خودکشی دانشجوی ایرانی در مالزی

فرد خودکشی کرده ، 'پ.د' دانشجوی 40 ساله ایرانی است که در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی در دانشگاه بین المللی 'مالایی ولز' در کوالالامپور پایتخت مالزی در حال تحصیل بود.
 
خبرهای دریافتی حاکیست این دانشجو که سال گذشته میلادی برای ادامه تحصیل وارد مالزی شد در چند ماه گذشته از مشکلات روحی رنج می برده و عصر جمعه دست به خودکشی زده است.
 
براساس گزارش ها تا دو روز پس از خودکشی هیچ فردی از وضعیت این دانشجو مطلع نشده است. صاحبخانه این دختر که از غیبت وی نگران می شود پلیس را در جریان قرار می دهد و پس از مراجعه پلیس به منزل این دانشجو، با جسد وی در حالی که خود را حلق آویز کرده بود، مواجه می شود.
 
پلیس پس از بررسی دوربین های اطراف محل سکونت این دانشجوی ایرانی به این نتیجه می رسد وی بعداز ظهر جمعه تنها وارد منزل شده و هیچ فردی نیز پس از آن به این خانه مراجعه نکرده است.
 
خبرنگار ایرنا از 'عباس قنبری' رایزن علمی ایران در شرق آسیا پیگیر موضوع خودکشی این دانشجو شد که وی این ماجرا را تایید کرد و گفت که گزارش پزشکی قانونی نشان می دهد ضربه ای به دانشجوی متوفی وارد نشده و خودکشی دلیل مرگ تشخیص داده شده است.
وی گفت که نهادهای ایرانی در حال پیگیری مساله خودکشی این دانشجوی ایرانی و پیگیر امور وی هستند.
 
اکنون حدود پنج هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مختلف مالزی مشغول به تحصیل هستند که اکثر آنان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه می دهند.
 
'ن.ر' یک دانشجوی دیگر دختر ایرانی که در دانشگاه مالزی تحصیل می کرد نیز اسفند 1392 از طبقه 20 یک ساختمان مسکونی خود را پرتاب و دست به خودکشی زد. این در حالیست که دو ماه پیش از آن نیز یک دانشجوی دیگر به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر جان خود را از دست داده بود.
+49
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  arkadash - نیکوزیا، قبرس

  صاحبخانه نگران نشده....اول ماه بوده اجاره ش پرداخت نشده،نگران پولش شده...پنج سال با همه جور قشری توی مالزی سر کردم و زندگی کردم....حیوون پیششون لنگ میندازه
  9
  59
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  simairani - کاشان، ایران

  شرم و ننگتان باد که باعث آوارگی و بدبختی نسل جوانِ ایران شدید.
  8
  66
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  CanIR1393 - کانادا، کانادا

  من خودم تو کانادا درس خودم و می دونم خیلی سخته هم آدم تنهاست و هم اینجا آدمو کلی اذیت می کنند. و هم اینکه ایرانی ها بعد از این که فرزندشون رو به خارج می فرستند اون ها رو به عمان خدا میسپارند. یه عالمه آدم ولگرد هم تو ایران میریزند رو سر والدین و می به اونا مگویند که چرا بچتون بهتون پول نمی فرسته ؟؟؟؟؟ من خودم با خیلی از دوستام و آشناهام قطع رابطه کردم. هر وقت خسته و خراب میرفتم ایران بهم حمله می کردند و می گفتند چرا برگشتی. خدا خودش به ایرانی جماعت شفا بده.
  2
  43
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  مملکتی که هیچ برنامه ای برای اشتغال جوانان ندارد,این تعداد بچه امیدی دارن تحصیل میکنند؟اگر پارتی داری,که دیگه نیازی بمدرک نداری,اگر عشق مدرک هم داری ,که وزارت علوم کشورمان با پول مشکل ات را برطرف میکند.مثلا محسن رضائی 5میلیون داد دکترا گرفت.
  4
  25
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.