تمایل ۴۸ درصدی دختران جوان برای همسر دوم شدن!

فردا نیوز : طی مطالعه‌ای که در یکی از شهرهای ایران صورت گرفته ۴۸.۶۶ درصد دختران جوان تمایل خود را برای همسری دوم در صورت خواستگاری توسط همسر اول ابراز کرده‌اند که این آمار با آمار کل کشور اختلاف چندانی ندارد. این آماری بود که محمد صالح طیب‌نیا، یکی از اساتید دانشگاهی اعلام کرده و گفته: روزی در این کشور دختران راهپیمایی خواهند کرد تا بتوانند ازدواج دوم را رواج دهند. در حال حاضر اگر تمام پسران به سن ازدواج رسیده ازدواج کنند، حدود ۷ تا ۸ میلیون دختر آماده به ازدواج خواهیم داشت که ازدواج نکرده‌اند و این معضل خواهد بود.
 
پس از انتشار این آمار به گفتگو با چند دختر مجرد نشسته ایم، که در ادامه می خوانید:
 
حاضرم مجرد بمانم اما همسر دوم نشوم!
الناز 27 سال دارد و ازدواج نکرده است، وقتی که آمار 48 درصدی تمایل دختران مجرد برای ازدواج به عنوان همسر  دوم را می شنود، تعجب می کند و می گوید: خانم ها ذات شان حسود است و بعید می دانم 48 درصد از دختران موافق ازدواج به عنوان همسر دوم باشند!
 
این دختر 27 ساله می افزاید: مگر همسر اول آن مرد چه گناهی کرده است که باید هوو بر سرش بیاید؟ من به شخصه حاضرم تا آخر عمرم مجرد بمانم، اما زندگی هیچ زنی را خراب نکنم!
 
او بیان می کند: من آدم حسودی هستم و خودم هم بعید می دانم بعد از ازدواج حاضر شوم شریک زندگی ام را با خانم دیگری تقسیم کنم!
 
الناز ادامه می دهد: مردی که خانمی را برای زندگی انتخاب کرده است و بعد از مدتی سراغ من می آید تا همسر دومش باشم، از نظر من قابل اعتماد نبوده و امکان دارد من هم روزی دلش را بزنم و دنبال نفر سومی بگردد.
 
دوست ندارم شوهری داشته باشم که بخشی از فکر و ذهن او برای من باشد
زهرا، دختر 23 ساله ای که تا به حال ازدواج نکرده است در این رابطه می گوید: به هیچ وجه دوست ندارم شوهری داشته باشم که تنها بخشی از فکر و ذهن او برای من باشد.
 
او ادامه می دهد: همسر دوم شدن به معنی ورود به زندگی مشترکی است که به دلایل مختلف از هم پاشیده شده یا در حال فروپاشی است. بر این اساس مردی که اقدام به برقراری ارتباط با زن دیگری ( که من باشم) می کند، یعنی دچار مشکلاتی با همسر اول خوده بوده است. بنابراین دو نکته اهمیت دارد: یک اینکه آیا به همسر اول خود حقیقت را گفته است یا خیر؟ که عموما در 80 درصد مواقع مرد از گفتن این موضوع به همسر اول خود خودداری می کند. پس چنین مردی اصلا قابل اعتماد نیست. زیرا صداقت اولین و مهمترین ویژگی برای تشکیل یک زندگی است و موضوع دوم این است که هیچ زنی، حتی یه زن روشنفکر دوست ندارد شوهر خود را با زن دیگری تقسیم کند و البته این خواسته کاملا منطقی به نظر می رسد، زیرا که من هم روزی که ازدواج کنم هرگز نمی خواهم همسرم زن دیگری داشته باشد.  
 
مشکلات مالی امانم را بریده است
راحله دختری 31 ساله است و شرایط مالی زندگی اش مناسب نیست. مدتی در یکی از شرکت های خصوصی مشغول به کار بوده اما کارش را از دست داده است و 5 سال است بیکار شده است.
 
او می گوید پدرم معتاد است و همین موضوع باعث شده تا من برخی از خواستگارانم را به خانه راه ندهم. متاسفانه نگاه معنادار فامیل و آشنایان آزارم می دهد و مدت هاست که با اطرافیانمان رفت و آمد نمی کنم.
 
