کنجکاوی خواستگار دردسرساز شد

جوان دانشجو پیش از ازدواج با دختر موردعلاقه‌اش تصمیم گرفت با هک کردن تلگرام او، درباره‌اش تحقیق کند اما این کار سرانجام تلخی داشت.
 
چند روز پیش دختر جوانی نزد مأموران پلیس فتای مشهد رفت و مدعی شد که فرد ناشناسی با هک کردن گوشی او، به اطلاعات محرمانه درباره وی و خانواده‌اش دست پیدا کرده و با انتشار این اطلاعات در شبکه‌های مجازی برای آنها دردسر بزرگی ایجاد کرده است. دختر جوان گفت: مدتی قبل متوجه شدم که فردی با هک کردن تلگرام من به همه اطلاعات و اسرار محرمانه‌ زندگی من و خانواده‌ام دست پیدا کرده است.
 
این فرد با چک کردن همه گروه‌هایی که در آن عضو بودم، ازجمله گروه‌های دوستانه و خانوادگی و حتی چت‌های خصوصی‌ام، تمامی مطالبی را که بین من و اعضای خانواده‌ام یا دوستان و اقوامم ردوبدل شده بود به‌دست آورده و آنها را در شبکه‌های مجازی منتشر کرده است. این کار او نه‌تنها باعث شده که خواستگار من از ازدواج منصرف شود بلکه مشکلاتی هم برای پدرم و دیگر اعضای خانواده‌ام به‌وجود آمده و ما را به دردسر بزرگی انداخته است.
 
با شکایت دختر جوان، ماموران توانستند فردی را که اقدام به انتشار عکس‌ها و اسرار زندگی شاکی کرده بود شناسایی کنند. او که پسری جوان و دانشجوی رشته کامپیوتر بود دستگیر شد و وقتی شاکی چشمش به وی افتاد خشکش زد. متهم پرونده کسی نبود جز خواستگار دختر جوان. او در جریان بازجویی‌ها گفت: من و شاکی دانشجو هستیم و از وقتی او را دیدم به وی علاقه‌مند شدم. مدتی بعد از او خواستگاری کردم و قرار بود با هم ازدواج کنیم.
 
پیش از ازدواج اما کنجکاو شدم که درباره او تحقیق کنم. تصمیم گرفتم این کار را با هک‌کردن تلگرام او انجام دهم تا ببینم با چه کسانی درارتباط است. برای این کار از برنامه جاسوسی استفاده کردم. برنامه طوری بود که برای دختر جوان پیام می‌فرستاد که تلگرام او باید به‌روزرسانی شود و اگر این کار را نکند، حذف خواهد شد. وقتی او روی برنامه کلیک می‌کرد و کد را وارد می‌کرد، من می‌توانستم تلگرام او را هک و به همه پیام‌های ارسالی و دریافتی‌اش دست پیدا کنم.
 
متهم ادامه داد: با استفاده از این برنامه پیامک مورد نظر را برای دختر موردعلاقه‌ام فرستادم. وقتی به من گفت چنین پیامی دریافت کرده، به او گفتم که حتما آن را اجرا کند تا تلگرامش حذف نشود. به همین راحتی توانستم به چت‌ها و اسرار خانوادگی او دست پیدا کنم و آنجا بود که متوجه شدم او از طریق تلگرام با یکی از اقوامش هم در ارتباط است. آنقدر عصبانی شدم که نه‌تنها از ازدواج با او منصرف شدم بلکه تصمیم گرفتم از وی انتقام بگیرم. برای همین همه اطلاعات شخصی‌ و خانوادگی‌اش را منتشر کردم.
 
سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: پس از اعترافات پسر دانشجو برای او قرار قانونی صادر شد و پرونده‌اش در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت. وی با توصیه به شهروندان گفت: هنگام استفاده از شبکه‌های اجتماعی موبایلی دقت کنید که اسرار زندگی‌تان را نزد کسی برملا نکنید. مراقب نرم‌افزارها و هکرها باشید چرا‌که آنها با ارسال پیام‌هایی برای شما، به بهانه‌های مختلف ازجمله به‌روز رسانی‌ برنامه، رمز و کد شما را به‌دست آورده و به راحتی می‌توانند گوشی شما را هک کنند.
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  liberté - مونترال، کانادا

  افرین به این پسره باهوش. اون خانوم هم حقش بود.
  70
  104
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۸
  ۵۴
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  دیگه از مرد سالاری هم عبور کردیم و رسیدیم به نرسالاری! به به! مهندس کامپیوتر که خوبه ، پروفسور هم بشی یه نر بیشتر نیستی! از ماست که بر ماست! خلایق هر چه لایق!
  77
  41
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۲
  ۴۰
  Parsa.Germany - دورتموند، آلمان

  چون پرده بر افتد نه تو مانی و نه من
  4
  77
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
  ۴۵
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  اولا که این ماجرا باعث خنده من شد این یک , دوم اینکه اگر خانم های سایت به من حمله نکنند نکته ای را از یک نویسنده و فیلسوف بیان می کنم که موجب شادابی و تفرج روح و روان هر کسی -البته در سن بالاتر از هجده- می شود :"هر زنی چهار مرد لازم دارد;مالداری که خرجش را بدهد;عشق بازی که با او فقط نَرد عشق ,بازی کند;مردی که مانند پلنگی در رختخواب ظاهر شود;و احمقی که با او ازدواج کند ! !!!"
  20
  43
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران
  مامردم مسخره ائی هستیم.یعنی چی که تمام اسرار زندگی ام را تو این دستگاه ذخیره کنم که چی بشه؟بابا این دستگاه را فقط بعنوان تلفن استفاده کنید.تابحال اینکار کم مردم را بیچاره نکرده,حالا چندروز دیگه یه بامبول دیگه این دستگاه درست میکنه.
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.