طراحی سناریوی قتل مرد پولدار پس از آشنایی در شبکه اجتماعی

 مرد جوان که پس از آشنایی با مردکارخانه دار در شبکه اجتماعی، برای سرقت سناریوی قتل او را طراحی و اجرا کرده بود، با تیزهوشی کارمند بانک دستگیر شد.
به گزارش جام جم، 12 مهرامسال کارمند یکی از بانک های خصوصی در محله هفت تیر شهرستان کرج با مرکز فوریت های پلیسی 110 این شهر تماس گرفت و عنوان کرد؛ مردی 35 ساله برای برداشت پول از حساب بانکی فردی مراجعه کرده، اما هیچ گونه مدارک شناسایی همراه ندارد وحتی پیشنهاد رشوه 30 میلیون تومانی به من داده تا رمز کارت های بانکی را به وی بدهم. به نظر می رسد کارت هایی که مرد مشتری به همراه دارد، سرقتی باشد.
 
همزمان با این تماس، ماموران انتظامی کلانتری 17 مهرویلا با اعزام به محل حادثه، مانع فرار مرد جوان از بانک شدند. این در حالی بود که در بازرسی از این فردچند کارت بانکی متعلق به فرد دیگری، کشف شد. متهم جوان دربازجویی پلیسی مدعی شد مرد مشتری را نمی شناسد و این کارت ها را هنگام پرسه زدن در خیابان پیدا کرده است. با توجه به این که رمزی کنار کارت ها نبوده، تصمیم گرفتم با جا زدن خود به جای صاحب حساب به بانک بروم و رمز جدید بگیرم. ماموران به تحقیقات ادامه دادند تا این که با شماره تلفن صاحب کارت های بانکی تماس گرفتند که مشخص شد او پاسخگوی تلفن نیست.
 
در ادامه ماموران به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد صاحب کارت های بانکی فردی به نام محسن و اهل یکی از شهرهای استان فارس است که در زمینه احداث مجتمع های مسکونی و خرید و فروش ملک فعالیت می کند.
 
با شناسایی خانواده صاحب حساب، آنها در جریان تحقیقات مدعی شدند محسن برای بررسی یک پروژه ساختمانی راهی کرج شد و پس از یک روز ارتباطش با ما قطع شد.
 
همین سرنخ کافی بود که پلیس احتمال دهد بلایی بر سر این مرد آمده باشد؛ بنابراین به تحقیق از متهم ادامه دادند تا این که او بعد از ظهر همان روز اعتراف کرد مرد بنگاهدار را کشته و کارت های بانکی اش را سرقت کرده است.
با اعتراف متهم به جنایت، او برای ادامه تحقیقات و مشخص شدن صحت گفته هایش در اختیار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
قتل با انگیزه سرقت
متهم جوان در اظهاراتش گفت: چندی پیش با مقتول در شبکه اجتماعی آشنا شدم و ارتباطمان شکل گرفت. زمانی که متوجه شدم او وضع مالی خوبی دارد تصمیم گرفتم او را به بهانه ای فریب داده و پول هایش را سرقت کنم. قرار ملاقات هایی با او گذاشتم و در این دیدارها وانمود کردم در زمینه احداث پروژه های تجاری فعالیت دارم و به دنبال یک شریک تجاری هستم.
 
وی اضافه کرد: آن قدر با او حرف زدم که سرانجام قبول کرد برای مشاهده زمینی که قرار بود در آن پروژه تجاری احداث شود، به کرج بیاید. ششم مهر با هم به تفرجگاه آتشگاه در اطراف باغستان کرج رفتیم تا در آنجا صحبت کنیم و زمین خیالی را به او نشان دهم. می دانستم او کارت های بانکی اش را همراه دارد و در هر کدام ازآنها باید پول کلانی باشد. زمانی که محسن کنار تخته سنگی نشسته بود، به بهانه خریدن نوشیدنی چند قدمی از او فاصله گرفتم و بعد با چاقوی آشپزخانه ای که همراهم بود، به وی حمله کرده و او را مجروح کردم. وقتی نیمه جان شد، با سنگ ضربه ای به سرش زدم. کارت های بانکی را برداشتم و جسد غرق در خون را به دره ای به عمق صد متر پرت کردم.
جا زدن قاتل به جای مقتول
متهم به قتل اضافه کرد: تصمیم گرفتم خود را به جای مقتول جا بزنم و به بانک هایی که این کارت های اعتباری را برای وی صادر کرده بودند، بروم و ادعا کنم صاحب حساب هستم و رمزکارتم را گم کرده ام تا شاید با این ترفند بتوانم رمز کارت ها را به دست بیاورم. به چند بانک رفتم، اما همه آنها از من کارت ملی خواستند. به آخرین بانک که رفتم می خواستم به کارمند آنجا رشوه دهم تا رمز کارت را به دست بیاورم که کارمند بانک به من شک کرد و پیش از آن که فرصتی برای فرار پیدا کنم، دستگیر شدم.
 
تحقیقات بعدی پلیس مشخص کرد 6مهر، جسدی در دره کشف و به عنوان مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شده بود.
با اعتراف متهم به قتل، وی با دستور بازپرس شعبه 22 دادسرای عمومی و انقلاب کرج، روانه زندان شد.
+39
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  چند مدت پیش ملاها اعلام کرده بودند حدود ۹۰ درصد زندانیان در زندان، دزد ، کلاهبردار، متجاوز، قاتل زیر ۴۰سال سن دارند!!! یعنی زمانی که وبای ۵۷ به کشور ایران حمله کرد این جمعیت حداقل ۳ساله بوده اند! بگرد دنبال پرتقال فروش!
  2
  41
  ‌پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Javid bad IRAN - استکهلم، سوئد
  کودن
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  هر قتلی که در ایران پس از اننننن قلاب اتفاق می‌‌افتد یک پوئن به نفع اتحاد سرخ و سیاه در ۱۳۵۷---!!!
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  راستی ,قاتلان آینده ,صفحه حوادث را نمیخوانند که احتمال بدهند که 60%ممکن هست گیر بیافتاند؟
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  تی تی گل - گراتس، اتریش
  چه احمقی هم بوده رفته بانک و خواسته با رشوه رمز کارت بگیره انگار رفته بقالی چونه بزنه نسیه بگیره
  0
  1
  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.