گفت‌وگو با محمد نوری زاد در باره تغییر نگرش ها نسبت به جامعه بهاییان - ویدیو

محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی مخالف حکومت ایران، در گفتگویی با بی.بی.سی فارسی از ظلم‌ و تبعیض‌ و فشار و محدودیت‌ بر شهروندان بهایی در ایران می‌گوید.
 آقای نوری‌زاد با اشاره به مرخصی آمدن فریبا کمال‌آبادی، از مدیران جامعه بهایی بعد از هشت سال زندان، خاطرنشان می‌کند که دادستانی با تمدید مرخصی پنج روزه‌ی او مخالفت کرده است و خانم کمال‌آبادی می‌بایست صبح روز یکشنبه (۲۶ اردیبهشت-۱۵ می) خود را به زندان اوین تهران معرفی کند.
+60
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  من اینو فهمیدم هرچیزی که رژیم با هاش مخالفت میکنه باید بر عکسش رفتار کرد
  2
  40
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  من هرگز آقای نوری زاد رو ندیدم و ایشون رو نمیشناسم، ولی‌ درود میفرستم به شرف ایشون که این سوال رو از وجدان خود کرده اند که چر ایک عده شهر وند بی‌ آزار باید از همه حقوق شهروندی محروم باشند، و یک بار دیگه این سوال فقهی رو مطرح می‌کنم که بر مبنای کدام اصل از دین اسلام ، بهائیان که اسلام، حضرت محمد و قرآن رو قبول دارند باید اینطور اذیت و آزار ببینند.
  1
  30
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷
  ۴۵
  دایره مینا - آمبائه، وانواتو
  روزی روزگاری,شیری و روباهی و گرگی در مَرغزاری می زیستند روزی با هم به نخجیر شدندی و گاوی و بُزی و ارنبی-خرگوشی- گرفته بر خوان بنشستند. پیش از خوردن اطعمه دعوی بر این درگرفت که چرا گرگ در جائی که شیر سلطان بلامنازع جنگل است حصهُ خود مطالبه می کند شیر بر او برجهید و او را کُشت .روبَه که این بدید گاو را برای ناشتا بُز را برای چاشت و ارنب را برای شام شیر پیشنهاد کرد. شیر را این روش خوشایند آمد و به او سهمی اندک بداد اما چون هر دو زیادتی از آن ماکولات تناول کرده بودند مانده را به کفتاری بخشیدند که در آن حوالی پرسه می زد و حرفهای نیکو در مدح ِ سلطان جنگل و از ظلم و تعدی بیجای گرگ همی گفت ! آنکه نآمُخت از گذشت روزگار- هیچ نآموزد ز هیچ آموزگار !
  7
  8
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
  ۵۶
  liberté - مونترال، کانادا
  باید همه این ادیان عبراهیمی سادومازوخیستی رو ریخت داخل...
  4
  10
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
  ۳۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. چرا دروغ میبندی؟ اگر شما قرآن رو قبول دارید؛ چرا طبق قرآن وضو نمی گیرید؟ چرا طبق قرآن قائل به روزه نیستید؟
  23
  6
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. تو که میگفتی‌ کلی‌ سواد داری، دل انگیز ! این بود سوادت ؟ ! ما میگیم اسلام را به عنوان یک دین بر حق قبول داریم، مثل مسلمین که حضرت عیسی و حضرت موسی را به عنوان پیامبران خدا می‌شناسند، ولی‌ این دلیلی‌ بر این نیست که احکام این دو دین را اجرا کنند !
  0
  8
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۷
  ۳۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. گفتم که شماها گول یک دجال رو خوردید. خداوند در سوره احزاب آیه ۴۰ می فرماید حضرت محمد ص خاتم پیامبران است. ما کانَ مُحَمَدٌ أَبا أَحَدٍ مِن رِجالِکُم وَ لکِن رَسُولَ اللَهِ وَ خاتَمَ النَبِیِینَ وَ کانَ اللَهُ بِکُلِ شَی‏ءٍ عَلیما. «پس اون باب که میگه من پیغمبرم و کتاب آوردم؛ سرا پا کذب است»
  3
  0
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۶
  ۴۸
  barish USA - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  درود بر وجدانتان و شهامتتان.با این جو خفقان ایران توانسته حرف حق رو بزنه.ولی ایکاش آقای نوریزاد این سوال رو از همه آخوندها یی که فتواهای مختلف در مورد بهاییان میدهند میکرد که اگه شما راست میگین و جرات و شهامت و علمشو دارید یک مناظره بین مراجع عظام اعم از شیعه وسنی و بهاییان با حضور همه خبرگزاریهای داخلی و خارجی ترتیب بدهند تا معلوم بشه حقیقت چیه .یا بهاییان؛ مسلمان شیعه جعفری اثنی عشری بشوند ویا حضرات بهایی بشوند.تا تکلیف این همه خرافات وتهمتها وظلم وستم و افترا و کشتار و شکنجه و یک طرفه تبلیغ کردنها مشخص بشه.
