست نه مهرجویی نه سارا نه لیلا.. کاش فقط یک روز پزشکان قدر خودشان را بدانند.کاش.
  77
  44
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۸
  ۴۵
  تماشاچی - اصفهان، ایران
  ظاهرا شما دوست عزیز چشم بر تخطی ها بیرحمی ها و غیر انسانی ترین رفتارهای این قشر بسته اید. البته که پزشکان فداکار و به حق انسانی هم هستند.که به جهت سرکیسه کردن مردم پزشکی نمیکنند و جان و وقتشان را با عشق در حرفه کاریشان گذاشته اند اما دوست خوبم متاسفانه عده این افراد.بسیار کم است. صرفنظر از بیسوادی و کم سوادی این دسته از نطر اخلاقی و خلق و خو هم قابل تحمل نیستند و.شخصیت های تقریبا مشابهی دارند.مادیگری وخودبرتربینی دو.نشانه کاملا بارز این افراد است.
  19
  32
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران

  [::natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. برو بابا بیخودی از امریکا طرف دکترهای ایران رو نگیر . با این کار فقط خودتو داری مسخره می کنی . تو اینجا نیستی که ببینی دکترها چطور خون مردم رو تو شیشه می کنند . من دوستم تو حسابداری یه بیمارستان کار میکنه و چیزهایی برام تعریف میکنه که میگم صد رحمت بر پدر اختلاس گر ها . تو جمع کن این حرفهای مسخرتو خانم ناتاشا .
  27
  52
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۹
  ۵۰
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  agha_ehsan - تهران، ایران شما بیخود بهتون بر نخوره! و اگر کمی فقط کمی فکر کنید می بینید که خون شما مردم را آخوند ها تو شیشه کردند نه پزشکان. دوستتون براتون خیلی چیزها تعریف کرده تو حسابداری بیمارستان پس وقتی بیمار شدید یا عزیزانتان بیمار شدند شما به حسابداران هنرپیشه ها مهرجویی ها آخوند ها و سارا و لیلا و هامون مراجعه کنید نه به پزشکان لابد آنها بهتر می توانند شما را درمان کنند. مبادا به پزشکان مراجعه کنید وگرنه مدیون من یکی خواهید بود چون حرف حق من به شما برخوردو به کل قشر پزشکان اهانت را روا می دارید و از آنجایی که من امریکا هستم(و از ایران خبر ندارم )اما شما و مهرجویی و هانیه توسلی و دوست حسابدارتان فقط خبر دارید پس امیدوارم در آن روز احتیاج و نیازمندی و دردمندی مرا به یاد بیاورید.که چگونه به من هم توهین کردید. دستمزد پزشکان ایران در مقابل دستمزد های باد آورده هنر پیشگان با اینهمه شب زنده داری برای درمان همان مردم هیچ است.یکی تا صبح بیدار می ماند تا شما مردم نمیرید یکی دیگر هم او را احمق می خواند. یکی می گوید لیلا لیلا سارا سارا واویلا مهرجویی و نقش میلیونی می گیردو یکی هم
  4
  5
  شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
  ۵۰
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  یکی هم تا صبح برای بیمارش می دود تا زنده بماند از نظر شما دوست عزیز البته من و حرف من مسخره است البته فقط تا روزی که برای خودتان پیش بیاید پس یادتان باشد آ ن روز نیاز و حرفهای به قول شما مسخره من ا زدفاع از یک قشر زحمت کش بی تریبون.
  2
  7
  شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.