نماینده رهبر در سپاه نماد سبز معترضان ٨٨ را به پشکل شتر عایشه تشبیه کرد

علی سعیدی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در سپاه، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه دیروز تهران، ششم دی، رنگ سبز نماد معترضان را به شتر عایشه، همسر پیامبر اسلام، تشبیه کرده است.

به گزارش تسنیم، آقای سعیدی گفته است: "در [جنگ] جمل شتر همسر پیامبر را قداست بخشیدند و بنده در تاریخ طبری دیدم که در آنجا خلق‌الله پشکل شتر را بر می‌داشتند و نصف می‌کردند و می‌گفتند پشکل شتر مادرمان عایشه بوی مشک می‌دهد. در اینجا نیز در مسیر ایجاد فتنه رنگ سبز را به عنوان تقدس انتخاب کردند."

او گفته است که اعتراضات سال ٨٨ به جنگ جمل، که پس از قتل خلیفه سوم بین دو گروه از مسلمانان رخ داد، شباهت دارد. جنگ جمل در منابع شیعه یکی از عمده‌ترین عوامل اختلافات شیعیان با سنی‌‍‌ها ذکر شده است.

آقای سعیدی گفته است که در جریان آن جنگ گروهی از یاران پیامبر اسلام در برابر امام اول شیعیان ایستادند و گروهی در کنار او، گروهی سکوت کردند و "یک عده نیز دوبل بازی می‌کردند و مغازه دو نبش داشتند و با دو طرف کار می‌کردند."

او گفته است باید چهره‌های سیاسی مختلفی را که امروز مشابه این گروه‌ها عمل می‌کنند، شناخت.نماز جمعه دیروز تهران در مصلی تهران، در منطقه عباس‌آباد، برگزار شده استآقای سعیدی گفته است وقایع سیاسی لایه‌های مختلفی دارند و باید نسبت به شناخت لایه‌های "پشت صحنه" هوشیار بود. او گفته است: "روی صحنه لنین و استالین است، اما پشت صحنه مارکس و هگل هستند."

نماینده رهبر ایران در سپاه، میرحسین موسوی و مهدی کروبی را "لایه روی صحنه" اعتراضات ٨٨ نامیده اما درباره "عناصر پشت صحنه" و شروع به فعالیت دوباره آنها هشدار داده است.


'لجاجت و جهالت'

محمد امامی کاشانی، امام جمعه دیروز تهران هم در سخنان خود گفته است که در "سال ۸۸ یک لجاجت و جهالتی در داخل کشور پیش آمد و استکبار جهانی نیز پشت این لجاجت ایستاد."

آقای امامی کاشانی گفته است: "آنان که این بساط را در داخل به پا کرده بودند، به جای اینکه متنبه شوند، به غلط و اشتباه خود ادامه دادند و این یک حرکتی بود برخلاف اصول نظام اسلامی چون دنیای غرب و استکبار سردمدار آن بود."

علی سعیدی هم در سخنان خود با ذکر این که "در سیستم آمریکا هیچ یک از احزاب و کاندیداها و نمایندگان کنگره به ساختار لیبرال دموکراسی حمله نمی‌کنند،"گفته است در ایران نیز "حمله به ساختار نظام اسلامی و حرکت در جهت براندازی آن هم برابر نرم‌افزاری که ذات باری‌تعالی آن را ارائه کرده، قابل قبول نیست."

در روزهای اخیر مقام‌های مختلف حکومتی و چهره‌های سیاسی محافظه‌کار به معترضان سال ١٣٨٨ و به ویژه رهبران آنها، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، حمله کرده‌اند.

این حملات در آستانه سالگرد تظاهرات اعتراضی در روز عاشورای سال ٨٨ و تظاهراتی که پس از آن در حمایت از حکومت برگزار شد، انجام می‌گیرند.

اعتراضات روز عاشورا با شعارهای تند علیه حکومت و رهبر ایران همراه بود و در مواردی به درگیری خشونت‌بار معترضان و پلیس و نیروهای امنیتی منجر شد.


چهره‌های مختلف سیاسی در نماز جمعه دیروز حاضر بودندسرکوب معترضان پس از این تظاهرات شدت گرفت و در روز ٩ دی ٨٨ نیز تظاهراتی در حمایت از حکومت برگزار شد.