راحله می افزاید: خواستگاران زیادی داشتم اما با دیدن پدرم، بهانه های مختلفی می آوردند و من را نمی پسندیدند.
 
این دختر 31 ساله می گوید: هم سن و سالان من هنوز ازدواج نکرده اند، اما کار می کنند و از عهده مخارج شان بر می آیند. همین موضوع باعث شده که مجرد ماندن به آنها آسیب جدی وارد نکند.
 
او نظرش در رابطه با همسر دوم شدن مثبت است و می گوید: اگر شخصی که برای ازدواج مناسب باشد و قرار باشد من همسر دومش بشوم، می پذیرم، زیرا که مشکلات روانی و مالی پیش آمده، امانم را بریده است.
 
ازدواج با مردی که زن دارد، هیچ اشکالی ندارد
بهاره دختری 35 ساله که تا امروز ازدواج نکرده و مدتی است با مرد متاهلی آشنا شده است. مردی که همسر اولش را دوست دارد اما برخی رفتارهای همسرش، او را آزار می دهد.
 
بهاره می گوید: روز اولی که آرش راجع به مشکلات زندگی اش برایم صحبت می کرد، دلم برایش سوخت و دلم می خواست آن چیزهایی که در زندگی اش کم دارد را برایش فراهم کنم.
 
او با خوشحالی ادامه می دهد: آرش می گوید هر زمانی که از خواب بیدار می شود، لیلا (همسر اولش) خواب است و صبحانه را تنها می خورد. برای همین من هر روز قبل از اینکه سر کار بروم صبحانه خوشمزه ای برای آرش فراهم می کنم و برایش می برم.
 
این دختر 35 ساله می گوید: به نظر من، ازدواج با مردی که دوستش داری، حتی اگر ازدواج هم کرده باشد، هیچ اشکالی ندارد. زیرا که آرش از ازدواجش راضی نیست و من را هم دوست دارد.
 
بهاره در پاسخ به این سوال که آیا لیلا از ارتباط تو با آرش اطلاعی دارد؟ پاسخ می دهد: لیلا همه چیز را می داند و گاهی اوقات که به آرش زنگ می زند و آرش جواب تلفنش را نمی دهد، با من تماس می گیرد و می پرسد، آرش کجاست؟
+56
رأی دهید
-73

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  2015amir - رتردام، هلند

  از ته دلتون حرف بزنید نه تظاهر کنید
  1
  41
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  هیچگاه پایه های زندگی ات را روی خرابه های زندگی کسی دیگر بنا مکن چرا که زندگی ات استحکامی نخواهد داشت !اما زندگی همین است به قول ِ -ادموند آبو- سیاسی نویس فرانسوی :"ازدواج در زندگی ,شبیه به این است که در میانهُ نبرد ,دویل کنی " !
  4
  78
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  متاسفانه با پیشرف بشر و تبلیغات چرت تلوزیونهای هر کشوری که مثلا مزد موفق فلان طوریه و دندونش اینطوریه لباس پوشیدنش اینطوریه وووو سطح توقع خانمها به شدت بالا رفته و اکثر خانمها دچار توهم شدن که باید دماغشون روخیلی بالا بگیرن تا شاهزاده با اسب سفیدش بیاد . آقایون هم در ایران اگر 300 ساعت در روز کار کنن از پس برطرف کردن نیازهای اضافه بر نمیان . البته بماند که حکومت ایدیولوؤیک ایران پدر پیر و جوون رو در آورده و مردم رو به این روز انداخته . لعنت به حکومت فاشیستی .
  5
  40
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حرفهایی که از قول بهاره ۳۵ ساله نقل قول شده را باور نکنید. اینها ترشحات بیمارگونه ذهن یک مرد روانی هست. هیچ انسان پاک و سالمی عشق به همسر را با شخص دیگری تقسیم نمیکند.
  9
  101
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Behroozuk - بریستول، انگلستان

  در درستی این آمار شک دارم ولی اگر درست باشد تنها نشان از فقر مالی و حامی این افراد است و نه عشق یا چیز دیگر.
  2
  82
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Cocoo - تورنتو، کانادا

