حمله دبیرکل موتلفه به خاتمی: از فتنه‌گران اعلام برائت کنید

محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، در واکنش به سخنان محمد خاتمی مبنی بر «برانداز نبودن» اصلاح‌طلبان ایران، از او خواست در یک اظهار نظر یا بیانیه رسمی از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ «اعلام برائت» کند.

وی همچنین گفت که این اظهارات آقای خاتمی نمی‌تواند، به گفته او، «لکه ننگ فتنه‌گری» را از دامان اصلاح‌طلبان پاک کند.

محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران، روز ۲۷ آذر گفته بود که اصلاح‌طلبان بارها گفته‌اند با براندازی و براندازان مخالفند و با وجود نقدهایی که به قانون اساسی دارند در چارچوب این قانون حرکت می‌کنند.

وی در عین حال رفع حصر از میرحسین موسوی و مهدی کروبی را از «مطالبات جامعه» دانسته بود.

محمدنبی حبیبی روز چهارشنبه، سوم دی، در مصاحبه با خبرگزاری مهر در واکنش به این سخنان آقای خاتمی گفت: «خاتمی به جای آن که در پس پرده صحبت کند باید در یک اظهارنظر رسمی و انتشار بیانیه از فتنه‌گران اعلام برائت کند.»

وی اضافه کرد: «اما خاتمی و دوستانش تاکنون این کار را انجام ندادند؛ بنابراین این اظهارات نمی‌تواند لکه ننگ فتنه‌گری را از دامان اصلاح‌طلبان پاک کند.»

در ادبیات مقامات جمهوری اسلامی به اعتراض‌های بعد از اعلام نتیجه انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۸۸ «فتنه» و به میرحسین موسوی و مهدی کروبی «سران فتنه» گفته می‌شود.

آقای حبیبی روز ۱۸ شهریور نیز گفته بود که محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین، با اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ یا به گفته او «فتنه» همراهی کرده و اکبر هاشمی رفسنجانی نیز تاکنون در این باره و موضوع تقلب در انتخابات موضع شفاف نگرفته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در عین حال گفت که اگر همه اصلاح‌طلبان را «فتنه‌گر» بنامیم بی‌انصافی است.

آقای حبیبی تصریح کرد: «ما هر اصلاح‌طلبی را فتنه‌گر نمی‌دانیم،... اما اصلاح‌طلبان باید بدانند که کسانی که وارد فتنه شدند بخشی از جریان اصلاح‌طلبی بودند و لکه ننگ فتنه‌گری به دامن برخی از اصلاح‌طلبان وجود دارد.»

همزمان با سخنان مطرح شده درباره برنامه‌ریزی اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس دهم حمله برخی از چهره‌های اصولگرا به اصلاح‌طلبان و محمد خاتمی افزایش یافته است.

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس ایران، روز دوشنبه، پنجم آبان، در واکنش به سخنان آقای خاتمی مبنی بر حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم گفته بود که معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ باید «اقرار و توبه» کنند، در غیر این صورت نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

پیش از این نیز برخی از نمایندگان مجلس و حامیان آیت‌الله علی خامنه‌ای خواستار برخورد با آقای خاتمی به دلیل به گفته آنان نقش او در اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شده‌اند.

ده نماینده عضو جبهه پایداری در مجلس ایران در تیرماه گذشته با دادن تذکری کتبی به مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، خواستار اجرای «حکم ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان بودن» محمد خاتمی توسط قوه قضائیه شده بودند.

+7
رأی دهید
-30

sharafYabi - بیمبه - انگولا
این شخص و گروهش صدها میلیارد دلار از سرمایه و بیت المال این کشور را ظرف ۳۵ سال گذشته توسط حواله و جواز و اجازه صادرات و واردات دزدیده اند، با این همه بعد از تزریق این همه دلار، هیکلشان و هیبتشان نه دو زار می‌ارزه نه به اندازه دوزار، نشونی از خودش میده! پدر بزرگ، این همه پول را چرا از حلقوم ملت و جوانان محرومیت کشیده میلیونی، کشیدی بیرون؟ قیافت که به اندازه نون و ماست است!
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 19:43
amir-amir - تورنتو - كانادا
شما سرتان را زمین بگذارید و خفه شوید وقت سقط شدن تان فرا رسیده اراجیف به خورد مردم مى دهید از سر صدقه فتنه اسلامى ٥٧ تو و آن برادرانت غارتگرى و چپاولگرى را با مجوز خمینى تا به امروز ادامه داده اید.
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 20:24
غربت سرد - بروکسل - بلژیک
برو ح....لکه ننگ کدومه؟ یه مشت بادمجون دور قابچین جمع شدید دور آقاتون و هرچی اون چرند میگه،شما هم تکرارش میکنیدکه از نون خوردن نیفتین..بدبختی پست و مقام و پول تا کجا؟دوران فلاکت شما رو هم میبینیم اوباش
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 20:23
paksan - آمریکا - آمریکا
حزب موتلفه = حزب بازار. 35 ساله داره خون مردم رو میمکه باید هم پاچه خواری کنه. 50 درصد گرانی های کشور دست همین بی وجدان بی دین هستش که انقدر مال و منال به هم زده که میخواست تو چین یکی از بانکهای بزرگ رو بخره. این پولها رو از کجا آوردی؟با سود حلال که تورم رو هم نمیشه پاسخ داد! بعدشم کی سه برابر قیمت بفروشه و کی با رانت بدون گمرک واردات کنه و کی احتکار کنه ؟! اون قبلیشون که به درک واصل شد اواخر عمرش متوجه شده بود که باید بره و حلالیت بطلبه از موسوی و کروبی ولی انگار این گردن کلفت مایه دار فک میکنه وقت داره تا زمان مرگش.
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 03:45
metti - تهران - ایران
موش کثیف...
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 05:38
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
پات لبه گوره ، فتنه زیرِ اون تک تکِ ریش‌هات هست که از ترسِ از دست رفتنِ موقعیت چشم بر حقیقتِ آشکار و کشتار و شکنجه و تجاوز به مردم بسته ایی ، تقلب را ندیده میگیری و هشت سال گند کاری لؤ لؤ سرِ خرمنِ رهبرِ کذابت رو نمی‌بینی ، ادعا هم داری تنها خداوند میتواند به حسابِ شما‌ها رسیدگی کرده و مجازاتتان کند مارمولک‌هایِ چندشی.
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 23:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.