ویدیویی از درگیریهای گسترده میان مردم و نیروی انتظامی در بلداجی چهار محال بختیاری

گزارش‌ها از شهر بلداجی در استان چهارمحال و بختیاری از درگیری بین مردم معترض با پلیس بر سر انتقال آب خبر می‌دهد. در پی این درگیری ساختمان دادگاه بلداجی آتش گرفته و چند پلیس زخمی شده‌اند.
گزارش های تأیید نشده ای از کشته شدن یک یا دو مأمور پلیس منتشر شده است.
بی‌بی‌سی فارسی به نقل از شاهدان عینی گزارش کرده است که دست کم ۵۰ نفر بازداشت و ده ها نفر زخمی شده اند.
درگیری پس از آن آغاز شده است که گروهی از ساکنان محل با تجمع در نزدیکی تالاب چغاخور قصد داشتند مانع از آغاز عملیات لوله گذاری پروژه انتقال آب به کارخانه فولاد سفیددشت شوند.
مأموران پلیس ضد شورش ایران برای حفاظت از کارکنان پروژه انتقال آب و تأمین امنیت این پروژه در محل حاضر شده اند که میان آنها و معترضان درگیری ایجاد شده است.

+115
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  pooochooo - کلن، آلمان

  :( :( :( بله دوای آب شروع شد . اول از دهات ها شروع میشه بعد به شهرها میرسه بعد به مرزها میرسه بعد به قاره ها . جنگ جهانی سوم بر سر آب است. آخوندها دوباره دستهاشونو توی تشت بیگناهی میشورند.
  6
  80
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۸
  ۵۱
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  قشقایی ها با اینکه استانشان به استان های اطراف اصفهان، شیراز ، هرمزگان، بختیاری و غیره تقسیم شده توسط رژیم نژاد پرست فارسگرا ولی هرگز نمرده اند حتی آب زیر پایشان هم به استانهای فارس نشین کویر برسانند . شکر که بیدار شده اند و اجازه نمی دهند .
  130
  32
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
  ۶۷
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  امیدوارم این جرقهای اغازین باشه . درود بر دلاوران بختیاری .
  21
  118
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  عجیب است که الهام چرخنده حضور نداران تا از برادران بختیاریش دفاع جانانه کند . بهترین فرصت برای الهام این است که از اقوامش دفاع کند تا محبوبیت برباد رفته اش را برگرداند.
  54
  20
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۷
  ۶۷
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]دوست عزیز لطفن هر اشغالی را به مردم شریفی که دارن از حقشون دفاع میکنند نچسبان . تو که توی یک کشور پیش رفته زندگی میکنی .این حرفا از تو بعیده !!!
  6
  87
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۴
  ۳۶
  13lack Bird - لندن، انگلستان
  وضعیت آب واقعا در ایران داره روز به روز بحرانیتر می‌شه. فعلا با سنگ و چوب و چماق، خدا به رزی برسه که تیراندازی کنن چنتا رو بکشن مردم دلم و جرات پیدا کنن سلاح‌های گرم و بکشن بیرون.
  6
  24
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۵
  ۳۲
  بختیاری2500 - اهواز، ایران

  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. چرا مزخرف میگی.چیزی نمیدانی راجبش نظر نده.اینجا بلداجی استان چهارمحال بختیاریست..و اینها چهارمحالی هستند..یه چیزی توی مغز بیسوادان کردن رژیم فارس..بدبخت رژیم که خامنه ای اذری هست و بقیه حکومت هم عراقی هستند.قبلش هم که زن شاه فرح اذری بود .و قبل از شاه هم قاجارها بودن که کلان ترک بودن..فارس منه بختیاری با ایرانیها ..برو سوادتو درست کن.هر چه بیسواد هستند راجب ایران نظر میدن..و بدان که تا بختیاریها و لرها و حتئ قشقایهای خوزستان هستند هیچ قدرتی نمیتواند چپ به ایران نگاه کند. !
  15
  103
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۸
  ۴۳
  ارجاسب - سمنان، ایران

  uk.ali - لیورپول، انگلستان. بهتره نام وطن دوست ترین وایرانى ترین قشر جامعه را یعنى قشقایى هاى غیور را به یدک نکشى عامل بیگانه بودنت از حرفهایت که اربابانت بهت دیکته میکنند (خودت که صاحب تفکر نیستى )خواهان تجزیه ایران هستى معلوم است بترس از ....
  10
  85
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۰
  ۵۲
  Jalal50 - ونکور، کانادا
  گسترده؟ این کجاش گسترده بود؟. در ایران هر اتفاقی بیافته به سیاسی ربطش میدن. یک عده مردم بیسواد که از دمکراسی بویی نبرده اند.
  26
  33
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
  ۸۸
  amirrashti - رشت، ایران

  یه ماه قبل هم مردم ساری به طرح انتقال آب خزر به سمنان اعتراض کردن،بدون درگیری ولی تو خبرگذاری های داخلی هیچ خبری ازش منتشر نشد!معلومه حرف مردم واسشون ارزشی نداره..لعنت بر اون بی مغزهای که با طرحهای احمقانه زندگی و آسایش مردم یه منطقه رو برهم میزنن،سبز کردن کویر سمنان (که محال هم هست)به بهای نابودی جنگلهای 40 میلیون ساله هیرکانی!
  2
  53
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۷
  ۳۳
  farahnoush - ساری، ایران

