"نفوذی حزب توده بیشترین نقش در اعدام قطب زاده را داشت"

پارسینه : محمدحسن روزی طلب؛ فعال فرهنگی حزب اللهی در سرمقاله نشریه رمز عبور-ارگان تئوریک دلواپسان- با عنوان کشمیری ها مشغول کار دیگرند، نوشت:
 
1-وقتی اسم نفوذ می آید، مسعود کشمیری و نفوذ تا جانشینی دبیر شورای امنیت کشور به اذهان متبادر می شود. کشمیری فردای 22 بهمن 1357 دانشجوی گمنام و بی سابقه ای بود که ابتدا در کمیته انقلابی اداره دوم ارتش یعنی ضداطلاعات ارتش مشغول به کار شد و در ادامه مسوول اطلاعات نیروی هوایی ارتش شد.
 
او با وقوع کودتای نوژه به ستاد خنثی سازی کودتا پیوست و تا ارشدترین مقامات پیش رفت. در ابتدای سال 60 به بخش سیاسی معاونت اجرایی نخست وزیری رفت و خیلی زود همه کاره شورای امنیت کشور شد. در روزهایی همچون 30خرداد (راهپیمایی مسلحانه منافقین در تهران) 7تیر (انفجار در حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و 72 نفر از یارانش) ،7 مرداد (فرار بنی صدر و رجوی به پاریس) 14 مرداد (حمله به واحد اطلاعات سپاه پاسداران) و... فردی شورای امنیت کشور را هدایت می کرد که عامل سازمان منافقین بود! می گویند شهید رجایی به قدری به کشمیری اعتماد داشت که پشت سر او نماز می خواند!
 
 نفوذ کشمیری به قصد ترور رییس جمهور و نخست وزیر بود و او ماموریتش را با موفقیت صد در صد انجام داد؛ لیکن یک سال بعد با ضرباتی که منافقین خوردند خط خروج را آغاز کردند و در شهریور 1361 دیگری عناصر مرکزیت سازمان در کشور نبودند و فرار را به قرار ترجیح دادند! بهرام افضلی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در دوران جنگ بود که عملیات های موفقی مانند مروارید را نیز هدایت کرده بود. زمانی که مشخص شد او عضو شاخه نظامی حزب توده و به صورت غیرمستقیم جاسوس شوروی است، بسیاری باور نمی کردند.
 
 افضلی در چشم مسوولین ارشد نظام یک افسر متدین و وفادار به میهن بود! افضلی از روز اولی که فرمانده نیروی دریایی ارتش شد قصد جاسوسی نداشت اما بهره برداری های خائنانه حزب توده موجب شد تا او به جاسوسی کشانده شود.
 
بیژن کبیری دیگر عضو شاخه نظامی حزب توده، در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی دست راست آیت الله ری شهری در دادگاه های انقلاب ارتش بود. حتی در پرونده منجر به اعدام قطب زاده او مهم ترین نقش را ایفا کرد.
 
 مسوول پرونده حزب توده به نگارنده می گفت که اگر در زمان تاسیس وزارت اطلاعات، قانون شرط مجتهد بودن وزیر را نمی گذاشت قطعا کبیری یا وزیر اطلاعات می شد و یا یکی از مقامات ارشد این وزارتخانه!
 
2-این روزها نفوذ در جمهوری اسلامی گرچه هدف ترور و جاسوسی را دنبال می کند اما بیش از این مساله مهم، نفوذ «نظام تصمیم گیری در جمهوری اسلامی» را هدف قرار داده است. کشمیری ها و افضلی ها باید در سمت های خود بمانند و کار کنند و تصمیمات کلیدی بگیرند.

دلیل این تغییر رویکرد، تحولات جمهوری اسلامی در 36 سال گذشته است امروز نظام آن چنان قوی و پیش رو شده است که حرف از براندازی شوخی ای بیش نیست. حتی رییس جمهور آمریکا رسما به رهبری انقلاب اسلامی نامه می نویسد که تلاشی برای براندازی نخواهد کرد. البته این اعتراف نه از سر رحم، مروت و عقلانیت سیاسی که از سر ناتوانی است. اوباما با گران فروشی، ناکامی و ضعف 36 ساله دولت آمریکا در براندازی را می خواهد به نظام جمهوری اسلامی بفروشد. به هر حال اگر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا با سخاوت لقب ژاندارم منطقه را به شاه ایران اعطا می کرد امروز در پایتخت های کشورهای غرب آسیا ،عشق به امام خمینی و تجربیات انقلاب اسلامی حکومت می کند.
 
این گونه است که راهبرد آمریکایی ها از براندازی به سمت «مهار ایران» تغییر کرده است. با این تغییر راهبرد، رویکردهای نفوذ نیز تغییر کرده است. اکنون نظام سلطنتی و یا جمهوری سکولار قرار نیست جایگزین جمهوری اسلامی شود بلکه «جمهوری اسلامی تقلبی» هدف گذاری دشمنان است.

