توضیحات رسایی درباره کارت هدیه تامین اجتماعی برای نمایندگان: مبلغ ناچیزی بود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: قرائت گزارش پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی حاشیه هایی برای نمایندگان داشت که از این حاشیه به شکل سیاسی بهره برداری می شود و نمایندگان در دریافت مبالغ از سازمان تامین اجتماعی کار خلافی نکرده اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید رسایی امروز (چهارشنبه) در تذکری، گفت: چند روز قبل گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی قرائت شد که این گزارش حاشیه هایی به همراه داشت و برای چند روز تبدیل به تیتر روزنامه ها شد.

وی ادامه داد: هر کس تخلفی در سازمان تامین اجتماعی کرده باشد باید با آن برخورد شود، حتی اگر نماینده مجلس باشد. ولی از این حاشیه به شکل سیاسی بهره برداری می شود.

عضو کمیسیون اصل نود اضافه کرد: شایسته بود اسامی نمایندگان در این تحقیق و تفحص خوانده نمی شد تا نتیجه آن اعلام شود.

رسایی افزود: ابتدا اعلام شد 37 نماینده بن کارت دریافت کرده اند، بعد اعلام شد این افراد 150 نفر هستند و بعد از آن هم گفته شد که در همه دوره های مجلس از این ارتباطات با سازمان هایی همچون کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و تامین اجتماعی وجود داشته است.

وی ادامه داد: این دستگاه ها مبالغ ناچیزی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان می گذارند و نمایندگان از باب کمک این مبالغ را در اختیار مردم قرار می دهند در حالی که گزارش تحقیق و تفحص و حاشیه های آن سبب سوء تفاهم و هجمه به مجلس شده است. گویی که مجلس و نمایندگان تخلف و یا دزدی کرده اند.

وی ادامه داد: همه نمایندگان در همه دوره ها با این دستگاه ها که کارشان کمک به افراد تحت پوشش است، ارتباط داشته اند و مبالغی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان قرار می گرفت.

نماینده مردم تهران ادامه داد: همه می دانند رییس جمهوری، رییس قوه قضاییه و رییس مجلس بودجه خارج از شمول در اختیار دارد که رییس مجلس بخشی از این بودجه را باید در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وی ادامه داد: این به دلیل اعتمادی است که دستگاه ها به نمایندگان دارند و این جرمی نیست و شما باید به عنوان هیات رییسه اعلام کنید.

وی با طرح این سوال که مگر نمایندگان کار خلافی کرده اند؟ گفت: این مبالغ با حجم مراجعات به نمایندگان کم است، اکنون وزارت ارشاد به روزنامه ها کمک مالی می کند و بن کتاب در اختیار آنها قرار می دهد، چرا برای آنها تیتر نمی زنند؟

به گفته رسایی، حتی نمایندگان مبالغی از هزینه خود روی این مبالغ می گذارند و به مردم می دهند اما فضایی درمطبوعات ایجاد شده که این خیانت در حق نظام و مجلس است.

وی تصریح کرد: اگر نماینده ای تخلف کرده هیات نظارت بر نمایندگان و دستگاه قضایی حتما باید با آن برخورد کند.

به گزارش ایرنا، «محمدرضا باهنر» که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با بیان اینکه برخی رفتارهای رسانه ای شاید مناسب نبوده است، گفت: باید تحقیق و تفحص به نتیجه برسد و اگر کسی سوء استفاده شخصی کرده، حتما هیات رییسه پرونده را به قوه قضاییه ارجاع می دهد ولی سابقه وجود داشته که هر از چندی دستگاه ها مبلغی به نمایندگان می دهند که این مساله نباید با کسانی که سوء استفاده های شخصی می کنند، خلط شود.

باهنر افزود: سوء استفاده های شخصی باید پیگیری شود، اما این جوسازی ها ظلم به نظام و خدمتگزاران است.

