آیت الله هاشمی: می خواهند توافق ژنو را بر هم بزنند/ باید با قاطعیت بگویم هیچ امتیازی از ما گرفته نشد

آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن بیان اینکه مردم نخواهند گذاشت تندروها امید بوجود آمده در کشور را از بین ببرند، تاکید کرد: افراطی ها در ایران و آمریکا یک هدف مشترک دارند، برهم زدن توافق ژنو!.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، گزیده سخنان منتشر نشده ایشان در دیدار دانشجویان بدین شرح است:

-همان طور که خود شما نیز اشاره کردید بهتر بود که به مناسبت روز دانشجو من در دانشگاه های شما حاضر می شدم  اما به خاطر ملاحظاتی که وجود دارد و این که نمی خواهیم بهانه ای به وجود بیاید که بخواهند در مقابل همین رفتار آرام شما هم صف آرایی کنند، ترجیح دادم که در مجمع امروز را کنار شما باشم.

-من کلمه به کلمه به حرف های شما توجه کردم و معتقد هستم ادبیات دانشجویان با ادبیات رایج جامعه متفاوت است، شما دانشجویان همان گونه که هستید و فکر می کنید حرف می زنید و این موردی است که بسیاری از اقشار جامعه و بخصوص مسئولان دیگر این گونه رفتار نمی کنند.

-امروز با تلاش های خود شما تغییر را می توان در بخش های مختلف جامعه احساس کرد و در چند سال گذشته همه مردم چشیدند و دیدند که چه بلاهایی بر سر جامعه آمده است و در بن بست تحریم و جنگ گرفتار شده بودیم.

 -باید امروز ما از دیروز بهتر باشد. عجله باعث می‌شود ما نتوانیم به درستی فکر کنیم و یکی از عواملی که می‌تواند ما را موفق کند هماهنگی همه نیروهای انقلاب است و به هم زدن آرامش نه تنها کارها را بهتر که بدتر می کند.

- شاید یکی از بهترین اتفاقات مذاکرات ژنو را بتوان کم کردن شری دانست که بر سر مردم ایران سایه افکنده بود و البته بازپس گیری بخشی از اموال ایران را نمی توان نادیده گرفت. من باید با قاطعیت بگویم هیچ امتیازی از ما گرفته نشد. آنها هم امتیازات چندانی فعلا نداده اند اما نباید از یاد ببریم که اتفاق بسیار خوبی در گسترش مناسبات ایران و جهان روی داده است.

-بعضی می خواهند این بازی را به هم بزنند اما باید بدانند مردم به آنها اجازه چینین کاری نخواهند داد. اوباما هم در آمریکا از سوی افراطیون در رابطه با این توافقنامه در فشار است و باید او هم پاسخگوی مذاکرات خود باشد و افراطیون در دو طرف فکر می کنند جنگ تنها چیزی است که می تواند مشکلات را حل کند.

-اگر رهبری در کنار تیم مذاکرات نبود و از آن حمایت نمی کرد افراطی ها اجازه عمل به تیم مذاکرات هسته ای را نمی دادند. بخصوص بعد از بازگشت آنان از مذاکرات نیز با آن جنجال ها که سعی داشتند توافقنامه را با قرارداد ترکمنچای مقایسه کنند اگر حمایت و تشکر و همراهی به موقع رهبری نبود این افراطیون به دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای آسیب می رساندند.

-دانشجویان ما شاید روند پرفراز و نشیبی داشته اند اما اکنون جوانانی با اعتدال و منطقی هستند و باید به تشکل های دانشجویی میدان داد تا این جوانان بتوانند در آن فعالیت کنند و خود دانشجویان باید از دست آوردهای خود حراست و پاسداری کنند.

