ماجرای ۱۱ جوانی که در جشن تولد دوست‌شان به گلوله بسته شدند + عکس

تقاطع: با گذشت سه روز از حملات تروریستی خون‌بار پاریس که به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۸۰ نفر منجر شد، به تدریج جزییات تازه‌ای از این حملات و قربانیان آن در رسانه‌ها منتشر می‌شود.
 
یکی از مکان‌هایی که مورد حمله‌ی تروریست‌های بنیادگرا قرار گرفت، کافه “لا بِل اِکیپ” در مرکز پاریس بود. جایی که دو فرد مسلح وابسته به گروه “داعش”، حاضران در کافه را به گلوله بستند و جان ۱۹ نفر را به طرز وحشیانه‌ای گرفتند.
 
حال آن‌گونه که وب‌سایت “دیلی‌میل” در گزارشی نوشته، ۱۱ نفر از قربانیان، جوانانی بودند که برای شرکت در جشن تولد ۳۵ سالگی دوست و هم‌کارشان، “هُدا سعدی” به “کافه لا بِل اکیپ” آمده بودند. این زن با اصلیت تونسی در کافه‌ی دیگری در همان نزدیکی به نام “کافه دِزانژ” (به معنی کافه فرشتگان)کار می‌کرد و در جشن تولد او، خواهر ۳۶ساله‌اش “حلیمه” و دو برادرش، “خالِد” و “بشیر” نیز حضور داشتند.
 
“هدی” و “حلیمه”، هر دو اثر تیراندازی کشته شدند اما دو برادر به شکل معجزه‌آسایی، بدون این‌که آسیبی ببینند، جان سالم به در بردند.
 
در این میان، خالد که هم‌چون هدی در “کافه دِزانژ” کار می‌کرد سعی کرد به یکی از دو خواهرش تنفس مصنوعی بدهد که تلاش‌هایش بی‌نتیجه ماند و او بر روی زمین آغشته به خون کافه جان سپرد در حالی که خواهر دیگر که گلوله به سرش خورده بود، در بیمارستان از دنیا رفت.
 
یک شاهد عینی در گفتگو با “دیلی‌میل” صحنه‌ی حادثه را وحشتناک توصیف کرده و گفته باقی قربانیان نیز جوان و خوش‌لباس بودند.
 
یکی از آن‌ها، “میچِلی گیل جِیمِز”، زن ۲۷ ساله‌ی مکزیکی بود که از سه سال قبل در پاریس زندگی می‌کرد. او که خود کارمند “کافه لا بِل اکیپ” بود، تنها سه روز قبل از حادثه با یک جوان ایتالیایی نامزد کرده بود.
خوان، دوست ۳۴ ساله‌ی میچِلی، با چشمانی اشک‌بار او را این‌گونه توصیف می‌کند: «میچلی خورشید رستوران بود حتی در روزهایی که باران می‌بارید.»
 
دیگر کسانی که آخرین لحظات زندگی‌شان را در کنار “هُدی” سپری کردند این افراد بودند: “لودویک بومباز” که قهرمانانه خودش را قربانی کرد تا جان دوستش “کلوئه کلومون” را نجات دهد؛ یک زن رومانیایی به نام “لاکری پاپ” و پارتنرش “سیپرین کالسیو”، “یاسنت کُما”، “جمیلا اود”، “گیوم لودرامپ”، “رومَن فویاد”، و “رِنه بیشون”.
 
در این میان، “کلوئه کلومون” که دوره‌ی نقاهت را در بیمارستان سپری می‌کند، گفته می‌شود که دچار شوک روحی شده دائما نجات‌دهنده‌اش را تکرار می‌کند. “ویرژیل گرونبرگ”، مدیر ۲۷ ساله‌ی “کافه دزانژ” که به دیدن “کلوئه” در بیمارستان رفته می‌گوید: «به وی مُرفین تزریق شده بود و او به ندرت حرف می‌زد. او از این‌که لودویک به خاطرش جان خود را فدا کرده، احساس گناه می‌کند و نامش را پشت سر هم صدا می‌زند.»
 
گِرِگ لیما، ۳۷ ساله، که دوست چند نفر از قربانیان و به ویژه “یاسِنت کُما” بود نیز می‌گوید روز حادثه، سه ساعت با وی بوده است: «یاسنت نمی‌خواست به تولد برود و قصد داشت دختری را ملاقات کند. اما بقیه اصرار کردند و سرانجام با آن‌ها رفت.»
 
