فتاوای آیت الله مظاهری: چادر حجاب واجب است / آموزش های کماندویی به پلیس زن مشتمل بر بدآموزی است

پارسینه: در کتابی که با عنوان "اندیشه های ناب (دفتر دوم): سیمای زن در اسلام" به چاپ رسیده است، مجموعه فتاوای آیت الله حسین مظاهری درباره مسائل مرتبط با زنان منتشر شده است. در بخشی از این کتاب آمده است:
 
(ص 37)
24- اگر ملاک حجاب، پوشش کامل بدن است، چرا چادر را حجاب برتر می دانند؟
    از نظر اینجانب، چادر، حجاب برتر نیست، بلکه حجاب واجب است؛ لکن به اعتبار این که، پوشش لازم را به وسیله ی غیر از چادر می توان انجام داد، دیگران، چادر را حجاب برتر می دانند و شاید گفته ی آنها، خالی از تقیه یا مصلحت ثانویه نباشد.

(ص 76)
76- حضور بانوان در خیابان به عنوان مسابقات پیاده روی، ورزش و حتی گاهی رژه ی خواهران بسیجی به عنوان مانور و همایش چه حکمی دارد؟
    این گونه امور که بعضا از سیمای جمهوری اسلامی هم نمایش داده می شود، مشتمل بر بدآموزی است و صحیح نیست. مگر در فرض خاصی که عنوان ثانوی بر آن حمل گردد، مثلا برای ارعاب دشمن و اعلام آمادگی همه ی اقشار حتی زنان برای مقابله با دشمنان، چنین کارهایی انجام شود.
 
(ص 116)
128- اخیرا در رسانه ها نشان دادند توسط نیروی انتظامی، پلیس زن تشکیل شده است و به آنها آموزش تیراندازی و آموزش های کماندویی مانند پایین آمدن از ساختمان ها و... می دهند، آیا این کار صحیح است؟ آیا زنان در چنین کارهایی شرکت کنند؟
    این گونه مسائل چون مربوط به حکومت است، باید از ولی فقیه و رهبر حکومت سوال شود. لکن از نظر فتوای اینجانب - و نه از حیث تصرف در امور حکومتی - چون این گونه کارها مشتمل بر بدآموزی است، نباید انجام شود.
+19
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Afshin London - لندن، انگلستان

  خوک از این خوش تیپ تره تازه عقلش هم بیشتر میرسه
  2
  71
  شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ای که خاک هر دو عالم بر سرتان که یک مشت احمق مفتخور وراج مملکت را تصرف کرده و هر غلطی که میخواهید می کنید و هر زری که میخواهی میزنید. خاک بیشتر بر سر اون ملت احمقی که به اراجیف شما فسیل ها گوش میدهند و خاکی بیشتر بر روح و روان اون ملت احمق تر از احمقی که با عنگلاب خودشان ملت و مملکتی را سرنگون و مورد مضحکه جهانیان قرار دادند. البته در این سی و اندی سال اون کسانی که سرشان به تنشان می ارزید عطای اون مملکت داعشی را به لقایش بخشیدند و راهی فرنگ شدند. اونائی هم که هنوز فکر می کنند آبی از این آخوندا برای این مملکت گرم میشود، یا باید مبارزه منسجم و سراسری نموده و نسل آخوند و آخوند نما را از بین ببرند و یا در همان مردابی که خودشان و پدرانشان درست کرده اند به امید واهی حوری های 72 متری بچرند! :o
  1
  55
  شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  marhoom alinaghi khan - اشنویه، ایران

  به همه جای مردم کار دارند، یه کم این فکر و وقت و انرژی رو از پایین تنه دور کن، همه چیز درست میشه.
  0
  38
  شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  92ارشام - لندن، انگلستان

  پس ازگذشت سی وهفت سال ازانقلاب اسلامی ودیدن امارفحشا وفساد و...کاش مردانگی وجوانمردی داشتند وازمردم رسما عذرخواهی میکردندومیگفتند ماقراربودالگوی جهانیان باشیم وانقلاب را صادرکنیم ومهارت وتخصصمان هم دین ومذهب بوده است!نتوانستیم،ناتوان بودیم.مردم بهترپذیرای حرف درست هستندتااینکه برراه اشتباهمان پافشاری کنیم.تجاوزبه زور،فساداشکار،فحشا و...دست آورد ملایان است.
  0
  38
  شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  metti - تهران، ایران

  بعده چهل سال کثافت کاری دیگه هیچ خری نظره تویه بو گندو و امثال تورو نمیخواد...
  0
  27
  شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  قیافه رو
  0
  4
  یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.