پاپ فرانسیس: «به جای زاد و ولد خرگوش‌وار٬ والدین مسئولی باشید».

+127
رأی دهید
-6

mlowes - واشنگتن - آمریکا
با وجود اینکه از هیچ دینداری و اندیشه دینی خوشم نمیاد، ولی‌ باید بپذیریم که این پاپ بسیار باهوش است و بنظر میاد که واقعاً در پی‌ تغییرات گسترده در کلیسای ابله مسیحیت (بخصوص کاتولیک) هست.
‌سه شنبه 30 دي 1393 - 13:13
barzani - کریستیانساند - نروژ
واقعا این دفعه حرف حساب میزنه مثلا پدر و مادر خودم هشت تا بچه دارند حال خرجشان به کنار من که بچه اول هستم هم باید به مشکلات اونا هم برسم همین جوری مثل خرگوش زاد و ولد میکنند
‌سه شنبه 30 دي 1393 - 14:24
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
mlowes - واشنگتن - آمریکا اگر بگویید کجا و چه وقت در تاریخِ کلیسا تبلیغِ بی‌ مسئولیتی شده یا گفته شده مردم همینجوری خرگوش وار بچه دار شوند که حال معتقدید این آقا دارد مسیحیت را اصلاح می‌کند ، از شما برادرِ دانشمند و با هوش سپاسگزار خواهم بود ! وگر نه شما همان چیزی هستید که به کلیسا نسبت دادید !
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 01:12
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
برادرانِ سپاهی و بسیجی‌ بیایند و تعلیماتِ مسیح را با تعلیماتِ اسلامِ عزیز و آخوند‌ها مقایسه کنند!
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 01:16
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده
منظورش این بود که کشور‌های جنوب شرق آسیا مثل حیوون بچه نیارند .
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 02:09
سيروس كمال - دبى - امارات
کلیسا ، کنیسا ، مسجد ، ووو ، حق ندارند براى من تعیین تکلیف کنند ، آنقدر مغز داریم که بدانیم چطورى از آن استفاده کنیم. البته اگر به کارش بیاندازیم.
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 04:34
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
حتما تعلیمات مسیح و مسیحیت شبیه تعلیمات اسلام و یهود هست چون منشا همه یکسانه. نکنه دادگاههای انگیزسیون و لینچ کردن سیاه پوستان و کشتن سرخ پوستان و از بین بردن تمدن مایا ها و کشتن مردم غزه و لبنان و دائش رو فراموش کردین؟ خیلی شبیه هم هستن نه؟و نکته مشترک دیگه و بامزه ماجرا نحوه نگاه کردن و برخورد با دنیا از طرف آخوندها و کشیش ها و خاخام هاست که همشون از کل کائنات (بابت چه چیزی نمی دونم) طلبکارن! گاهی هم که یک حرف عاقلانه ازشون تراوش می کنه باید بذاریم به حساب حوادث وگرنه دکانداران ادیان( که نظیرشون تو کامنت های بالا هست) از دین فقط برای تحمیق مردم و پر کردن جیبشون استفاده می کنن. خدایا ما رو از شر ادیان و خصوصا دکاندارانشون نجات بده.
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 05:45
masoud1900 - استکهلم - سوئد
منظورش به افغانها و سومالی‌ها هست
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 10:24
mlowes - واشنگتن - آمریکا
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا. کافیست نظرات پاپ پیشین را در مورد کاندوم بخوانید. حتی در مورد استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری ایدز!!! گفته بود که ممکنه ایدز بد باشه ولی‌ استفاده از کاندوم از ایدز هم بدتره!!!!! همینطور میتونید به نظرات کلیسا در مورد سقط جنین مراجعه کنید. کلا در مورد بلاهت دین خیلی‌ جای دفاعی نمی‌شه پیدا کرد (نه فقط مسیحیت یا اسلام یا ادیان ابراهیمی، بلکه هر نوع اندیشه ایمانی‌ که بر پایه دانش و پژوهش نباشه. حتی هندویسم، بودیسم و ...)
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 12:12
faranak-montreal - مونترال - کانادا
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران-هرچی‌ میخواهی‌ بنویس لطفا به پیامبر ما توهین نکن در ضمن مسیحیان همیشه در ایران ساکنان آرام و مفیدی بودن اگر شما مرثیه خان مسلمان هفتیر کش داری رهبر ارکستر ایران یک ارمنی هست با افتخار
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 21:58
nevisande - برلین - آلمان
همسایه دکتر شریعتی-ایران, شما خودتان در کتاب مقدس خواندید که همچنین آموزشهای داده شده؟. نظرات کلیسا،پاپ و یا کشیشها چه ربطی به کتاب مقدس و عیسی مسیح دارد. تهمت زدن هنر نیست. به طور مثال در کتاب مقدس ارمیا باب 7 ایه31 نزدیک به ششصد سال قبل از میلاد خدا به پادشاهان که کودکان را قربانی بتها می کردند گفت آیه 31 « در وادی‌ ابن‌ هنوم‌» نیز قربانگاهی‌ به‌ نام‌ «توفت‌» بنا نموده‌اند و در آنجا پسران‌ و دختران‌ خود را برای‌ بتها زنده‌زنده‌ در آتش‌، قربانی‌ می‌کنند کار زشت‌ و هولناکی‌ که‌ نه‌ امر فرموده‌ بودم‌ و نه‌ حتی‌ از خاطرم‌ گذشته‌ بود» . در زبان اصلی به جای خاطرم، قلب نوشته شده. خدا خودش می گویید سوزاندن انسان یک عمل وحشیانه است. ولی می بینیم که چگونه کشیشها و همینطور در دین اسلام با دروغ این حرکت زشت را به خدا نسبت دادند. مجازات دشمنان خدا در کتاب مقدس فقط مرگ ابدی است. وادی‌ ابن‌ هنوم‌ به زبان عبرانی «جهنم »دره ای 16 کیلو متری جنوب اورشلیم جای برای سوزاندن زبالها و اجساد تبهکاران بعد از اعدام و نه زنده، زنده و در زمان باستان
‌چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 21:47
mamad_ina - نیو یورک - آمریکا
masoud1900 - استکهلم - سوئد - شایدم منظورش به سنی های ایران و سیستان است
‌پنجشنبه 2 بهمن 1393 - 07:06
کامیاب قزوینی - ملبورن - استرالیا
جمله ای که باید باطلا نوشت. درود بر پاپ با این طرز تفکر و کلام.
‌پنجشنبه 2 بهمن 1393 - 10:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.