دادستانی تهران جزئیاتی از اتهامات غنچه قوامی را منتشر کرد

دادستانی تهران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که پرونده غنچه قوامی، شهروند ایرانی-بریتانیایی که در تهران در بازداشت است به دادگاه انقلاب رفته. در این بیانیه خانم قوامی به مواردی چون "فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام" و داشتن ارتباط با مخالفان حکومت متهم شده است.

در بیانیه دادسرای عمومی و انقلاب تهران آمده است: "در تاریخ ۳۰/۳/۱۳۹۳ متهم که واجد سابقه‌ی بازداشت قبلی بوده، به طور اتفاقی توسط ماموران پلیس مستقر در ورزشگاه، بازداشت می‌گردد؛‌ وی پس از بازداشت، مبادرت به عکس‌برداری از مقر پلیس و افراد حاضر در آن جا می‌نماید. نامبرده در همان روز بدون قید آزاد می‌شود و در تاریخ ۳۱/۳/۱۳۹۳ که جهت دریافت اوراق هویتی خود مراجعه نموده بود، این بار از وی یک دستگاه تلفن همراه کشف می‌شود که حاوی تصاویر و فیلم‌های متعدد مرتبط با عوامل جریان فتنه بوده است."

دادسرای تهران می نویسد: "با احضار متهم و برخی تحقیقات صورت گرفته، معلوم گردید که نامبرده در فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام مشارکت داشته و ضمن ارتباط با دست‌اندرکاران و مرتبطین شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله شبکه بی‌بی‌سی فارسی و اپوزیسیون خارج از کشور، در تجمعات و راهپیمایی‌های ضد نظام حضور داشته است."

غنچه قوامی، شهروند ۲۵ ساله ایرانی- بریتانیایی روز ۳۰ خرداد زمانی که برای تماشای مسابقات والیبال مردان به ورزشگاه آزادی رفته بود، بازداشت و بعد از ساعاتی آزاد شد.

اما چند روز بعد که برای دریافت وسایل ضبط شده‌اش مراجعه کرد دوباره بازداشت شد و از آن زمان زندانی است.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی پیشتر گفته بود که موکلش محاکمه و به اتهام "فعالیت تبلیغی علیه نظام" به یک سال حبس محکوم شده است، هر چند این حکم ابلاغ نشده است.

اما غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه گفت که روند دادرسی پایان نیافته و بخشی از اتهامات او که قبلا در مورد آنها قرار منع تعقیب صادر شده بود، دوباره مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در بخش دیگری از اطلاعیه امروز دادسرای تهران آمده است که پرونده خانم قوامی به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده، اما به دلیل نقص در بخشی از قراره صادره از سوی دادسرا پرونده مجدد برای بررسی به دادسرا ارسال شده است.

همچنین براساس این اطلاعیه اعلام شد: "با توجه به مراتب فوق‌الذکر، دستگیری و تشکیل پرونده‌ اتهامی برای غنچه قوامی، ارتباطی به موضوع حضور نامبرده در ورزشگاه آزادی و تماشای مسابقات والیبال نداشته و نامبرده صرفا از جهت اتهامات منعکس در پرونده تحت تعقیب قرار گرفته است. ضمنا در این پرونده متهم دو وکیل دادگستری را برای دفاع از خود، معرفی نموده که وکلای مذکور و خانواده متهم در چندین نوبت با وی ملاقات حضوری داشته‌اند."

این در حالی است که آقای علیزاده پیشتر در مصاحبه با سایت روز گفته بود: "فشارهای دوران بازداشت به خصوص دوران انفرادی در ارتباط با والیبال بود. تمام تلاش ها این بود که ثابت کنند غنچه در ارتباط با والیبال، ماموریتی داشته که بیاید و کارهایی انجام دهد. در گردش کار هم همه اینها بود. ولی وقتی پرونده به بازپرس رسید، بازپرس تمام اینها را رد کرد و منع تعقیب داد."

+12
رأی دهید
-37

greentree - تهران - ایران
این شد اتهام ؟..شاید تمامی‌ ما با بی‌بی‌سی یا خبر گذاری‌های دیگه مصاحبه کنیم مگر این جرم هست ؟.،
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 03:43
razmandeh - استکهلم - سوئد
بیچاره رفت والیبال ببینه سر از کجا در آورد!!!!! فردا میگن اصلا این بوده که موسوی و کروبی را تحریک کرده !!!! احتمالا قتل ندا هم کار این بوده و اونهایی هم که در کهریزک کشته شدند کار این بوده !!! جنگ ایران و عراق هم مقصرش این بوده !!! و آب شدن یخهای قطب شمال !!!!
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 04:42
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
شما که سرتا پاتون دروغه وبه هرکسی که بخواین این وصله ها رو می چسبونین. برپدرتون لعنت.
‌چهارشنبه 28 آبان 1393 - 07:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.