تیغ زدن وزیر سابق بهداشت در خیابان‌های تهران

وزیر سابق بهداشت که در چند ماه آخر دولت دهم سکان سلامت مردم را در دست داشت صبح دیروز در یکی از خیابان‌های تهران توسط تعدادی کلاهبردار تیغ زده شد.

محمدحسن طریقت منفرد که چشم پزشک است و در دولت دهم به مدت چند ماه وزیر بهداشت بود طی دعوتی برای حضور در خبرگزاری تسنیم در صبح روز ۵ آبان قرار گذاشته بود؛ که در نهایت با تأخیری جزئی به سر قرار رسید ولی در بدو حضورش پرده از نوعی اخاذی در خیابان‌های تهران برداشت که باعث این تاخیرش نیز شده بود.

طریقت منفرد درباره اخاذی و به گفته خویش تیغی که در روز صبح سه‌شنبه ۵ آبان مواجه شد توضیح می‌دهد: صبح براساس قراری که باید در خبرگزاری حضور می‌یافتم سعی داشتم زودتر بیاییم که حادثه‌ای برای یکی از اعضای خانواده‌ام رخ داد؛ بنابراین پس از رفع و رجوع آن رخداد، سریع به قصد به خبرگزاری آمدم که در حوالی قلهک در خیابان شریعتی با یک اخاذی مواجه شدم که بعد از تیغ زده شدن متوجه شدم چه کلاهی سرم رفته است.

به گزارش تسنیم:وزیر سابق بهداشت ادامه می‌دهد: در حین رانندگی بودم که فردی از جلوی خودروام عبور کرد ولی یهو یک چرخش کرد و با دستش به آینه بغل خودرو زد و آینه هم کمی به سمت شیشه برگشت، بنابراین با توجه به اینکه از این برخوردهای جزئی در ترافیک‌های تهران زیاد رخ می‌دهد به راه خودم ادامه دادم تا اینکه پس از عبور از چند چهارراه خودروی به کنارم آمد و فرد راننده گفت: «آقا شما که زدی به آن عابر چرا نگه نداشتی ببینی چه اتفاقی برایش رخ داده» که متعاقباً بنده هم همان توضیح اینکه از این برخوردهای ساده در خیابان‌های تهران اجتناب‌ناپذیر است را ارائه کردم.

وی اضافه کرد: در همین حین به یک باره همان فرد عابر به همراه دو نفر دیگر با خودوریی به بنده نزدیک شدند و از بنده خواستند که پیگیر ضربه‌ای که به دست دوستشان خورده بود، شوم که در همین حین یکی از افرادشان داخل خودروام شد، بنابراین با مواجه شدن با این صحنه و با توجه به حادثه صبح زود برای یکی از اعضای خانواده و همچنین عجله داشتن برای رسیدن به خبرگزاری، به آنها گفتم که بیایید تا فرد مصدوم را به بیمارستان ببرم؛ حتی دست فرد به اصطلاح مصدوم را هم معاینه کردم که به محض دست زدن، عنوان کرد که درد دارد؛ بنابراین پیشنهاد دادم که به بیمارستان محل فعالیتم برویم ولی بهانه آوردند که طرح ترافیک ندارند.

طریقت ادامه داد: به آنها گفتم شما بروید و هر کجا مایل هستید درمان کنید و بنده نیز هزینه‌ها را متقبل می‌شوم، که آنها یک بیمارستانی را پیشنهاد کردند که نزدیک به محل حضورمان نبود؛ در نهایت و پس از کش و قوس فراوان و با توجه به عجله‌ای که داشتم، آنها از خودروام بیرون رفتند ولی عنوان کردند که حداقل پول عکسبرداری را به آنها بدهم و با توجه به اینکه دقیق نمی‌دانستم مبلغ آن چقدر می‌شود عنوان کردم هزینه‌اش هر چقدر شود بنده برایتان واریز می‌کنم ولی آنها مصر بودند که پول را نقدی دریافت کنند.

در نهایت دست به جیب کردم و یک تراول ۵۰ هزار تومانی به آنان دادم ولی از بخت بد من وقتی دست به جیب کرده بودم چند تراول ۵۰ هزار تومانی درآمده بود و آنها نیز این مبالغ را دیده بودند، بار دیگر اصرار کردند که پول بیشتری به آنها بدهم، در نهایت سه تراول ۵۰ هزار تومانی به همراه چند عدد ۱۰ هزار تومانی که به گمان در حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان شد به آنها دادم و آنها نیز رفتند.

طریقت منفرد در ادامه عنوان کرد: وقتی این افراد رفتند به رفتار آنان از نوع برخوردشان با آینه خودروام تا رسیدنشان به بنده، و وارد شدن در داخل خودرو و در نهایت روش پول گرفتن‌شان متوجه شدم که در دام یک اخاذی افتاده‌ام و با توجه به پزشک بودنم و تجربه‌ای که از سن و سالم می‌گذرد، به حال مردم که احتمالاً گرفتار این دام و اخاذی می‌شوند غُصه خوردم. البته شنیده بودم که برخی‌ به همین بهانه‌ها خود را در محلات مُرفه و جلوی خودروی افراد می‌اندازند و چون آنها نیز عجله دارند با پرداخت مبلغی رضایت‌شان را کسب می‌کنند ولی هیچ وقت فکر نمی‌کردم خودم مورد چنین اخاذی قرار گیرم.

وزیر سابق بهداشت در نهایت با ارتباطی که با پلیس تهران بزرگ گرفت این ماجرای اخاذی را اعلام کرد که نکته جالب نیز این بود که فرد پشت خط تلفن نیز چنین اخاذی‌های را تایید و قول پیگیری و پاکسازی منطقه‌ای که این حادثه رخ داده است را به طریقت منفرد اعلام کرد.
+82
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  کورش دوم ایران رضاخان - تاسمانی، استرالیا

  دولت تو بی خاصیت ملیاردها دزدید چیزی نگفتی حالا صد هزار تو دزدیدن به حال مردم غصه میخوری نمک به حروم
  2
  54
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  boby az korea - سئول ، کره جنوبی

  یه عمری ملت رو تیغ زد حالا یه بار هم خودش رو تیغ بزنن .. !. : :
  2
  41
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  aarian - تهران، ایران

  خوبه خودتون به آتیشی که خودتون به پا کردید بسوزید...چشمتون روشن مملکت امام زمانتون رو تحویل بگیرید!
  1
  42
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  بوزرجمهر - تهران، ایران

  به درک کمشه.ای کاش تیغ میزدن به گردن کلفتش مردک دزد ولایت مدار بی غیرت.
  1
  31
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  دزد به دزد بزنه میشه شادزد.
  1
  32
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  بهرام که گور میگرفتی همه عمر ... دیدی که چگونه گور بهرام گرفت . اسمشو میذاره تیغ زنی . پوله خورده جیبتو بردن . البته به حرفش شک دارم . اینا از ترسشون مگه میشه بدونه محافظ و بادیگارد بیان بیرون . الکی مثلاٌ من خیلی مردمی هستم و بدونه بادیگارد میرم اینور اونور
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  میلیاردی می دزدید بی‌ صدا و بی‌ هیچ شرمی...هزاران درود بر هر دزدی که از سردمداران رژیم و نوکران رژیم می‌دزدد..به قول عامیانه.......دمشان گرم،
  4
  26
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.