  اون بهاره ۳۵ ساله هم اگه مالی بود نمیترشید اون ریختی مجبور شه خودشو رو مرد زندار بندازه! معلومه مرده میاد میگه زنم عله و بله په می‌خواستی بیاد بگه زنم گله خودم یه چیزیم هست که دارم خیانت می‌کنم؟
  6
  72
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  aarian - تهران، ایران

  اگر زنی‌ راضی‌ به زن دوم شدن باشه دلیشش فقر مالی یا فرهنگی‌ یا هردو با هم هست. اگر یک زن با وجود شوهر داشتن با مرد دیگری ارتباط برقرار کنه طبق قانون کشور ما مجازاتش سنگساره، اما مردها با پررویی تمام تشویق به ازدواج دوم میشن.
  6
  69
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  nassau - مالاگا، اسپانیا

  اگر این آمار درست باشه یعنی‌ فاجعه فرهنگی‌ یعنی‌ بیسوادی یعنی‌ فقر، خود فروشی که قانونی شده یعنی‌ ایران تایلند خاور میانه
  4
  69
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  رقص پرواز - پراگ، چک

  از همین افراد نظر سنجی شده که ۴۸ درصد موافق هستند همسر دوم بشن سوال میکردید ایا حاضرن همسرشون، همسر دوم بگیره؟ مرگ خوبه ولی برای همسایه!!!
  2
  85
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  کله پاچه سیرابی - ایوان ، ایران

  داشتن دو زن زیر یک سقف حال و هوای خودش را دارد. اونا که موافقند حق دارند
  50
  15
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  princesse - تهران، ایران

  فردا نیوز غلط کرد گزارش های کذب برای رواج چند همسری!!!
  8
  50
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mabahamim - منچستر، انگلستان
  نظر همه را خواندم...دوستان خوبم همه بدانید که ایران مسلمان هستند جالب که بدونیداز بزرگ خاندان که محمد باشه تا امامان شیعیان تعدود زوجه فروان داشتن حتی فرزندان زیاد ..دوستان یکی میگه روان پریشن...دیگری میگه خیانت..دیگری میگه فقر همگی درست گفتن واقعا و احسنت به دیدگاهه شما ولی اینم در نظربگیرید که همسران محمد و امامان چی میکشیدن انها هم انسان بودن و داری احساس و شهوت چگونه تحمل میکردند!!!!! وحشتناک است
  8
  26
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  شمایی‌ که خود را برای روابط خصوصی ۲ بزرگسال همجنسگرا تکه پاره کرده و به آنها توهین می‌کنید --مگر ازدواج معمولی‌ عشق بین یک زن و یک مرد نیست؟؟چگونه در برابر تعدد زوجات که دقیقا یک روسپی خانه خصوصی است...سکوت
  17
  39
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  بابا یه نیگا به سیره رسول الله بندازین، یه تنه ٤٠ تا رو حریف بود! هیچ روایتی هم تو صحیح بخاری آورده نشده که دال بر گیس و گیس کشی و بادمجون کأشتن پای چشم، بین زنان و کنیزکان رسول الله باشه! . واقعا السلام علیک یا رسول الله!!.
  18
  22
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  leila leila - گوتنبرگ، سوئد

  آماده کردن و منحرف کردن ذهن مردم برای پذیرش چند همسری ، یک مشت اراجیف
  4
  35
  ‌سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شیلان - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  بعضی دخترهاى ایرانى حتا از حیوانات نر هم نمیگذرن، و برای رسیدن به پول همه چیز و حتا انسانیت و شرف را میفروشن و باعث بهم خوردن یک زندگى میشن، درست مثل جغد ویرونه
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  کشور اسلامی از این بهتر نمیشه. فقط ظلم به زنها
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  dorood bar shah - نمور، بلژیک
  این یعنی جوونا دیگه به ازدواج عقیده ای ندارن۰اینا خانواده هایی هستن که برای داشتن عشق باید حتما ازدواج کنن۰اونم به هر قیمتی
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  L.A.T - برلین، آلمان
  یه خانومی از یه آخوند میپرسه کی میخوان جلوی ازدواج مجدد و صیغه رو بگیرین.....آخونده میگه : هر وقت که دیگه هیچ زنی حاضر نشه هوو کسی بشه ... هیچ مردی دشمن هیچ زنی نیست......زنها خودشون دشمن همدیگه هستن
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  sunchico2 - تهران، ایران
  دخترا حق دارند هرچی که بگن درسته
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.