پوتین: عملیات ما برای تثبیت دولت مشروع اسد است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دفاع از عملیات نظامی روسیه در سوریه گفته است که هدف آن "تثبیت دولت مشروع" بشار اسد رئیس جمهور سوریه است.
 
آقای پوتین به تلویزیون دولتی روسیه گفت که مسکو همچنین می خواهد "شرایط را برای مصالحه سیاسی در سوریه فراهم کند."
او این مساله را که روسیه نه گروه دولت اسلامی (داعش) بلکه سایر گروه های میانه رو مخالف را هدف می گیرد تکذیب کرد.
گفته می شود که نیروهای دولتی سوریه در روزهای اخیر پیشرفتی قابل توجه در مقابل شورشیان داشته اند.
دستاوردهای دولت در ادلب، حما و لاذقیه را دمشق و فعالان مخالف روز یکشنبه تایید کردند.
 
جبهه نبرد اکنون نزدیک به بزرگراه مهمی است که پایتخت را به سایر شهرهای بزرگ سوریه مثل حلب وصل می کند و تصور می شود نیروهای آقای اسد سعی در محاصره شورشیان در ادلب دارند.
'تحت محاصره'
آقای پوتین در مصاحبه یکشنبه با شبکه "روسیه وان تی وی" گفت که هدف روسیه "تثبیت" دولت دمشق است.
نیروهای شورشی در حما خود را برای پیشروی دولت آماده می کننداو تاکید کرد که بدون حمایت مسکو از آقای اسد این خطر وجود دارد که "گروه های تروریستی" سوریه را بگیرند.
او گفت که دولت آقای اسد "تحت محاصره" بوده است و افزود که پیکارجویان "در دروازه دمشق بودند."
 
رهبر روسیه همچنین سایر کشورها را ترغیب کرد "در تلاش علیه این شر متحد شوند".
ائتلاف تحت رهبری آمریکا - که مشغول عملیاتی هوایی علیه داعش بوده است - پیشتر گفت که با روسیه همکاری نخواهد کرد.
چندین کشور از جمله بریتانیا و ترکیه حمایت روسیه از آقای اسد را "اشتباه" خوانده اند.
 