+109
رأی دهید
-37

arash_eindhoven - آیندهوون - هلند
راست میگه هیچ امتیازی ازش گرفته نشده !ماهان ایر سر جاشه،شهرک سازی در کانادا و تانزانیا و .. سر جاشه، آقا زاده هاش با سرمایه گذاری‌های میلیاردیشون سر جا شن، ک..أان لق پرتغال فروش !
شنبه 23 آذر 1392 - 21:16
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
کوسه نامرد . تو خودت راس همه فتنه ها و آشوب های کشوری
شنبه 23 آذر 1392 - 21:35
قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
سر جاش جی سر جأشه خدا میدونه
شنبه 23 آذر 1392 - 23:18
derafshe kavyani - بیرمنگام - انگلستان
ظرف ۳۴ سال از عمر ننگین این نظام ضد ایرانی‌ و آدم خوار تا تونستید امتیاز دادید از پیش فروش نفت به بشکه‌ای ۱۶دلار برای ۲۰سال در سال ۵۷ تا امتیاز به روسها در بهره برداری از منابع دریای خزر و دادن امتیازات فراوان در توفقنامهٔ ژنو گرفته تا همین امتیاز آخر که شامل بذل و بخشش خاک ایران به امارات در مورد جزیره ابو موسی‌، آنهم فقط به خاطر اینکه در مقابل غرب به رژیم اجازهٔ ادامهٔ حمایت از بشار اسد رو بده.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 00:50
compatriot - تورنتو - کانادا
راست میگه - همه چی‌ آرومه / من چقدر خوشبختم!. تو خودت هم مثل یکی‌ از این هالوهای تندرو بودی تو ایران زمان شاه! حالا فهمیدی چه صدمه‌ای به این مملکت زدی. میشه بری یه گوشه بتمرگی دیگه! علی‌ بابا هی خرابت میکنه ولی‌ تو با دستمال رفسنجانی ول کن نیستی‌. بابا برو دیگه‌دوران تو دیگه تموم شده، کبریت سوخته! رودست خوردی از علی‌ گدا!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 00:10
nasl sokhta - لندن - انگلیس
کوسه جنایتکار برای حفظ بقای رژیم ننگین تان اگه لازم باشه نصف ایران را میدید چون اصولاً شماها آخوندهای کثیف دشمن ایران و ایرانی‌ هستید
یکشنبه 24 آذر 1392 - 01:19
eddy59 - مونیخ - آلمان
بابا جان ببندید اون دهنتان را موافقت نمی کنند خرف میزنید میکنند میگی رفت تو پاچمون...صبر کنید شما چرا انقدر ساده اید تو پاچه آخوندا هیچی نمیره
یکشنبه 24 آذر 1392 - 05:29
farnia - تهران - ایران
فقط به حافظه تاریخی خودتون رجوع کنید ببینید چه کسی رهبر رو آورد سرکار ؟ بسیج و سپاه زد ؟ و در دوران چه کسی وزارت اطلاعاتی ها سردمدار اقتصاد و جان و مال و ناموس مردم شدند ؟ اکبر شاه دیگه حرفات سکه نداره !!! همه بدبختی این ملت زیر سر توست .. خر خودتی
یکشنبه 24 آذر 1392 - 05:02
شاهنشاه روحت شاد - تهران - ایران
دزد جانی همه آشوبها زیر سر خودته
یکشنبه 24 آذر 1392 - 10:32
Nikta - تبریز - ایران
آقای رفسنجانی شما بفرمایید این قرارداد اصلا به چه مناسبتی بسته شده است. لغو تحریم ها؟ که خود این حکومت ظالم با عملکرد غلط ٣٤ سال مسبب ان است؟ اینجور که شما میگویید هیچ امتیازی داده نشده پس بفرمایید چه امتیازاتی نصیب ایران و ملت ایران شده؟ زیرا در یک قرارداد یک سری داده ها و یک سری دریافت ها بین طرفین امضاء میشود. حقیقت را به ملت بگویید. بگویید که نظام ننگین به خطر افتاده بود و است مجبور شدیم برای حفظ نظام, ایران را حراج کنیم, قرار داد ان پی تی را که در سال ١٩٦٨ زمان محمد رضاشاه به امضاء رسید که حق انرژی هسته ای صلح آمیز بدون ذکر درصد غنی سازی را به ایران داده بودند را به راحتی از دست بدهیم و تمامیت ارضی و خاک ایران را به خاطر سوریه به پا ی میز معامله بکشانیم
یکشنبه 24 آذر 1392 - 17:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.