آقای رئیس! فیفا هم حرف جعلی امارات را پذیرفت

تابناک :نزدیک به یک سال است که فدراسیون فوتبال امارات، نام لیگ این کشور را به نام جعلی خلیج ع ر ب ی تغییر داده و در سایه کوتاهی مسئولان فوتبال ایران در پیگیری این کار غیر‌قانونی، سایت فدراسیون جهانی فوتبال فیفا هم این نام را به رسمیت شناخته و در صفحه معرفی این لیگ، ‌عبارت «Arabian Gulf League» را به کار برده است.

به گزارش «تابناک»، یک ماه پیش که مسئولان فوتبال ایران، از حضور سپ بلا‌تر در ایران ذوق‌زده ‌بودند، در رسانه‌ها و افکار عمومی این مطالبه مطرح شد که از فرصت حضور بلا‌تر و شیخ سلمان در ایران استفاده ‌و به غائله نام جعلی لیگ امارات پایان داده شود؛ ماجرایی که پیش از این هم در آغاز مطرح شدنش، ‌می‌شد با رایزنی‌های مناسبی پایان یابد.

با این حال، مردم و اصحاب رسانه فرصت پدید آمده را زمان مناسبی برای حل این مناقشه می‌دانستند.‌ در کمال ناباوری، رئیس فدراسیون به ‌فارس گفت: «در خصوص خلیج فارس صحبتی نکرده و نخواهیم کرد». در کنفرانس خبری سپ بلا‌تر هم به طرز عجیبی به خبرنگاران گفته شد که در این زمینه سؤالی پرسیده نشود و حتی مترجم را از ترجمه پرسش‌هایی در این زمینه منع کردند.

این اقدامات فدراسیون فوتبال، در حالی بود که سخنان بلا‌تر در ایران نشان می‌داد، ‌او آگاهی چندان دقیقی از این ماجرا ندارد، زیرا در خلال‌‌ همان سفر وقتی بلا‌تر از موزه تنوع زیستی ایران بازدید می‌کرد، معصومه ابتکار، موضوع خلیج فارس را پیش کشید که بلا‌تر ‌پرسید: «این‌‌‌ همان مسأله‌ای است که شما با برخی کشورهای عربی در مورد آن مشکل دارید؟!» این ناآگاهی بلا‌تر به موضوع، سبب شد تا بر این گمانه که مسئولان فدراسیون فوتبال کار قابل توجهی برای پیگیری این موضوع تا‌کنون انجام نداده‌اند، صحه گذاشت.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با چند نامه‌نگاری ساده و ارتباط‌گیری با مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال، می‌توانست بسیار آسان‌تر بحث نامگذاری لیگ امارات به یک نام جعلی را حل و فصل کند؛ اما این گونه نشد و حتی مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، حاضر نشدند از فرصت حضور بلا‌تر در ایران بهره گرفته و موضوع خلیج فارس و حمایت از تمامیت ارضی ایران را با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در میان بگذارند.

هم‌اکنون در ادامه این پیش‌روی‌ها، اگر سری به سایت فیفا بزنید و در بخش لیگ‌های کشورها، نگاهی به ‌امارات متحده عربی بیندازید، می‌بینید که این لیگ هم در سایت این فدراسیون با نام «Arabian Gulf League» ثبت شده و اطلاعات آن بروز می‌شود.
در حالی نام لیگ امارات با عنوان جعلی در سایت فیفا ثبت شده که عنوان لیگ کشور ما در همین وب سایت در عین بی سلیقگی با عبارت بالا نمایش داده شده است.

بسیاری بر این باورند که رابطه خوب کفاشیان با رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا‌ و حمایت شیخ سلمان از نامگذاری لیگ اماراتی، موجب شده تا کفاشیان نخواهد با مطرح کردن این موضوع در حضور بلا‌تر و پیگیری پرقدرت این ماجرا، خاطر دوستان عرب خو‌د را آزرده کند. در‌‌ همان روزهای حضور بلا‌تر در ایران هم این تنها مهدی تاج بود که در این زمینه موضع‌گیری کرد و رئیس شاداب فدراسیون فوتبال به سیاق همیشگی خود‌ به شوخی از پی این مسأله گذشت.

خلاصه آنکه ‌این روز‌ها با دیدن سایت فیفا، باید به آقای کفاشیان گفت: «سرت را بالا‌تر بگیر آقای رئیس»!