3-وزیر خارجه آمریکا با پای لنگ، بیش از 20 روز در وین اتراق نمی کند تا یک توافق نامه هسته ای که معلوم نیست فرجام آنچه می شود، با ایران امضا کند! او مذاکره را برای نفوذ می خواهد. او می خواهد راه حل ایجاد شده در موضوع هسته ای را به تمام موضوعات محل اختلاف گسترش دهد.

برجام که تمام شد اما تلاش می شود همان روش در موضوعات دیگر استفاده شود. سوریه گزینه اول و در صدر فهرست مذاکره است.

به مانند موضوع هسته ای تلاش می شود تا مشترکانی با آمریکا یافت شود تا زمینه مذاکره فراهم گردد. اگر در هسته ای «غنی سازی و رفع تحریم ها و ممنوعیت ساختن بمب اتم» مشترکات بود؛ امروز در ماجرای سوریه ، مبارزه مشترک با تروریسم مورد مشترک است و انگار عاقلی در این شهر نیست که بپرسد اصولا آیا داعشی ها زایده ای در مقابل آمریکا هستند یا زاییده آمریکا؟!

4- می گویند روزی لاتی بی سروپا با کاسب متدینی در برابر دکان درگیر شد. جوانمردی به کمک آن کاسب آمد و دعوا به دعوای جوانمرد و لات تبدیل شد. پس از دقایقی آن کاسب به دو طرف درگیر گفت که بروید جای دیگر دعوا کنید و به کسب من آسیب نزنید!

امروز بشار اسد که به گفته جناح غربزده، فردی سکولار و بی نمازاست مشکلی با آمریکایی ها ندارد. او به خاطر حمایت از مقاومت چوب می خورد والا آمریکایی ها به مانند پادشاه اردن، کشورش را به نامش سند می زدند و مانند اردن هاشمی به سوریه هم می گفتند سوریه اسدی!

سوریه با ریاست جمهوری اسد، قلب قدرت جمهوری اسلامی در منطقه است و سقوطش به معنای دومینوی سقوط همپیمانان ایران است. اگر سوریه سقوط کند حتی نمی توان سیدحسن نصرالله، دبیرکل شجاع حزب الله لبنان را ملاقات نمود! قلب نظام سوریه هم شخص بشار اسد است و نظام بعث سوریه بدون بشار حتی یک دقیقه هم نمی تواند دوام بیاورد.
 
حضور فعال مستشاران نظامی ایرانی در سوریه و شهادت ده ها جوان مومن و انقلابی در این کشور در ماه گذشته، بخشی از هزینه ای است که جمهوری اسلامی برای حفظ منافع ملی پرداخته است. جمهوری اسلامی نمی خواهد آن کاسب متدین پیش گفته باشد ،چرا که اگر روزی منافقین شعار می دادند امروز مهران فردا تهران، امروز شعار داعشی ها امروز سوریه فردا ایران است!
 
5-نفوذ یعنی مذاکره با آمریکا! نفوذ یعنی ربط دادن آب خوردن به تحریم ها! نفوذ یعنی ساده اندیشی و سهل گیری در برابر نفوذ! یعنی کندن سانتریفیوژها بدون تضمین کتبی! نفوذ یعنی باید امام مسلمین نقد شود! نفوذ یعنی سقوط رشد علمی در کشور! نفوذ یعنی سرخاب سفیدآب کردن جنایات آمریکا! نفوذ یعنی سرکوب جناح مومن فرهنگی! و در یک کلام نفوذ یعنی تاثیر بر تصمیم گیری های نظام!
+19
رأی دهید
-61

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  farokhzad - کنت، انگلستان

  دوستانى که نمیشناسند قطب زاده گور به گور شده رو همون کسیکه بغل خمینى تو هواپیما هست که از خمینى میپرسند بعد ١٥ سال دارى میرى ایران چه احساسى دارى میگه هیچى قطب زاده به خبرنگار میگه هیچى !!! ببینید این بیشرفها دکترها چگونه این مردک احمق پیر را میشناختند ولى بازم أزش حمایت کردن چقدر اینها خیانتکار بودن جبهه ملى منقلى و مجاهدین و توده اى هاى بى وطن مشتى وطن فروش که فقط بدنبال حزب خودشون بودن نه ایران عوضى ها
  7
  66
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  نسترن19 - وین، اتریش

  حزب منفورتوده کم باحکومت منفورتر خمینی دجال سازش نکرد.البته چون ملاها به مادرشونم وفانمی کنن زدن همشونوبه درک واصل کردن وتواب ها راهم به نوکری گرفتن.هردوخاین وبی وطن
  5
  62
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  بله -توده‌ ایها و مجاهدین- حرکت بجای افسران پایگاه شاهرخی را به خمینی لودادند و حرکت۱۸۰ افسر که میخواستند جماران را بمباران کنند تا خمینی به آبریزگاه برود عقیم شد-افسران بعد از شکنجه اعدام شدند-وخمینی جواب --توده‌ ای و مجاهد-- را داد گفت‌سگی‌--عو عو ---کرد.
  6
  40
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.