دستور ویژه دولت برای بازپس‌گیری اموال واگذارشده قشم

شهریار مشیری، مدیرعامل منطقه آزاد قشم درباره تخلفات اقتصادی مقامات دولت محمود احمدی‌نژاد در این جزیره افشاگری کرده است.

شهریار مشیری، مدیرعامل منطقه آزاد قشم، می‌گوید که دولت حسن روحانی درصدد بازگرداندن چندین هزار میلیارد تومان اموال این جزیره است که مورد سوءاستفاده برخی مقامات دولت محمود احمدی‌نژاد و «افراد خاص» قرار گرفته است.

به گفته او، منطقه آزاد قشم در دولت محمود احمدی‌نژاد تنها منبعی برای فروش زمین و ملک به «افراد خاص» بوده و از این رو شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ریاست اکبر ترکان دستور ویژه‌ای برای بازگرداندن این اراضی و املاک صادر کرده است.

اظهارات این مقام دولتی روز شنبه، ۳۰ آذر، در خبرگزاری مهر منتشر شده است، حدود دو ماه پس از افشاگری‌های او درباره تخلفات مقامات دولت احمدی‌نژاد در جزیره قشم که رسانه‌های داخلی از آن به عنوان «غارت» این جزیره یاد کردند.

آقای مشیری گفته بود که «تروریست‌های اقتصادی» حقوق مردم قشم و استان هرمزگان را پایمال کرده‌اند، چنان‌ چه توانسته‌اند میلیون‌ها دلار از اموال عمومی در این منطقه را به شکل غیرقانونی تصاحب کنند.

به گفته او، فساد اقتصادی در جزیره قشم از بخشش پول نقد تا واگذاری رایگان زمین را شامل می‌شده و از جمله یک ساختمان چهار طبقه همراه با ۱۰ میلیارد تومان به یکی از مقامات پیشین قشم بخشیده شده است.

واگذاری زمین به افراد خاص به بهایی بسیار کمتر از قیمت واقعی و پرداخت وام‌های کلان بدون بازگشت از دیگر تخلفاتی بود که درباره جزیره قشم گزارش شده است و اکنون شهریار مشیری می‌گوید که دولت حسن روحانی دستور ویژه‌ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در این جزیره صادر کرده است.

وی اظهار  داشت: «در سال‌های گذشته قشم به باراندازی برای واردات کالا به منظور فرار از مالیات و سوءاستفاده‌های مالی تبدیل شده بود، ولی هم‌اکنون در آنجا با مفاسد اقتصادی مبارزه بی‌امانی صورت می‌گیرد.»

این مقام دولت ایران در نهایت گفت: «تمام تلاش ما بازگرداندن اموال به بیت‌المال است و برآورد شده که حجم این اموال چندین هزار میلیارد تومان باشد.»

+83
رأی دهید
-2

samuk66 - لندن - انگلستان
خدا لعنت کنه احمدی نژاد رو که ایرانو داغون کرد.
شنبه 30 آذر 1392 - 11:30
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
بابا اینا همشون سرو ته یک کرباسن..... خوبشون، که خو ب و بدشون واسه این ملت دردسرن.
شنبه 30 آذر 1392 - 13:47
delmorde - یوتوبوری - سوئد
این مردک که تنها کوفت نمی کرده. تمام انهایی که از کنار او به جایی رسیده اند هم اینک حی و حاضرند از اون خرچلاق گرفته تا پایین تر یکی نیست بگه اگر واقعا می خواهید مفسدان را بگیرید و محاکمه کنید درعوض هوچی گری همگی انها حی حاضرند خود را هم بکشید و جرات بدل راه دهید البته اگر خود تا خرخره در این منجلاب فرو نرفته اید و محاکمه علنی کنید وگرنه خفه شید و ادای مسولین کشورهای پیشرفته دموکرات را درنیاورید که همه از یک گه هستید، مشتی بیوطن و دزد اخوند یا وابسته به اخوند تعدادی بی ناموس بی شرف دارند مملکت رو می چاپند و ملتی رو در فقر فرو بردند امیدوارم روزی نه چندان دور همگی در پیشگاه ملت مجاکمه علنی شده جماعت اخوند برای همیشه نابود شوند.
شنبه 30 آذر 1392 - 14:26
samira joon - مشهد - ایران
ها؟؟؟؟؟دیگه چی خبرای این مردک دزد تمومی نداره
شنبه 30 آذر 1392 - 15:10
Mazani Tiger - کوالالامپور - مالزی
امیدوارم که هر چه زودتر خبر حبس بی‌ پایان احمدی نژاد و اطرافیانشو بخونم. کشور را به لجنزاری از دزدان کمونیست تبدیل کردند که هیچ بویی از غیرت، وطن پرستی‌، اخلاق،انسانیت،....نبردن
شنبه 30 آذر 1392 - 16:12
ari jojeh - تهران - ایران
جمع کنید کاسه کوزه تان را، آخوند‌های ... برید گند پولهای تو ترکیه رو که دزدیدید را پاک کنید، ملت آسوده بخوابید که آخوند بیدار است، تا شما حسین حسین بگید اونا علی‌ علی‌ مملکت را دزدیده اند و تمام.
شنبه 30 آذر 1392 - 12:56
تیتو تیتو - تهران - ایران
ای معلوم نیس حق الناس چیه پس واسه کی کاربرد داره اینا که میگن ما مسلمونیم!واسه عوامه فقط لابد البته میگم عوام لفظ مودبانه ای چون مارو گوسفند فرض میکنن
شنبه 30 آذر 1392 - 18:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.