روسیه یکشنبه گفت که هواپیماهایش بیش از ۶۰ ماموریت طی ۲۴ ساعت گذشته در سوریه انجام داده اند و داعش هدف اصلی آن بوده است.
روسیه حملاتش را روز ۳۰ سپتامبر شروع کرد.
تحلیل جیم میور، خبرنگار بی بی سی در بیروت
نیروهای دولتی اساسا سعی در بازپس گیری نواحی ای دارند که از آغاز سال از دست داده اند، از جمله مناطق شمال حما و کوه های شمال استان لاذقیه در نزدیکی ساحل. شورشیان پس از کاستن از شکاف ها میان خود و افزایش حمایت خارجی از سوی ترکیه، عربستان سعودی و قطر به آنجا نفوذ کردند.
این وضع تهدیدی واقعی را متوجه قلب پایگاه رژیم بشار اسد می کرد، و تقریبا قطعی است که همان تحول باعث مداخله روسیه و افزایش نقش ایران در این کشور شده است.
یک فرمانده ارشد جبهه نصرت، وابسته به القاعده که در ناحیه نیرو دارد، طی فراخوانی از همه گروه های شورشی خواسته است متحد شوند و دست به ضدحمله ای هماهنگ در همه جبهه ها بزنند.
او گفت که اگر ابتکار عمل از دست شورشیان به دست دولت و روسیه بیافتد، متحمل یک رشته فروپاشی خواهند شد و آینده آنها تیره خواهد بود.
+54
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  گیریم که قاتل اسد پیروز شه ، با پول چه کسی سوریه میخواد آباد شه؟ اصلاً جای سالمی در سوریه باقیمانده؟ بچه های ما تو مدرسه هاشون با بخاری نفتی گرم بشن و بسوزن، تو کپر درس بخونن یا تو آغل گوسفندان، تا پول این بچه ها صرف ماندن اسد بر قدرت بشودو ادامه کشتار مردم سوریه و ادامه داستان! کور خوندین! اسد رفتنیست و آقای منفور خامنه ای بایدیه جام زهر دیگری را قورت بدهد!
  35
  16
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  هدف حمله نظامی روسیه بهمین منظور هم بود . بقای دیکتاتوری بشاراسد قصاب
  38
  25
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  bulgaria - اندن، بلژیک
  صورت تو گواه درونت است، پلیدی، ریا، خیانت، پستی و و و غیره
  29
  23
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Dara20 - تهران، ایران
  البته دولت تروریستی اسد جنایتکار که از نظر شما روس‌های پلید مشروع خوانده میشود
  28
  16
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  آخه چه تشابهی بین روسها و سوری ها وجود داره؟ برای چی این همه هزینه میشه برای حمله؟ صرف اینکه اسد مخالف غرب هست ؟ حالا ایران دلیل ایدیولوژیک داره اما روسها چرا؟ اونا حتی با اسراییل هم بد نیستن. اگه اسد بره چه اتفاقی برای روسیه میفته؟؟؟ شاید هم اونا دوست دارن آتش جنگ همیشه روشن باشه
  24
  14
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  ماکه قبلا نوشتیم . هدف حمله نظامی روسیه به سوریه برای بقا و حفظ بشاراسد قصاب است ..حالا خود پوتین برزبان راند ...پوتین گفته ما ازنیروی زمینی به سوریه استفاده نمیکنیم . درسته .دقیقا دیدارقاسم سلیمانی باپوتین قبل ازحمله روسیه بهمین منظور بود که بدروغ گفتن برای خرید موشک اس 300 برای ایران است . و همینطور نقش ساختار حزب الله لبنان توسط قاسم سلیمانی ووعده به پوتین وحضور در سوریه بهمین منظور بود برای حفظ بشاراسد که رژیم حامی ان است . وکشته شدن حسین همدانی بعد از80 بار حضور درسوریه با لشگر سپاه قدس وقبلا هم خیلی از سپاهیان رژیم جنازه هاشون بایران امد ودیدیم ..
  19
  20
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  اینهم تائید نوشته بالای خودم ..که دکترولایتی درسخنان اخیرش گفته . ولایتی : جمهوری اسلامی در جلوگیری از فروپاشی حکومت سوریه نقش اساسی داشته است.
  14
  18
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  metti - تهران، ایران
  عزیزم ...ایت الله پوتین چه مهربون شده پولایه مارو گرفتی مملکتتو از بد بختی و ورشکستکی نجات دادیا نکبت دوزاری.....
  13
  10
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  bulgaria - اندن، بلژیک
  من یادم رفت در کامنت قبلی‌ از فک و فامیل‌های پوتین عذر خواهی کنم به همین دلیل به من منفی‌ دادند، که جا دارد ضمن تشکر همینجا عذرخواهی خودم را از دوستان و آشنایان پوتین علم میدارم. همین افکار بود که ایران را به با د داد
  12
  11
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کیوان م - تهران، ایران
  هر گلوله ایی که روس‌ها شلیک می‌کنن و هر سرباز روسی که در سوریه هست هزینش از جیب مردم بدبخت ایران تامین میشه .مردم خودمون به نون شبشون محتاج هستن،،،،،،،،،،،،ولی‌ اینجا چقدر توده ایی هست ،منفی‌‌ها رو!!!!!!!!!!!!!
  9
  20
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان -دوست گرامی . این بشاراسد نیست که مخالف غرب است .بلکه غرب هست که مخالف دیکتاتوری بشاراسد است .بهمین دلیل این غرب بود که اینهمه اوارگان سوری راپذیرفت ...خب ایران گفتی دلیل ایدئولوژیک دارد . روسیه چرا . ایران همیشه حامی بشاراسدبوده و.روسیه یکی ازحامیان بشاراسد است .ودلیل حمله نظامی به سوریه . حفظ وبقای بشاراسد درسوریه است.بهمین دلیل روسیه حتی ازبمب خوشه ائی برعلیه مخالفان بشاراسد درسوریه بکاربرد ..اشکارا خود پوتین هم درامریکا اشاره کرد که رفتن بشاراسد اشتباه بزرگی است ..کلا رژیم وروسیه . حامی ونگهدارنده بشاراسد هستند . روسیه درشورای امنیت است وبارها وتو کرد رد بشاراسد را ومخالفت با حمله نظامی امریکا به سوریه در2 سال پیش که اوباما حمله نظامی بابهانه های مختلف کرد و حرف پوتین راپذیرفت .
  16
  15
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  [::*بی همتا* - برلین، آلمان::]. با پاسخ شما موافقم.البته فراموش نکنیم که آتش ابتدای جنگ با کمک ترکیه و عربستان شعله ور شد و غرب به اون دامن زد.همونطور که حامیان بشار اسد هم مقطر هستن.اما حرف من اینه که چرا تمومش نمی کنن؟ بزرگترین تقصیر غرب اینه که چرا سعی نمی کنن تموم بشه.و بزرگترین تقصیر ایران و روسیه اینه که چرا اون زمان که هنوز داعش وارد سوریه نشده بود خواستن به هر قیمتی اسد بمونه.وحالا که روسیه و ایران مستقیم وارد جنگ شدن تا کی می خوان ادامه بدن؟ تک تک کشورا مقصرن. این همه کودک بی گناه برای چیزی کشته شدند که به هیچ وجه ارزشمندتر از جان یک انسان نیست.
  5
  12
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان -دوست عزیز . فراموش نکن . داعش درسوریه بود وپا گرفت ورشد کرد و بعد هم حکومت اسلامی راتشکیل داد . البته با کمک مالی وهابی های عربستان وخود امریکا ..اما چرا غرب دخالت نمیکند ..این سیاست تجاوز واشکار را نمیکند . ملت ها تصمیم گیرنده سرنوشت خود هستند .حالا اگر پوتین که میگوید . عملیات ما برای تثبیت دولت مشروع اسد است .این دیکتاتوری اوست ودرجهان منزوی خواهدشد ..زیرا روشن شد که پوتین حتی ازبمب های خوشه های برای مخالفان بشاراسد استفاده کرده است ..دراخر .کشورهای غربی مثل المان رهبری چون پوتین ندارد ..
  12
  8
  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  metti - تهران، ایران
  ماشاللا به این همه توده ایه وطن فروش من فکر میکردم توده ای هارو همشونو خمینی به درک واصل کرده نگو هنوز یه عده زیره چرخ گاری مونده بودن
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.