+12
رأی دهید
-51

kami_81 - مالمو - سوئد
اقا این بابا راست میگه آنهایی که ملیونی دولار بالا کشیدن را باید مجازات کنند احمدی نژاد را باید دار بزنند اینها دارن گمراهی میکنند چطور یک بدبخت 2 ملیون تومن میدزده سرش تا پایه دار هم میره ولی این بی همه چیزا مملکتو به کل فروختند مگه محمود خونش رنگین تر از بقیه است دوستان کمی بیشتر فکر کنیم
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 01:21
compatriot - تورنتو - کانادا
اکنون وزارت ارشاد به روزنامه‌ها کمک مالی می کند و بن کتاب در اختیار آنها قرار می دهد، چرا برای آنها تیتر نمی زنند؟ این احمق حتا نمیفهمه چی‌ داره میگه در تعجبم چطور میخواهد از حقوق ملت دفاع کنه یا قانونی‌ بنفع ملت تصویب کنه! کمک به یک ارگانیزیشن یا سازمان جرم نیست پرداخت رشوه تحت نام هدیه به افراد جرم است. مثلا حالا بمردم بگو که به‌ کی‌ و چقدر کمک مالی کردی و چقدر اضافه از جیبت گذاشتی!؟ شرارت از اون چشمهای هیزرت میباره حقّه باز کثیف!
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 00:57
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
دوست دارم یه روزی با همون عمامه ات دارت بزنم.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 02:19
samsam.aus - سیدنی - استرالیا
اﺻﻼ ﺷﻤﺎ اﻣﺪﻳﺪ ﺗﻮ ﻣﺠﻠﺲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﭘﻮﻝ ﺑﺮﺳﻮﻧﻴد. ﻗﺎﻧﻮﻧﮕﺬاﺭﻱ و ﻧﻆﺎﺭﺕ ﻛﻪ ﻛﺎﺭ ﺷﻤﺎ ﻫﺎ ﻧﻴﺴﺖ.ﻛﻔﺘﺎﺭﻫﺎﻱ ﻧﻜﺒﺖ...
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 01:03
compatriot - تورنتو - کانادا
. قابل توجه کاربران محترم:. توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 02:02
paksan - آمریکا - آمریکا
خلافی نیست بابا...مبلغی نبوده که 500هزار تومان حالا چندبار گرفتند بماند .ولی فقط به وجدان یک امامه بسر یه فردی که فقط با لباسش به اینجا رسیده نه با علم و دینش . پولی که کارگرها بعنوان حق بیمه می پردازند و باید برای خودشون هزینه بشه و تامین اجتماعی بجز واسطه بودن نقشی نداره رو گرفته و میگه مبلغی نبوده ؟ آیا این آدم حرام خوار نیست ؟ میگن کسی که مال حروم زیر دندونش بیاد دیگه براش فرق نمیکنه از کجا باشه یا برای کی باشه . حالا رانت ها و یارانه های میلیاردیش برای روزنامه و هفته نامه اش رو بی خیال بشید و اینطوری پاچه خوار و سینه چاک دولت قبل هستند این آدمها . هر موقع هم کم میارن می زنند به فتنه و آمریکا و اسرائیل و ضدولایت و چهارتا فحش و سروصدا می کنند که بگویند ما از ارزشها داریم دفاع میکنیم . ارزشی بالاتر از درک مال حروم و حلال ؟ صدای کدوم آیت الله بلند شد از این ظلم به کارگرها از این ظلم به حق الناس ؟ طرف اشغال برای فیس بوک می ره بالا منبر ولی افسوس از .. دین و اسلام در ایران تموم شده و فقط ظواهره
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 03:53
خرچنگ - دبی - امارات متحده عربی
اگر این اقایان که نماینده مردم هستند این حق سکوت ها رو از مرتضوی نمی گرفتنند و همون موقع اعلام میکردن که سازمان تامین اجتماعی که از حق بیمه کارگران به این غول بزرگ اقتصادی رسیده و دولت حق هیچ دخل و تصرفی در ان ندارد بهترنبود ! همین مبلغ ناچیز که رسایی و امثال ایشان بعنوان حق سکوت گرفتند سند اشکار خیانت به اموال کارگران هست جالب شعار اول انقلاب پیش بسوی جامعه بی طبقه توحیدی بود !
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 03:57
بابک - سبزوار - ایران
عجب قیافه وحشتناکی داره این رسایی چند دفعه اورا بالای دیوار سفارت خانه ها و خانه مردم گرفته اند. مظهر چماقیت است
