فهرست گران‌ترین دانشگاه‌های جهان برای دانشجویان خارجی

یک نشریه معتبر اقتصادی جدولی را منتشر کرده که نشان می‌دهد تحصیل در دانشگاه‌های کدام کشورها بیشترین هزینه را برای دانشجویان خارجی به همراه دارند.
 
به گزارش مهر، در گزارشی که به تازگی توسط نشریه فوربس منتشر شده است، دانشگاه‌های آمریکا در صدر فهرست گران‌ترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان خارجی قرار دارند.
 
بر اساس این گزارش، هر دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا به طور متوسط سالانه ۲۴ هزار و ۹۱۴ دلار هزینه می‌پردازد.
 
پس از آمریکا، دانشگاه‌های استرالیا با فاصله‌ای اندک قرار دارند. هر دانشجوی خارجی حاضر در این کشور سالانه حدود ۲۴ هزار و ۸۱ دلار خرج می‌کند.
 
در این گزارش هزینه کلی خرج و مخارج روزمره یک دانشجوی خارجی در آمریکا و استرالیا در سال به ترتیب ۳۶ هزار ۵۶۴ دلار و ۴۲ هزار و ۹۳ دلار اعلام شده است.
 
بر اساس گزارش فوربس، هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آسیایی به مراتب کمتر از آمریکا و استرالیاست به طوری که این رقم برای دانشگاه‌های چین ۳ هزار و ۸۴۴ دلار و مالزی ۲ هزار و ۴۵۳ دلار است.
 
البته نکته قابل تأمل این است که در فهرست نشریه فوربس، دانشگاه‌های سنگاپور در رتبه جهارم قرار دارند. در این رده‌بندی پس از دانشگاه‌های آمریکا و استرالیا، دانشگاه‌های انگلیس در رتبه سوم قرار دارند.
 
در ادامه این فهرست نام کانادا، هنگ کنگ، اندونزی، چین، تایوان و مالزی به چشم می‌خورد.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.