محکومیت علی‌رضا گلی‌پور، دانشجوی دکترای مخابرات به ۳۹/۵ سال حبس و ۱۷۴ ضربه شلاق

تقاطع : ابوالقاسم صلواتی، قاضی شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، علی‌رضا گلی‌پور، زندانی سیاسی را به ۳۹/۵ سال حبس و ۱۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد.
 
آقای گلی‌پور که در مهرماه ۱۳۹۱ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، سرانجام پس از ۴۳ ماه بازداشت موقت و بلاتکلیفی، از سوی دادگاه به خاطر مجموعه اتهامات “هواداری از سازمان مجاهدین خلق”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، “خروج اطلاعات محرمانه”، “تبلیغ علیه نظام”، “تشویش اذهان عمومی”، و “توهین به رهبری”، مجموعا به ۳۹/۵ سال حبس و ۱۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.
 
آ‌ن‌گونه که "آزیتا قره‌بیگلو" وکیل آقای گلی‌پور به روزنامه "شرق" چاپ تهران گفته، این کارمند پیشین "وزارت ارتباطات و فناوری" پیش‌تر با اتهام "محاربه" نیز روبه‌رو شده بود که در حکم دادگاه، از این اتهام تبرئه شده است.
 
خانم قره‌بیگلو خاطرنشان کرده که در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع مجازات‌ها، محکومیت موکلش به ۱۵ سال حبس کاهش پیدا کند.
 
او در عین حال نسبت به کاهش این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تهران با توجه به بیماری موکلش و نیز تحصیل او در مقطع دکترا ابراز امیدواری کرده است.
 
علی‌رضا گلی‌پور پیش از بازداشت، دانشجوی مقطع دکترای رشته‌ی مخابرات و کارمند "وزارت ارتباطات و فناوری" بود. وی پس از انتشار اطلاعاتی درباره‌ی فساد شماری از مقامات حکومتی از جمله محمود علوی، وزیر کنونی اطلاعات توسط ماموران این وزارت‌خانه بازداشت شد. او علاوه بر تحمل فشارهای جسمی و روحی در بیش از یک سال نخست بازداشت، تا سه سال از هرگونه ملاقات با خانواده‌اش محروم بود.
 
آقای گلی‌پور در بهمن‌ماه گذشته تحت عمل جراحی برای خارج کردن تومور سرطانی از ریه‌اش قرار گرفت اما یک روز بعد از انجام این عمل، بدون گذراندن دوران نقاهت به بند هفت زندان اوین تهران بازگردانده شد.
+111
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  چه جوانهایی که در این سرزمین پرپر نشدند، زشت ترین اتفاق این است که تمام این ترورهای شخصیتی را کسانی مرتکب میشوند که مدعی بیروی از اسلام و اهل بیت هستند حال انکه اسلام و اهل بیت از اعمال ننگین شما بریء است ، شرمنده ام ای وطن شرمنده که حق تو را ادا نکرده ام ، ای ملت رشید سرزمین من امیدوارم وقت رهایی سریعتر برسد
  18
  101
  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
  ۵۱
  rood120 - منچستر، انگلستان

  سلطنت طلب، . تند نرو مردم ما و دنیا از زمانی که 1400 سال پیش دین تازی شروع به گسترش کرد به این روز افتادند ، لعنت به این دین و شاخه های آن چه سنی و شیعه.
  11
  92
  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
  ۳۹
  خداناباور - هامبورگ، آلمان

  من نمیونم چطوراسلام و اهل بیت از اعمال ننگین بری هستند در صورتی که پرونده اعمالشون پر از جنگ ٬ قتل ٬ تجاوز و به نابودی کشیدن دیگران بود.
  4
  53
  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.