  گل گفتی ؟! به این بی سواد بفهمان که قشقایی با بختیاری زمین تا اسمان متفاوت است ! و قشقایی ها خود در زمین فارس ها زندگی می کنند و از دشت مغان به این منطقه کوچ کرده اند . تازه قشقایی در استان چهار محال بختیاری نیست ! این ملت تورک انها فقط می تواند در استادمون ازادی تراختور بگوید و در نت غد غد کند وگرنه جرعت بیرون امدن از خانه را ندارد ! [::بختیاری2500 - اهواز، ایران::].
  16
  65
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵
  ۳۳
  farahnoush - ساری، ایران

  تازه این فیلم دیدم یک شعار به زبان نحس ....نشنیدم !
  8
  36
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
  ۵۴
  seaboy - کلن ، آلمان

  جز اینکه همین بختیاریهای دلاور و میهن پرست ، ایران را از دست آخوند‌ ‌های عرب پرست آزاد کنند، بقیه ملت که فعلا هاج و واج موندن....!
  8
  55
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳
  ۵۱
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  اولا اسم شهر ترکی هست با دو کلمه بلدا + جی، که بلدا به ترکی قشقایی بلدا و ترکی آزری بغدا که منظور گندم هست و کلمه جی همی پسوند ترکی هست ماننده اش جی و کباب جی که یعنی اهل هما کاره. بلداجی کلمه کاملا ترکی به معنی گندم کار و دوما شما زبان ترکی را با بختیاری تشخیص نمی دهید ! در داخل فیلم همه ترکی قشقایی حرف می زنند نه لری ! اول گوش کنید و نوشته طرف را هم بخوانید و در جواب سوال را بدهید نه برای فرار از حقیق فحش را انتخاب کنید . درضمن اگر حرف حساب منطقی ندارید لااقل از روی جهالت به تخریب ، توهین و انکار ، نپردازید. کسانی که ادعای فرهنگ می کنند بعید هست که بجای جواب فلسفی به داعش بازی روی بیاور .
  56
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
  ۴۰
  باور عمیق - قم، ایران

  یا خدا . یا خود خدا . یعنی تا چه حد ممکنه یه عده کم عقل باشن؟ یه عده کشاورز اومدن در اعتراض به عدم رعایت حق آب دارن حقشونو میگیرن، یه عده نادان دارن به دلشون صابون میزنن که حالا مثلا این حرکت شاید به هر نحوی باعث بشه که مثلا کشور دچار آشوب بشه و یا حکومت برگرده . خدایا کی اینا میخوان از خواب بلند شن؟ چرا مغزشون مثل بچه ها کار میکنه؟
  16
  38
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶
  ۵۵
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. چند بار به تو اخطار دادم این سا یت ایرانیان است!!!!!!! تفاوتی‌ ندارد گیلانی آذری مازنی و فارس و بقیه در محدوده ی ایران!! ابتدا که خودت را برای اردوغان کثیف تکه پاره کردی حالا دشمن فارس؟؟؟ ببینم بزرگترین قاتل ج.اسلامی خلخالی فارس بود؟؟ موسوی اردبیلی چطور؟؟ ثروت در بازار هم به دست ترک هاست---میگویم ترک چرا که تو ترک هستی و هم میهنان غیورم در آذربایجان...آذری!!!!!!-از-بی‌-رگی تعدادی استفاده نکن
  8
  51
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
  ۵۵
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::Jalal50 - تهران، ایران::]. تو رژیمی اسلامی هم خاموش‌-------از آب گل آلوده ماهی‌ نگیر!!!!!!
  4
  17
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
  ۵۳
  esfanie - اسن، آلمان

  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. شما برو جلو تا حالا یه کمی‌ باد بیاد
  4
  35
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۶
  ۴۲
  smart292 - ونکوور، کانادا
  تازه این شروع کار هست که به شهرهای بزرگ هم خواهد رسید .
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۴
  ۵۱
  Pezhman - وین، اتریش

  علی انگلستان// شما باتوهین به اکثریت, بحث اعتراض به سیاستهای غلط دولت در موردانتقال آب را منحرف کردین و همه ما ایرانیان را به حمایت رژیم واداشتید و نتیجه را ماننددفعات قبل یکبار دیگر تجربه کردید. مبارک باشه.
  2
  29
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۶
  ۳۳
  farahnoush - ساری، ایران

  این تورک ها عادت دارند ! از کویر اسیای مرکزی کوچ کرده اند و به غارت و نسل کشی اقوام ایرانی پرداختی اند و زمین انها را غصب کرده اند ! اسم انها را نیز غصب می کنند نام اذرابادگان یا اذربایجان را این گونه می نویسند ازربایجان تا بگویند به معنای نام قوم توانای ازر است !!! زرشک 😂 . حالا هم با کما بی چشم رویی نام بلداجی را به نام خود سند می زنند ! منبع شان هم پیج های زرد گوناز تی وی در نت است ! .
  5
  42
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۶
  ۵۱
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  Farahnush, ساری ، ایران ،. فرهنوش، شربت اظطراب بنوش و دارو هایت را بموقع مصرف کن کهمه داری از غصه بیداری ملت بزرگ ترک در ایران ، تلف می شود .
  31
  2
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
  ۳۳
  farahnoush - ساری، ایران
  تو چون از حرص ملت بزرگ ایران قرص مصرف می کنی فکر نکن همه مانند تو هستند ! نادان تا دهان باز می کند همگرا را از جهل خود بأخبار می کند ! اگر تو نماینده ملت بزرگ ترک 😂هستی خیال من راحت است ! شما تفاله های داعش عثمانی هیچ غلطی نمی توانید در ایران بکنید جز غد غد کردن در نت ! [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::].
  2
  15
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.