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 04:32
هستیا - شیراز - ایران
یعنی شما بی نهایت بی همه چیز تشریف داری موقعی که ملت نون ندارن بخورن میای پول بیت المال رو حیف و میل میکنی
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 04:45
omidvaran - نورکل - امریکا
اقای رسائی - معلوم بود که نماینده قلابی هستی و دادوهوارت درمخالفت بادولت جدید واعضای ان برای رد گم کردن بود اگر پرده روبالا بزنن معلوم میشه شماها باسم نماینده مردم مشغول تاراج و پرکردن جیباتون هستین - مردم شماها رو میشناسن وتف به لش شماها هم نمیندازن - این دوره هم تموم میشه وتو وامثال تو دیگه بمجلس نمیرین
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 05:52
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
احتمالا این آرزوی دیرینه خودم رو که خفه کردن یه آخوند شپشو هستش رو باید یه سر برم ایران و عملی کنم!! إعدام واسه این موجود کمه، باید همه این إشغالها رو برد تو کویر یه بیل دستشون داد و گفت نون خودتون رو از زمین در بیارین، سال اول کلی فدای آقا میشن ( یه بابایی با این آیدی میاد جفنگ زیاد میگه)، بقیه هم گوشت همدیگر رو میخورن. چه تفریحی بشه که ببینی این کثافت ها از گرسنگی بمیرن!
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 06:03
senator x - تهران - ایران
اهــای ملت بـــــــخـــــدا دلـم از بی حالی شـما هــا بهم میخورد. من باندازه خودم ,درسازمانی که کار میکردم علنا با رژیم وسیستم مخالفت کردم و زندان و شکنجه ها را هم تحمل کردم ولی چون تنها بودم کار بجائی نرسید. هیچ دین و مرام ومذهبی این همه خفت و حقارت را تحمل و تائید نمیکند. همان امام حسین تان شهید شد ولی حقارت واسارت را نپذیرفت.توکه پلو وقیمه اش را میخوری وسینه میزنی, کمی بعمل کردش فکر کن.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 05:54
shahramareia - تهران - ایران
تو که راست میگی ....!!!!!!!!!!1
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 08:44
ماه شب - تهران - ایران
آقا دزده سلام حالت چطوره سلام جناب آقای رسایی تو هم؟؟؟؟ ای دزد نابکار خیلی پرروئی تازه اومدی دفاع هم میکنی سرتو بنداز پائین برو یه گوشه بمیر
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 09:20
amooojoghdeshakhdar - ونیز - ایتالیا
جالبه ! عالم و آدم پول میدن به این سازمان‌ها (کمیته امداد ، سازمان بهزیستی، هلال احمر و ...) که برسونن به دست افراد نیازمند ، بعد این سازمان‌ها میدنشون به نمایندگان مجلس که اونا تخس کنن ؟. خوب یهو بگین همه برن بریزن توی حساب مجلس دیگه، چه کاریه آخه ؟؟؟؟؟؟
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 10:29
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
آقای رسائی این دروغ بزرگی است که : حتی نمایندگان مبالغی از پول خود روی این مبالغ می گذارند و به مردم می دهند ...!! اگر اینگونه باشد نمایندگان مجلس باید وضع شان بعد از نماینده شدن نسبت به قبلش خیلی بدتر شده باشد در حالیکه حتی نماینده ای که یکدوره هم به مجلس رفته الان توپ داغون نمیکنه !! مرد ناحسابی چرا تو روز روشن دروغ میگی!!؟؟
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 12:51
sasan1309 - رفسنجان - ایران
خیریه رسایی - قوه مقننه را با خیریه و بانک و وام و ...اشتباه گرفته-تا کی پرونده این اقا رو بشه؟!!!
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 13:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.