عکس‌های قدیمی دیجیتالی از ایران

همشهری : کتابخانه انگلیس مدتی است که دست به دیجیتالی کردن عکس‌های قدیمی، مدارک، اسناد و طرح‌ها از کتاب‌های قدیمی موجود در کتابخانه کرده و آنها را به صورت آنلاین در اختیار علاقمندان تاریخ قرار داده است.

این کتابخانه تا‌کنون بیش از یک میلیون عکس و طراح‌های تاریخی از کشورهای مختلف را اسکن کرده و در سایت flickr قرار داده است. جالب است بدانید که در میان این تعداد اسناد منتشر شده توسط کتابخانه انگلیس؛ عکس‌ها، طرح‌ها، اسناد و نقشه‌های قدیمی از ایران هم وجود دارد که در نوع خود بی‌نظیر هستند.

همشهری آنلاین تعدادی از این عکس‌ها و اسناد چون نقشه را برای شما انتخاب کرده است دیدن آنها نه تنها خالی از لطف نیست بلکه ضروری نیز است. به خصوص نقشه‌های قدیمی که کتابخانه این کشور به صورت سند رسمی ارائه داده است بسیار گویا است. در این نقشه‌ها نام "پرشین گلف" (خلیج فارس) به چشم می‌خورد... مادر بزرگم همیشه می‌گفت؛ " آدم دروغ‌گو همیشه کم حافظه است"... نظر شما چیه؟ چگونه افراد می‌توانند اسناد و مدارک دولتی و تاریخی کشور خود را این‌گونه به صورت علنی انکار کنند. عجیب نیست؟!

کوه دماوند از محل استقرار عشایر دره لارتهران و برج و باروی شمیرانآثار به جا مانده از پرسپولیس


تعداد زیادی نقشه از ایران در سایت بود. یکی از آنها را انتخاب کردیم. به نام "خلیج فارس"یا "پرشین گلف"در بخش آبی توجه کنید.یکی از عمارات شاه در انزلی


بازار تبریزبانوان ایرانیکرسی و افراد خانواده دور آن جمع هستنددختران مسیحی با کوزه‌های آببازار رشت - گیلانکشاورزان درحال کار

+94
رأی دهید
-3

fitx-germany - کلن - آلمان
عکس جنتی نیست اونجا چرا؟؟؟
دوشنبه 30 دي 1392 - 21:13
perser68 - فلوریدا - امریکا
کرسی و افراد خانواده زیاد گرمشون نشه((:
دوشنبه 30 دي 1392 - 21:53
mehrdad58 - لندن - انگلیس
دستشون درد نکنه . کتابخانه ملی‌ خودمون که فقط دنبال توضیح المسائل است .
‌سه شنبه 1 بهمن 1392 - 08:47
Anarchist - دبلين - ايرلند
بسیار جالب بود، تا جائی‌ که من شنیدم آن آمارات پاویلیون و بناهای تاریخی‌ دیگه تو انزلی در جنگ جهانی‌ اول توسط روسها بمباران شد و از بین رفت.بجز مناره ساعت و شیر سنگی‌ و دیوار قدیمی‌ بلوار متاسفانه همه چیز از بین رفته. خود من سالها پیش با یک پیر مرد انزلیچی صحبت میکردم و ا و این اطلاعات را به من داده بود.
‌سه شنبه 1 بهمن 1392 - 17:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.