آیا این کفن مسیح است؟

قطعه کتان سه‌،چهار متری که کلیسای کاتولیک معتقد است کفنی‌ است که عیسی مسیح در آن پیچیده شده بوده و نقش بدن مردی با ریش‌ روی آن منعکس شده است، قرار است پس از 5 سال دوباره در معرض بازدید عموم قرار گیرد.
 
به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات کلیسای اعظم تورین اعلام کرده‌اند که کفن مسیح از 19 آوریل تا 24 ژوئن در این کلیسا در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و پاپ فرانسیس نیز در 21 ژوئیه و در جریان سفری شبانه، به صورت خصوصی و با ملازمان خاص از این کفن بازدید خواهد کرد.
 
این پارچه قدیمی که از سوی کلیسای تورین ادعای تعلق آن به مسیح مطرح است و این ادعا مورد تأیید واتیکان نیز قرار گرفته است، موضوع چالش‌های زیادی طی یک دهه گذشته بین کلیسا و شکاکان بوده است.
 
برخی مورخان و محققان تاریخ، اسناد تاریخی این ادعا را ناکافی دانسته و معتقدند کلیسای جامع تورین یک سند قرون وسطا را جعل کرده است، اما پاپ بندیکت شانزدهم در این‌باره گفته بود که این کفن با اسناد معتبر تاریخی مانند انجیل گاسیپ که شرح زندگی مسیح است، همخوانی دارد و پارچه‌ای مقدس است که روحانیت و آرامش را به زندگی پر تنش امروزی می‌آورد.
تکه‌ای از کفنی که به مسیح نسبت می‌دهند
نمای دقیق‌تر از پیکر منعکس شده روی کفن (در سمت راست) و بازسازی صورت توسط محققان (در سمت چپ)
او همچنین در تشریح این کفن وقتی از آن بازدید کرد گفته بود: «این سندی است که با خون بهترین انسان برای ما یادگار گذاشته شده است».
 
شهرداری تورین اعلام کرده است که زیارت کفن برای توریست‌ها رایگان است اما برای انجام آن نیاز به ثبت‌نام و درخواست رسمی اینترنتی است که تاکنون یک میلیون نفر برای زیارت ثبت‌نام کرده‌اند.
 
در آخرین زیارت عمومی که در سال 2010 انجام شد، بیش از 2/5 میلیون نفر زایر از سراسر جهان و از میان تمامی ادیان برای دیدن تن‌پوش اخروی مسیح به تورین رفتند.
 
اسقف اعظم تورین این کفن را سندی مقدس دانسته که حتی افراد ملحد را برای بازدید به تورین می‌آورد و زیارت آن مخصوص کاتولیک‌ها یا مسیحیان نیست.
+58
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  barbodm - تهران، ایران

  عکس به احتمال زیاد عکس حضرت عیسی (ع) هست. ولی کسی که تویش پیچیده شده بود کس دیگری بوده چون آن حضرت زنده هستند
  94
  27
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  parsaus - امریکا، ایالات متحده امریکا

  فعلا رایگان هست اما چند سال دیگه نفری ۵۰ دلار هم بگیرن برای بازدید ،اگه نصف مسیحیان جهان بازدید کنند میشود ۱۵۰ میلیارد دلار، درامد
  22
  45
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  sohane qom - قم، ایران
  دکان
  31
  47
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آقای امام - هلسینکی، فنلاند
  فشارش دادن جاش مونده
  46
  54
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک
  ای بابا..اینام که دیوانن.چه دکانی باز کرده ایتالیا؟!
  29
  47
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  MehranIrani - وین، اتریش

  امان از خرافات ، مگر مسیح داغ و گداخته بوده که جا انداخته رو پارچه؟ این مورد منو به یاد قدمگاه نیشابور انداخت که جای پای امام رضا رو روی سنگ نشون میده ، و مردم میرن عبادت میکنن موندم چجوری جای پای آدمی از جنس گوشت وخون روی سنگ به اون سختی باقی مونده
  24
  64
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  پول دونی درست کردن....
  22
  43
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  جهالت را پایانی نیست حتی اگر علم پا در مینی کند چند سال پیش دانشمندان با استفاده از آزمایش کربن 14 ثابت کردند که این کفن بیش از 400 سال ندارد وهمه این داستانها کش است ولی کلیسا هنوز برای سر کار گذاشتن مردم از رو نمی رود
  23
  57
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  کفش های مسیح هم بزودی کشف می شود .
  31
  40
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  محسن احمد علی - دبی، امارات متحده عربی