“کافه دزانژ” در فاصله‌ی کوتاهی از “کافه لا بِل اکیپ” قرار دارد و گفته می‌شود هر دو کافه به دو شریک تعلق دارد که یکی از آن‌ها در یونان زندگی می‌کند. این کافه عصر روز دوشنبه (۱۶ نوامبر-۲۵ آبان) بعد از سه روز تعطیلی، در فضایی غم‌بار فعالیت خود را از سر گرفت.
+161
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  یکی از دلایلی که در این سانحه تعداد زیادی کشته و مضروب شدند؛ به این خاطر است که گلوله اسلحه کلاشینکف وقتی به داخل جمعیت پرازدهام برخورد میکنه؛ پنج شیش نفر رو راحت رد میکنه. یعنی یه خشاب سی تاییش ترتیب شصت هفتاد نفر رو میده.
  142
  130
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  agha-javad - تهران، ایران
  "پاریس روزی در دست اسلامی‌های متعصب "داعش" خواهد افتاد و آن روز برگشتن بشریت به روز‌های سیاهست که حتا دانش و علم بدست آمده بشریت نیز در خطر خواهد بود". پیشگویی از یک عارف بزرگ و دانشمند در ۶۰ سال پیش. ایشان حتا راه نجات را نیز بارها گفته‌اند و متاسفانه هیچ یک از رهبران کشور‌ها ذره‌ای به آن اهمیت نداده‌اند پس این پیشگویی بدیهیست بوقوع خواهد پیوست..
  51
  46
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیوان م - تهران، ایران
  تو خواب هم نمی‌دیدن که بدست یک مشت وحشی اسلامی با افکار پوسیده عقب افتاده در جشن تولد یکی‌ از دوستان به این طرز کشته بشن!!!با این جنایاتی که این اسلامیون تروریست انجام میدن اگر تو یک کشور اروپائی بگی‌ ایرانی‌ هستی‌ فکر کنم تو ۳ ثانیه دوروبرت کسی‌ نمیمونه میدونین چرا اینو گفتم؟؟ به خاطر اینکه ایران بنیانگذار تروریست در دنیا هست ،و خودم این خاطره تلخ رو تجربه کردم ،از این به بعد بینین به مسلمونها و کشورهای که تروریست پرور هستن به چه چشمی نگاه می‌کنن .
  55
  74
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  0101behnaz - آمستردام، هلند
  [::agha-javad - تهران، ایران::]. اسم این عارف بزرگ و دانشمند چیه؟
  30
  38
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  در این ۱۴۰۰ سال ورود این ننگ‌ جز جنایت حماقت خیانت.رذالت از این دین صادراتی که در ۱۳۵۷ آنرا تقویت کردید دیده نشده...رژیمی‌ها ی سا یت..زود منفی‌ دهید.وقت غنیمت است
  86
  76
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک - غیب گفته از دنده عقب -
  50
  65
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  agha-javad - تهران، ایران
  [::0101behnaz - آمستردام، هلند::]. Billy Meier
  2
  3
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  arsham 667 - کپنهاک، دانمارک
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. مطمئن باش اون موقعه که ...کلاشینکفم بدادتون نمیرسه...بزودی اون مسجده امام علی‌ عربتو میبندن . خبر داری که عرب زاده!!!
  54
  37
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیوان م - تهران، ایران
  اینها کی‌ هستن اینقدر به اشخاص خاصی‌ منفی‌ میدن؟؟؟!!!فقط میشه به این افراد گفت عقده ایی، کمبودتون رو تو این سایت با منفی‌ دادن پر می‌کنین؟؟؟!!!حتما وقتی‌ ۱۰۰ ،۱۰۰ تا منفی میدین ته دلتون به ریش همه میخندین ،،،بابا تو دیگه کی‌ هستی‌.
  6
  23
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::کیوان م - تهران، ایران::]. دلیلش اینکه بهایی ها و مجاهدین خلق خوب در مورد ایران لنج پراکنی کردند. من تو دبیرسانم تو کانادا با یه نفر داشتم در مورد بازی ماریو حرف می زدم یدفه یه بهایی پرید وسط و گفت این دروغ میگه تو ایران این چیزا نیست و برق هم نیست قیافش قرمز شده بود و نمی دونی چه آبروریزی کرد. اصلا هم خفه نمی شد.
  13
  5
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::کیوان م - تهران، ایران::]. گرامی‌ رئیس منفی‌ دادن‌ها ۲ رژیمی پاچه خور همایونی و اسب آتش-و برای اینکه کسی‌ مشکوک نشود عنوان کردند که ما خودمان به خودمان منفی‌ میدهیم،،،و بالاترین رقم منفی‌...من هستم..چون زده ام..به خال..رژیم دینشان و آن قلابشان.
  6
  15
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیوان م - تهران، ایران
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. با درود به شما ،مزدوران رژیم طاقت شنیدن حرف حق رو ندارن ،و هر وقت کسی‌ از این رژیم دزد و دروغ و اختلاس افشا گری میکنه این مزدوران با چند تا اید مشغول منفی‌ دادن میشن که بگن ما بیشماریم ،ولی‌ کاملا مشخص هست که این مزدوران فقط اید عوض کردن چون از نگارششون راحت میشه فهمید که کی‌ هستن،پاینده باد ایران ایران آریایی .
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.