+65
رأی دهید
-32

ab shangooli - لندن - انگلند
حالا چه اصراری دارید که حتما اسم این خلیج فارس باشه ، خوب خلیج عربی‌ باشه شما‌ها که اسم هایتون عربی‌ هست ، فرهنگتون ، دینتون ، خداتون ، حرف زدنتون ، ........... حالا گیر دادید به خلیج فارس و اصرار می‌کنید که حتما باید فارس باشه؟ همین خبر رو در بالا یکبار دیگه بخونید بیشتر کلماتش عربی‌ است .مثلا اصحاب رسانه یعنی چی‌؟ معنیش در فارسی چیه؟
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 02:21
شیعه ولایتمدار - مونیخ - آلمان
خاک بر سر بی‌ لیاقتش کنند .اشغال
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 02:42
paksan - آمریکا - آمریکا
مرتیکه اشغال از هیچ کس به اندازه کفاشیان بدم نمیاد قیافه اش مثل این دلالها می مونه آدمهای ضعیفی که خودشون رو با لابی نگه می دارن
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 03:41
هستیا - شیراز - ایران
یعنی خاک بر سر بی عرضتون کنن تروخدااین مرتیکه رو از ریاست فدراسیون بر دارین فوتبالمونو به لجن کشیده
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 04:41
petrick - اشدود - اسراییل
خلیج همیشه پارس بوده و خواهد ماند
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 05:40
Mazani Tiger - کوالالامپور - مالزی
خاک بر سرتون، خاک بر سر کفاشیان گاگول، خاک بر سر جمهوری اسلامی که انقدر مارو حرص میده، خستمون کردین آخه چقدر تحقیر و کوتاهی، اون از تار و چوگان و .... حالا اینجا هم اینطوری، خاک بر سرتون
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 06:29
dkdk - اسلیس - دانمارک
ای تٔف به شرف فدراسیون فوتبال که منافع خود را به وطن پرستی و دفاع از حق صد در صد مردم ایران ترجیح میده.آخه کثافت چرا وقتی‌ خبر نگار پرسید از بلاتر که از نام جعلی خلیج عربی استفاده شده مترجم گفت در مورد فوتبال فقط بپرسید.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 05:53
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
از یک مشت وطن فروش خاین و بی هویت جه انتظاری باید داشت؟کسانی در ایران حکومت میکنند که تنها و تنها هدفشان بر کردن شکمشان و شهوت برستیشان برایشان مهم هست به قول اقای شابور بختیار در لس انجلس در سال1984فکر کنم البته اکه سالش رو درست کفته باشم (در طول تاریخ ایران زمین هرجا بای خیانت و سرسبردکی به دشمن بوده همین اخوندان در اون نقش داشتند و تاریخ این رو اثبات کرده)سوال من از ملت ایران هست اخوندان شرف شما رو فروختن هویت شما رو فروختن نوامیس شما رو به اعراب و کشورهای همسایه فروختن باز هم از اینها بیروی میکنید؟اخه جرا نمیاندیشید
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 06:26
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
در ادامه هم باید بکم اعتقادات هر کس با هویتش تفاوت داره .اعتقاد را هر کس با خودش به کور خواهد برد و برای اخرتش به کار خواهد امد اما هویت هر کس برای بهتر زیستن در دنیاست و هر کس از هویتش دفاع کند قدرتمند خواهد زیست ولی اخوندان رافضی اعتقادات و هویت ما را فروختند جرا به خود نمیاید ای ملت ایران جرا؟
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 06:38
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده
به جهنم ،ایرانی‌ هر چی‌ سرش بیاد حقشه
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 08:38
دایی جان - والنسیا - اسپانیا
از این کفاشیان کپک تر خودشه.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 09:11
pasargad2 - شیراز - ایران
اینها از همان کگروه کثیف نون به نرخ روز خورند که الان نفع شخصی خودش رو اینطوری میبینه. اصلا گروههای خامنه ای همه نون به نرخ روز خورند. میدونید چرا ؟؟؟؟. چون اونا همشون یه مشت گدا گشنه ای هستند که با اسم حکومت و خایه مالی رئسا به نون و نوا رسیدن. خاک بر سرت خامنه ای که اینقدر بدبختی که یه مشت گدا گشنه دوره خودت جمع کردی. اینا یا باید تا اخر بهشون باج بدی یا اگه یه جای دیگه نون بیشتری گیرشون بیاد تو رو ادم هم حساب نمیکنن و پا میزارن روت رد میشن تا به اون نون بیشتر برسن. همه رو داغون کردی به خاطر یه مشت بی سرو پا. خدا داغونت کنه
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 11:05
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
حتمآ اقایه کفاشیان این وسط به یه نون ونوایی ازطرف اعراب شپشو رسیدن که تمایلی به پیگیری این جریان نداشتند.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 11:17
Afshin London - لندن - انگلستان
ab shangooli - لندن - انگلند- جالب اینجاست که ما میگیم فارس چون که عربا نمیتونند بگن پارس ! ما میگیم اصفهان چونکه عربا نمیتونند بگن اسپهان !..... به این چیزا کسی کاری نداره ولی برای خلیجی که اسمش را به زبان خودمون هم اشتباه میگیم گلومونو پاره میکنیم
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 14:55
aku_malaya - کوالالامپور - مالزی
ایران شاید تنها کشوری باشه توی این کرهٔ خاکی که هویتش شناخت شده نیست. البته از رضا شاه بی‌سواد باید تشکر کرد که هویت و تاریخو از ایران گرفت. ایرانی‌ که به تا ۱۹۳۵ پرشیا شناخت شده بود و تاریخه کهنسالش به نام پرشیا ثبت شده و صد البته ارتباط کاملی با پرشین گلف داره. ایران رو همه عرب میدونن و ما از این بی‌ هویتی در رنجیم و همیشدر حال بحث با ملل دیگر در باره هویت خود هستیم. حالا، ایرانی‌ که زبان و خطش عربیه شاید حرف زیادی برای زدن نداشته باشه که نشون بده تافته جدا بافتیست. فارسی چیزی نیست جز عربی‌ که به لهجه و گویش شیرینتری صحبت می‌شه.
جمعه 22 آذر 1392 - 01:34
احسان 2182 - شهرضا - ایران
این پهنه آبی خلیج فارس بوده هست خواهذد بود عرب های ملخ خور هیچ غلطی نمی توانند بکنند خداوند خود حافظ نام خلیج فارس و قوم پارسی است حتی اگر مسئولان کوتاهی کنند
جمعه 22 آذر 1392 - 19:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.