پیشنهاد به عادل فردوسی پور: گفت و گوی ظریف را در اینترنت منتشر کنید؛ مردم رسانه می شوند

عصر ایران - صدا و سیما در اقدامی زشت و زننده، از پخش مصاحبه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خودداری کرد. این مصاحبه را عادل فردوسی پور انجام داده بود و قرار بود به عنوان سورپرایز شب یلدا، پخش شود.
 
با این حال، صدا و سیما که گویا همچنان در تصرف جبهه پایداری است، در اقدامی که یادآور انحصار طلبی های مکررش هست، مانع از پخش این گفت و گو شد که به باور بسیاری، به دلیل ترس از افزایش محبوبیت ظریف بود.

در این باره سخن بسیار گفته شد که تکرارش ملال آور است. انچه می ماند پیشنهادی است به عادل فردوسی پور که فیلم این گفت و گو را در اینترنت منتشر کند تا رسانه های مستقل و مردم ایران که عموماً به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند، گفت و گوی او و ظریف را در سطح ملی منتشر کنند. قطعاً این حرکت از سوی مردم با استقبالی تاریخی مواجه خواهد شد و پیامی به مدیران صدا و سیما خواهد داد که "بیایید و به جای کارگزاری یک جریان سیاسی، با مردم همراه شوید."
 
شاید گفته شود که مدیران صدا و سیما به فردوسی پور اجازه نخواهند داد فیلم را منتشر کند. در این باره باید گفت که اولاً صدا و سیما در توجیه عدم پخش این گفت و گو، مدعی شده که این گفت و گو به دعوت و سفارش سازمان نبوده است و لذا اگر این گونه است، مالکیتی ندارد که بتواند ممانعت کند.
ثانیاً در صورتی که صدا و سیما نه خود منتشر کند و نه اجازه دهد مردم نشر دهند، منویات جناحی و تنگ نظرانه حاکم بر آن بار دیگر و در سطحی وسیع تر اثبات می شود و اگر کسی کوچک ترین تردیدی در این باره داشت، شک اش تبدیل به یقین می شود که با موجودی نه به نام "رسانه ملی"، که با "رسانه میلی" طرف است که نه احترام دولت را دارد و نه حرمت ملت را ، آن هم در سالی که عنوانش همدلی و همزبانی دولت و ملت است.
 
مدعیان بدانند که روزگار انحصار مدت هاست به سر آمده و هر که صدا و سیما بخواهد به دلایل جناحی، بایکوتش کند، مردم ، خود رسانه او خواهند شد و قطعاً قدرت مردم از توان سازمانی که کفگیرش به ته دیگ خورده ، بسیار فراتر و اثربخش تر است.
+50
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  gaflan61 - سیدنی، استرالیا

  تو رو به خدا از این ظریف بت نسازین، اینم فردا پس فردا یکی‌ می‌شه مثل عنتری نژاد ، فقط جلدشون فرق می‌کنه اما محتویاتشون یکی‌ هستش. بعد از روحانی این میاد و ۸ سال هم عمر نظام رو تمدید می‌کنه.
  3
  27
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
  ۵۵
  سلام لبخند - تهران، ایران
  داداش من .. به جوونیت و خانوادت و دوست دارانت رحم کن . متاسفانه بزرگتر از شما را هم پدرشو در اوردن !!
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.