هواداران آیت‌الله خامنه‌ای تاکید دارند که جنبش سبز پس از تظاهرات ٩ دی پایان گرفت. هرچند بیش از یک سال بعد میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای تظاهرات دیگری فراخوان دادند.

اعتراضات ۲۵ بهمن ٨٩ خشم هواداران آیت‌الله خامنه‌ای را برانگیخت و رهبران جنبش سبز از آن پس در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

+14
رأی دهید
-87

perser68 - فلوریدا - امریکا
خوبه که ایران یوکی یه عکس از چهره این جونوران آدمخور تو خبر می‌گذاره تا آدم نیازی به خوندن مطلب پیدا نمیکنه و وقت نازنینش رو برای این سوسک‌های حمام هدر نمیده!!!
شنبه 7 دي 1392 - 17:54
azadi-iran - وین - لااتریش
شخصی که در برابر مذوران بیچون و چرا و بی سواد مفت خور بیت رهبری در نمازهای جمعه ایران چنین سخنان را بیان می کند , شخصی است که به ماقبل تاریخ بستگی دارد. و جایی در جامعه با سواد امروزی جایی ندارد.
شنبه 7 دي 1392 - 18:16
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
ما که معتقد هستیم. همه شما پشگل هستید، شما .بسیجی‌، آخوند. رهبر ، امام جمعه . مجلسی . شیعه خلیفه گری . ۱۵۰۰ سال است که حکومت پشگل در ایران حکومت می‌‌کند شما تازه درک کرده‌اید ؟
شنبه 7 دي 1392 - 18:18
smart292 - ونکوور - کانادا
تو هم پشکل شتر خامنه‌ای را برداشتی و میگوی بوی مشک میدهد و حساب‌های بانکی تو در امارات و قطر و مالزی به خداد میلیون دلار میرسد .دست از دزدی‌هایتان بردارید به فکر مردم ایران باشید و نه حسابهای بانکی عربی‌ به امید نابودی اسلام زوری و دروغی عرب
شنبه 7 دي 1392 - 18:10
romano - تهران - ایران
پشکل شتر از مقعد آن می‌افتد مقعد این جمل اسلام چه کسی است و چه حکومتی است؟
شنبه 7 دي 1392 - 18:30
acemeace - کلن - آلمان
ریش ایشان را هم به پشم سگ که با نجاست آلوده شده قابل مقایسه است.
شنبه 7 دي 1392 - 17:49
amonbede - تهران - ایران
هم موسوی هم خامنه ایی هم کروبی هم احمدی نژاد هم روحانی همشون پشکلن. ثروت ملت رو به باد دادند مردم رو به خاک سیاه نشوندن
شنبه 7 دي 1392 - 18:33
mohsen_raja - تهران - ایران
معلومه بدجور سرت تو سرگین و پشگله که اینجور تشخیص دادی؟ حالا راستش رو بگو خوردی و فهمیدی یا فقط زبون زدی؟ مال شتر عایشه خوشبوتر هست یا مال مقام معظم رهبری؟ ولی خوب جایی رو برای تشریح پشگل انتخاب کردی.
شنبه 7 دي 1392 - 18:52
کبالت3 - کرج - ایران
حالا چرا شتر عایشه ؟ تازه ترش هم موجوده مثل تابلوی محل نشیمنگاه یا بلعیدن آب وضو و بقیه و مازاد و فضولات و سینه خیز در پی رد و گذر این آقا و اون آقا رفتن اینا کم از پشگل مقدس نیست ها کبلائی.
شنبه 7 دي 1392 - 18:52
metti - تهران - ایران
درودبر ابر مرد دلها کسی که پایداری و استقامتش تن ولی جایر را لرزانده درود بر میرحسین که گفت ما بیشماریم و حالا با لجن پراکنی های این کثافتان وطن فروش میفهمیم عیار میرحسین را ...
شنبه 7 دي 1392 - 19:05
بابک - سبزوار - ایران
خودش عین پشکل می ماند فکر می کند بقیه هم این جورند
شنبه 7 دي 1392 - 19:26
بی خیال - کرمان - ایران
شرکت فولاد گستران قائم سهند، شرکت صنایع فولاد سدید تکیمه داش، شرکت فولاد سازان نصر تیکمه داش، شرکت مجتمع صنایع فولاد قائم تیکمه داش، شرکت صنایع فولاد نوین تیکمه داش ، شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش، شرکت صنایع نورد مهر تیکمه داش، شرکت صنایع ذوب الغدیر تکیمه داش و شرکت مجتمع صنعتی آذر سهند تیکمه داش از جمله شرکت هایی هستند که رضا ضراب در ایران، عضو هیئت مدیره آنهاست.(https://www.tala.ir/showpic.php?id=15635)