  مسیحی ها هم بدتر از مسلمونا خرافاتی هستن.. مبلغان هر دینی ، فقط فکر چاپیدن و سواستفاده از عقاید مردم هستن، حالا هر دینی که باشه،
  30
  57
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  tazevared - تهران، ایران
  بله
  22
  13
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Southern Star - سیدنی، استرالیا

  امان از تو ای مذهب....که اگه نبودی بشریت سرنوشت بهتری داشت
  21
  42
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Leopard Lover - لندن، انگلستان

  دور، دور دین فروشان است. از خیام شیرین سخن نقل است که ، مردم زمین دو دسته اند: دارایان عقل که دین ندارند و دین داران که عقل ندارند! از دیوار ندبه سلمیان در اورشلیم گرفته تا پرواز کردن عیسی در آسمان و به دام افتادن امام زنان در چاه جمکران.
  22
  52
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  تو اون عکسه که دستاشو گرفته جلوش٬ تیپش بیشتر میزنه به این فرعونهای مصری. خوب شبیه باباشه دیگه٬ کپی یوسف نجاره.
  80
  17
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  برای مسیحیان واقعی‌ " مسیح " مهم هست نه کفنش ! مسیح زنده که البته بعد از مرگ بر صلیب ، زنده شد تا نشان دهد بر مرگ و گناه پیروز است ! این مسیح با مسیحِ دروغین اسلام فرق دارد ! ضمنا اگر به ادبیات مخالفینِ مسیح در این کامنت‌ها دقت کنید می‌بینید که کسی‌ که مسیح را ندارد " ادب " نیز ندارد !
  81
  40
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد
  اینم یک دکان دیگه واسه احمق کردن انسان و تعطیل کردن عقل البته از نوع مسیحیش!
  19
  31
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سورتمه - سورتمه، بلژیک
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک. شما با این حرفت داری اعتقاد بیش از دو میلیارد مسیحی رو زیر سوال میبری ولی این رو بدون که نه تو و نه بزرگتر تو هرگز نمیتوته گفتار و رفتار و اعمال عیسی مسیح رو زیر سوال ببره! حتی اگر بخوای عیسی رو فرزند روحانی خدا ندونی ویا حتی کسی بگه که من اصلا به خدا اعتقاد ندارم حالا چه برسه به پیغمبر او، ولی هرگز کسی نمی تونه اعمال نیک و کردار نیکو عیسی رو زیر سوال ببره؟زیرا عیسی مسیح برعکس پیامبر جعلی مسلمانان همیشه پیروانش را به محبت و نیکی کردن و کمک به مستمندان سفارش کرده است.باید به شما بگم که دین مسیحیت در اغاز گسترش تنها با تبلیغ و بشارت گسترش پیدا کرد ولی دین اسلام از همان اغاز با جنگ و خونریزی و کشتار کافران گسترس پیدا کرد و بسیاری از مردم مانند خود ایرانیان از ترس جانشان مسلمان شدند.از طرفی باید بهت بگم که زندگی خود محمد و چگونه ابستن شدن مادر محمد هنوز زیر سوال هست. اسناد زیادی هست که بار دار شدن مشروع مادر محمد رو زیر سوال میبره.
  41
  51
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Dara20 - تهران، ایران
  جمع کنید بساط این خرافات را. شما‌ها آبرو مسیح را هم بردید.
  10
  22
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  اگر مسیح بعد از مرگ کفن پیچ شده پس چرا مسیحی‌‌ها مرده‌هاشون را با لباس و کت‌ شلوار دفن می‌کنن؟؟چرا مثل مسلمونها مرده هاشونو کفن پیچ نمیکنن؟کسی‌ میدونه این رسم که مسیحیان مرده‌هاشون را با لباس و ترو تمیز سرخاب سفیداب کشیده دفن می‌کنن از کی‌ و از کجا شروع شده؟ !
  19
  19
