کشف محموله قاچاق تسلیحات حاوی «نارنجک‌های ایرانی» در بحرین

از حدود دو سال و نیم پیش خیابان‌های بحرین هر از چند گاهی صحنه تظاهرات مخالفان علیه حکومت بحرین می‌شود- ۲۶ بهمن ۱۳۹۱

رئیس اداره امنیت عمومی بحرین روز دوشنبه نهم دی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور، عملیاتی برای قاچاق مواد منفجره و اسلحه از راه دریا به این کشور را خنثی کرده‌اند. به گفته وی این محموله شامل «۵۰ نارنجک ساخت ایران» است.

طارق حسن در سخنانی که از سوی خبرگزاری دولتی بحرین منتشر شده، گفته است: «بر پایه تحقیقات صورت گرفته، طرحی برای انجام عملیات تروریستی در بحرین کشف شد که در پی آن، حضور نیروهای امنیتی در تمام کشور، افزایش یافت.»

او افزود: «نیروهای امنیتی بمبی را که در یک خودو در منطقه حوره در شرق منامه کار گذاشته شده بود خنثی کردند. در جایی دیگر نیز مواد منفجره و مهمات ضبط کردند. ۱۳ فرد تحت تعقیب نیز که در تلاش بودند به وسلیه یک قایق از بحرین فرار کنند، بازداشت شدند.»

رئیس اداره امنیت عمومی بحرین ادامه داد که اسلحه و مهمات کشف شده «مین‌های ضد نفر، مین‌های ضد خودروهای زرهی، ۵۰ نارنجک ساخت ایران و ۲۹۵ شوک دهنده که روی آن نوشته شده ساخت سوریه» را شامل می‌شود.

اعلام این خبر در حالی صورت می‌گیرد که از حدود دو سال و نیم پیش، اکثریت شیعه بحرین اعتراض‌هایی را برای برقراری نظام پادشاهی مشروطه، آغاز کرده است.

حکومت بحرین مخالفان را به مذهبی‌گری و ارتباط با کشورهای خارجی متهم می‌کنند.

اپوزیسیون بحرین اما با رد این اتهام‌ها می‌گوید که حکومت قصد دارد از این اتهام‌ها به عنوان بهانه‌ای برای اجرا نکردن اصلاحات استفاده کند.

اکثر شهروندان بحرین شیعه مذهب هستند اما خاندان آل خلیفه که از اقلیت سنی مذهب است، در این کشور حکومت می‌کند.

حکومت بحرین در دو سال گذشته با یورش به محل تجمع خیابانی معترضان، توانست تا حدود زیادی به حضور خیابانی مخالفان پایان دهد.

در این راستا کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به کمک بحرین امده و عربستان سعودی٬ امارات متحده عربی و کویت نیروهایی را به منظور آرام کردن اوضاع٬ به بحرین اعزام کردند. این نیرو‌ها در مرز‌ها و در محوطه ساختمان‌های مهم حکومتی مستقر شدند.

با این وجود هر از چند گاهی معترضان دست به تظاهرات بزرگی می‌زنند و درگیری‌ها به شکل جنگ و گریز میان نیروهای امنیتی و جوانان معترض، به صورت مستمر ادامه دارد.

از زمان آغاز بحران بحرین تا کنون، حدود ۸۰ نفر کشته شده‌اند.

+39
رأی دهید
-16

machan - لس انجلس - آمرکا
تنها روش مذاکره با ایران زور و خفت گیری است. رژیم ایران صلح و آرامش سرش نمیشود...
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 06:17
siavash2a - تهران - ایران
هر جای دنیا جنگ و ترور و خونریزیه یک طرفش پای ایرانه سوریه لبنان بحرین عراق ....5+1 نباید تو بحث هسته ای به ایران باج بده
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 08:06
nimaaa - نیویورک - امریکا
به نام اسلام شیعی در خدمت تروریست
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 10:48
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
siavash2a - تهران - ایران...سلام آقای نتانیاهو...
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:14
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
این اعراب خالی بندی هم بلد نیستند اخه مرتیکه 50 تا نارنگی که باش نمیشه کاری کرد.تو که کشورتو دادی دادی دست عربستان وهابی یه عالمه هم تجهیزات داری و خریدی اخه مرتیکه با 50 تا نارنگی چه کار میشه کرد.من موندم اینا اگر نفتشون تموم بشه با این همه هوش و استعدادی که دارند بعدش میخواند چه کار کنند؟
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 12:29
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
تحویل بکیرید ملت ایران!!!!این هم خدمات حکومت رافضی صفویتون که یا ازش طرفداری مستقیم میکنید یا نا خواسته در جهت بقای این نظام وحشی غیر ایرانی دارید کام بر میدارید.جز فتنه و تفرقه و دخالت در کشورهای همسایه و ایجاد فضای بسته جو اختناق رعب و وحشت در داخل همجنین تجاوز و تعدی به حقوق همه ملت ایران و نه فقط اقلیتها ،دروغ تزویر کسترش و دامن زدن به فساد اخلاقی جامعه و معتاد کردن جوانان کشور جه ارمغانی براتون داشته که سنکش رو به سینه میزنید
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 06:35
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
رزم جو - لوس انجلس - امریکا..به کار مقدس دلالی ....مشغول خواهند شد.
‌سه شنبه 10 دي 1392 - 17:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.