شنبه 7 دي 1392 - 19:27
داماهی - بندرعباس - ایران
پشکل تویی مردیکه بیشرف خودفروش اینقدرعرعرنکن بروسهمیه یونجه ات از آقات بگیر.
شنبه 7 دي 1392 - 20:15
M jamalian - ابوظبی - امارات
خودت اصل پشکلی با اربابا نت حیوون
شنبه 7 دي 1392 - 21:02
compatriot - تورنتو - کانادا
توی این عصر با این پیشرفت تکنولوژی، یوتیوب، فیسبوک، تویتر، گوگل، مک‌بوک، آیفون ، جی‌پی‌اس و غیره کی‌ به عایشه و شترش که مثل تو پیر خرفت بود ( با پوزش از شتر ) توجه میکنه که با این حرفهات لجن پراکنی میکنی‌ و محیط زیست را آلوده میکنی‌. خدا یه عقلی بتو آخوند مفتخور و مردمی که پای منبرت نشستن بده و یه گونی پر پول به تک تک مردم ایران و میهن پرستان تا از عهده هزینه‌هاشون بر بیاند!
شنبه 7 دي 1392 - 21:50
paksan - آمریکا - آمریکا
قیافه دروغگو ها همیشه شبیه چیزی است که ازش حرف می زنند . متقلبان فکر میکنند با تکرار دروغهاشون می تونند دروغشون رو بجای درستی و حقیقت جا بزنند . پس خفه شو و آب در هاونگ نکوب چون معاویه زمان متقلب انتخابات 88 بود و همه می دونند انتخابات 88 رو معاویه سه ماه قبلش نتیجه اش رو معلوم کرده بود و برای شما بی دین ها فقط نون حرومی که می خورید مهمه که اونم دست معاویه زمان هستش پس حمایتش کنید تا موقع مرگ مجبور بشید مثل اون یارو موتلفه ای که دم مرگ حلالیت می طلبید دست و پا بزنید و با خفت بمیرید
شنبه 7 دي 1392 - 21:53
marg bar doshman - لندن - انگلستان
دمش گرم دقیقا درست گفتن
شنبه 7 دي 1392 - 22:14
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
ای ناقلا تو اونجا زیر پای شتر عایشه چیکار میکردی؟ نکنه ..........؟! آره ؟! ییییی حالم به هم خورد !!!!
شنبه 7 دي 1392 - 22:08
smart292 - ونکوور - کانادا
marg bar doshman - لندن - انگلستان--خوشحالم که تو هم از پشکل شتر خوشت می‌آید ، قبولت باشه ، مخصوصاً پشکل آقات که ۱۰۰ در ۱۰۰ طبیعی و خالص است.
یکشنبه 8 دي 1392 - 02:50
compatriot - تورنتو - کانادا
راستی‌ مدتیه از جنتی خبری نیست کسی‌ میدونه اون کجاست؟ دارم کم کم نگران میشم؟! اگه بمیره کی‌ برامون جوک تعریف کنه؟ :)
یکشنبه 8 دي 1392 - 03:55
شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
marg bar doshman - لندن - انگلستان. آره .. جناب مرگ بر دشمن حق با شماست ، این مردک دقیقآ درست گفته ، تازه فهمیدم بستن شال سبز و گذاشتن کلاه سبز سیدها از چه منطقی نشآت گرفته !!! فلسفه شو دقیقآ مو شکافی کرده !!!
یکشنبه 8 دي 1392 - 05:55
siavash2a - تهران - ایران
خدارو شکر که روز بروز تنفر مردم از روحانیون بیشتر میشه من خودم کارشناس ارشد جامعه شناسیم تو یک سازمان دولتیم
یکشنبه 8 دي 1392 - 06:09
dara20 - تهران - ايران
مجسمه وقاحت و بی‌ شرمی، آخوندها مایه ننگ بشریتند و حکومت فاسد اسلامی تفاله پس مانده بیرون کشیده شده از فاضلاب تاریخ اعراب است ملاها محتویات درون این تفاله هستند که فضای ایران را مسموم و آلوده کرده و مدام همچون فاضلاب جاری هستند.
یکشنبه 8 دي 1392 - 12:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.