کی‌روش تلفنی علی کریمی را دعوت کرد

روز نو : غیبت علی کریمی در آخرین فهرست اعلام‌شده از سوی کارلوس کی‌روش، این شائبه را به وجود آورد که سرمربی تیم‌ملی دیگر قید‌ هافبک باتجربه تراکتورسازی را برای حضور در جام‌جهانی زده است.

به گزارش روزنو، خیلی‌ها بر این باور بودند که کی‌روش اگر قصدش بر دعوت کریمی به تیم‌ملی بود، برای اردوی آفریقای‌جنوبی که یکی، دو روز آینده برپا می‌شود، این بازیکن را به تیم‌ملی دعوت می‌کرد. با این حال اما دیروز باخبر شدیم علی کریمی کاملا مورد نظر سرمربی تیم‌ملی است و اتفاقا کی‌روش حساب ویژه‌ای روی کریمی در جام‌جهانی باز کرده است.

تماس کی‌روش با کریمی

شنبه‌شب و در پی حاشیه‌هایی که بعد از دعوت نشدن کریمی به تیم‌ملی به وجود آمد، سرمربی تیم‌ملی برای پایان دادن به مسائل اخیر، تماسی تلفنی را با علی کریمی برقرار کرد و این نوید را به او داد که در جام‌جهانی بازی کند. در این تماس کی‌روش به کریمی اعلام کرد خودش را به بهترین شکل آماده نگه دارد تا در اردوی بعدی تیم‌ملی که در اتریش برگزار می‌کند یکی از مدعوین باشد و به این ترتیب در ترکیب تیم ایران قرار بگیرد. جالب این‌که علی کریمی بعد از این تماس بلافاصله با حسن آذرنیا سرپرست تیم صحبت کرد و ماجرا را به او انتقال داد.

آذرنیا: درخواست تونی بود

حسن آذرنیا که از ریز اتفاقات باخبر شده است، می‌گوید: «همه ما از عدم دعوت کریمی متعجب بودیم. کریمی با توجه به عملکردش باید در فهرست تیم‌ملی حضور پیدا می‌کرد و به همین خاطر همه ناراحت شدیم اما شنبه‌شب علی کریمی با من تماس گرفت و اعلام کرد با کی‌روش صحبت کرده و او گفته در اردوی اتریش حضور خواهد داشت.»

از آذرنیا درباره دلیل گرفته شدن چنین تصمیمی پرسیدیم که این‌طور پاسخ داد: «دوستی نزدیکی میان تونی و کی‌روش است. گویا این ۲ مربی با هم صحبت کردند و قرار شده انصاری‌فرد و لک در اردوی پیش رو به تیم‌ملی بروند و با توجه به نیاز تراکتور به کریمی در بازی‌های لیگ قهرمانان و این‌که کریمی نیازی به کسب تجربه در اردوی آفریقای‌جنوبی ندارد، او از اردوی بعدی تیم‌ملی را همراهی کند. قطعا کریمی می‌تواند کمک شایانی به تیم ما کند و از این جهت خوشحالیم.»

دومین حضور در جام‌جهانی

طرف دیگر این ماجرا اخذ مدارک کریمی برای ارسال به سفارت اتریش و برزیل است. فدراسیون فوتبال از بازیکن تراکتورسازی پاسپورت و سایر مدارکش را دریافت کرده تا او در فهرست نهایی اعزام برزیل قرار داده شود. ضمن این‌که کارلوس کی‌روش هم دیروز رسما اعلام کرد فهرست اعلام‌شده نهایی نیست و نفرات دیگری نیز به تیم‌ملی دعوت می‌شوند. بی‌تردید با توجه به خداحافظی مجتبی جباری از تیم ملی، حضور کریمی آماده می‌تواند کمک شایانی به تیم‌ملی کند، به خصوص آن‌که در میانه میدان کی‌روش‌ هافبک طراح بزرگی مثل جباری و کریمی در اختیار ندارد و حالا همین مسأله سبب شده تا هرطور شده کریمی را برای دومین‌بار راهی بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا کند.

+147
رأی دهید
-8

perspolisi - سیدنی - استرالیا
بازیای ایران تو جام جهانی‌ دیدنی‌ تر شد، بترکه چشم حسودای علی‌ کریمی‌، یه دونس
‌سه شنبه 26 فروردين 1393 - 04:52
خيلي خاكي - دبی - امارات
زنده باد بهلوان ما
‌سه شنبه 26 فروردين 1393 - 07:15
xavii - لندن - بریتانیا
سلطان اومد عالى
‌سه شنبه 26 فروردين 1393 - 08:03
داماهی - بندرعباس - ایران
علی کریمی باعث اعتبار وشخصیت تیم ملی است دربازی استقلال باتراکتور همه دیدند که علی کریمی میدان دار بود وبازی زیبای او باعث باخت افتضاح استقلال شد.
‌سه شنبه 26 فروردين 1393 - 12:32
shady_sho - تهران - ایران
خیلی هم عالی
‌پنجشنبه 28 فروردين 1393 - 13:37
piki82 - تورین - ایتالیا
درد و بلاش بخوره تو سر بدخواهاش ! خوشم اومد جباری تا فهمید علی کریمی هم هست ..خداحافظی کرد ! ((: خداییش هم این کجا و آن کجا !
یکشنبه 31 فروردين 1393 - 13:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.