  0
  5
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۸
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. عزیز من، خود شما هم خاتم رو رو با فتح "ت" نوشتید، اون معنی که شما از این آیه دارید با خاتم انبیا با کسر" ت" هست. سوره دیگری در قرآن کریم به وضوح به آمدن رسولانی در آینده بشارت میدهد ( سوره اعراف، آیه ‌های ۳۴ تا ۳۶).
  0
  2
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. ای‌ فرزندان آدم، هر گاه بیایند پیامبرانی از خود شما، که البته خواهند آمد، و آیات مرا بر شما بخوانند، کسانی که پرهیزگاری کنند و به صلاح آیند بیمی بر آنها نیست و خود غمگین نمیشوند. ( قرآن کریم، سوره آعراف، آیه ۳۵)
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
  ۳۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. درباره آیه، در آیه یک حکم عمومی آمده است که اگر از طرف خداوند رسولی آمد، بر انسان ها واجب است که از او تبعیت کنند. از طرف دیگر در سوره احزاب آیه ۴۰ آمده است که حضرت محمد ص آخرین پیامبران است؛ در نتیجه اگر بعد از ایشان کسی ادعای پیغمبری کند به طور یقین کذاب است. توجه کنید که آیات قرآن را نباید به تنهایی در نظر گرفت بلکه باید آیات قرآن را همراه با آیات دیگر مورد بررسی قرار داد تا بتوان جواب شبهات را گرفت.
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  نه عزیز، آیه سوره اعراف بسیار شفاف است و" ن" تاکید، شکی‌ به جا نمی‌گذارد که در آینده رسولانی خواهند آمد. در عوض، در سوره احزاب، خاتم با فتح "ت" آماده، به معنی نگین، و هم چنین مهر، تازه اگر هم با کسر "ت" میامد ، به معنی آخرین، منظور از نبی هست و نه رسول، یا پیامبر صاحب کتاب. در فرانسه‌ کم نیستند از اعراب کشور ‌های تونس، الجزایر و مراکش که همین یک آیه باعث ایمان آنها به آئین بهایی شد. توجه داشته باشید که عربی‌ زبان مادری آنها هست، و خوب ایات قرآن و محکمات و متشابهات را درک میکنند.
  0
  1
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
  ۳۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. جناب آزادی اگر واقعأ قصد مناظره دارید؛ خواهش میکنم با شبکه اهل بیت تماس بگیرید تا علامه زمانه و فیلسوف معاصر؛ اللهیاری شما را به چالش بکشد. هنوز ندیدم کسی را همچون ایشان که به تمامی علوم ادیان مسلط و واقفند. خدا حفظشون کنه که وقتی جماعت عمریه اسم ایشان را میشنوند؛ به لرزه می‌افتند.
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  . [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک:. عزیز، آقای حسن ارشاد ( ناصر ناصر الدین ! ) من رو ۲ بار در فیسبوک و صفحه تخصصی خودشان بلاک کردند ! نمیدونم این آقای اللهیاری شما چیزی بیشتر میدونند یا نه، ولی‌ باکی نیست !!
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۱
  ۳۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. خوشحال میشم عزیز، حتماً تماس بگیرید.
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. ایشون مستقل هستند یا از عوامل رژیم ؟
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷
  ۳۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. مستقل جانم. ایشون یک تنه جلوی تمام عمریها ایستاده و از اهل بیت ع دفاع میکنه. در یکی از مناظراتش هست که میگه زمان شاهنشاه آریامهر خیلیها در کابینه بهایی بودند. در یوتوپ هست.
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۳
  ۶۶
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. خیلی‌ها در کابینه شاه بهائی بودند، !؟ یک نفر رو مثال بزنید.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.