نرخ مهاجرت به انگلیس به بالاترین حد رسید

دفتر آمار ملی انگلیس (او ان اس) در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر ساخت اعلام کرد نرخ مهاجرت به انگلیس در طول یک سال گذشته روند فزاینده ای را داشته است.
 
به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس (او ان اس) شمار مهاجرت به انگلیس در بازه زمانی ژوئن 2014 تا ژوئن 2015 ، 336هزار تن بوده است که این رقم در قیاس با دوره سال قبل 82هزار تن افزایش نشان می دهد که یک رکود شمرده می شود.
 
گزارش یاد شده، افزایش آمار مهاجرت را ناشی از کاهش خروج مهاجران و افزایش شمار ورود آنها عنوان کرده است.
 
در این گزارش همچنین آورده شده است که شمار درخواست های پناهندگی در بازه زمانی سپتامبر 2014 تا سپتامبر 2015، با 19 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 29 هزار و 24 درخواست رسیده است.
به گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، بیشترین درخواست های پناهندگی از کشورهای به ترتیب اریتره، سودان و سوریه بوده است.
 
پیشتر نیز دفتر آمار ملی انگلیس در گزارشی، پیش بینی کرد که با افزایش روند مهاجرت، این کشور تا سال 2047 پرجمعیت ترین عضو اتحادیه اروپا خواهد شد.
 
بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس که ماه گذشته منتشر شد پیش بینی می شود که جمعیت انگلیس تا سال 2039 میلادی از 64.9 میلیون نفر به 74.3 میلیون نفر خواهد رسید.

این گزارش همچنین افزود که ظرف ده سال آتی نیز جمعیت انگلیس با 4.4 میلیون افزایش، به 69 میلیون تن خواهد رسید که این رقم 249هزار تن بیشتر از آنچه در سال 2012 پیش بینی شد، می باشد.
 
افزایش نرخ مهاجرت در انگلیس در حالی رخ می دهد که دولت این کشور به شدت در تلاش است تا با اعمال سیاست های کنترلی در مرزهای کشور و کاهش ورود مهاجران و پناه جویان غیرقانونی، این آمار را کاهش دهد.
 
'چایی پاتل'، از شورای امور رفاهی مهاجران در گفت وگو با روزنامه گاردین گفته است: گزارش دفتر ملی انگلیس نشان می دهد که بار دیگر دیوید کامرون نتوانست به تعهداتش که پایین آوردن نرخ مهاجرت به زیر یکصد هزار نفر در سال است عمل کند.
 
وی با این حال تصریح کرد: شمار زیادی از آنهایی که به انگلیس سفر می کنند برای کار می آیند که این [مساله] برای تقویت اقتصاد ما مهم است و به بخش خدمات عمومی کمک می کند.
+31
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.