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Super Butterfly - استکهلم، سوئد
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران. دوست عزیز، بعد از مرگ مسیح برخی از شاگردانش بدن او را طبق آیین یهود با مخلوطی از مر و چوب عود و روغنهای خوشبو در میان پارچه ای کتانی پیچیدند. در حقیقت این هم به رسم آن زمان به نوعی پیرایش و مرتب کردن جسد بوده که اکنون به مرور زمان به اینصورت شکل گرفته.
  5
  14
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  . به نظر شما درست است که نوهء نوهء نوهء ...... نوهء شما به خاطر گناهی که شما مرتکب شده اید مجازات شود؟ توضیح: اشاره دارد به مساله مسخره و ابلهانه گناه نخستین در دین مسیحیت؛ آنان مدعی هستند چون آدم و حوا نافرمانی کردند و سیب را خوردند پس همهء انسانها گناهکار به دنیا می آیند و عیسی ناصری بر صلیب رفت و گناه را به جان خرید و هرکس او را نپذیرد هرچند انسان خوبی باشد گناهکار است و مورد غضب خدا. :o
  11
  16
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  اگر خرگوش می خواست برای خرگوشهای دیگر از دنیای پس از مرگ بگوید. از بهشتی حرف میزد که همه جایش مزارع هویج وکلم بود واز رودهایی که در آنها آب هویج جاری بود !نه خبری از روباه وشغال وگرگ است نه خبری از انسانهای شکارچی!!توصیف بهشت در کتاب مسلمین نیز توصیف چیزهاییست که مردم عربستان آرزوی آنرا دارند.تاکید این کتاب بر وجود نهرها ورودهای پر آب و رودخانه های جاری درختانی پر از میوه که در زیر سایه خنک ومطبوعشان بهشتیان بر تخت ها می نشینند ودخترانی زیبا رو که پاداش کارهای خیر مومنانست.درحقیقت بهشتیان جز ارضای شهوت وقدم زدن در زیر درختان وآب تنی با حوریان وغلمان کار دیگری ندارند!.اگر شخصی برای اسکیمو ها ادعای پیامبری میکرد حتمن برایشان از سرزمینی گرم بدون طوفان های قطبی وکولاک برف می گفت که در آنجا از گوشت ماهی های آزاد وفک های دریایی هر چه بخواهند آماده ومهیاست!براستی اگر بنینانگزار اسلام در قاره سر سبز اروپا یا در جنگل های انبوه وپر آب بود چه می گفت؟.
  11
  9
  یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Faryade_Khamoosh - آخن، آلمان
  من مستند‌های زیادی راجع به این کفن دیدم. این کفن امروز و دیروز تازه به کلیسای تورین نیامده، بلکه چند صد سال است که در این کلیسا می‌باشد. برای بازدید از این کفن پولی‌ دریافت نشده. هر دینی یک سری مقدسات و خرافات و پهلوان بازی‌های خودش را دارد. نیست که ما مسلمون‌ها از این چیزها نداریم؟ ولی‌ جالب اینجاست که تست رادیو کربن که از این پارچه شده، قدمت این پارچه را به ۲۰۰۰ سال پیش مشخص کرد و همینطور طرز بافت این پارچه و گرد گیاهانی که در توی این پارچه از طریق میکروسکوپ اتمی‌ پیدا کردند، به زمان زندگی‌ و محل زندگی‌ عیسی میخورد. این پارچه حتا نقاشی نشده و این علامت‌ها و اثر شمایل یک انسان که با چشم معمولی‌ دیده نمی‌شود، بعد سوم دارد که در دستگاه‌های آنالیز الکترونیکی‌، ساختار این شمایل بر روی این پارچه به طوری است که هیچ نقاشی نمی‌تواند این را کشیده باشد یا با دست درست شده باشد. حالا آیا این عیسی است یا نه خدا می‌داند.
  8
  9
  دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  [::Super Butterfly - استکهلم، سوئد::]. دوست گرامی‌ و هموطن نازنین ،ممنون از پاسخ و توضیحات شما :)
  5
  3
  دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.