ما چقد زود باوریم!

دانشجویی که سال آخر دانشگاه را می گذراند به خاطر پروژه ای که انجام داده بود جایزه اول را گرفت. او در پروژه خود از ۵۰ نفر خواسته بود تا دادخواستی مبنی بر کنترل سخت و یا حذف ماده شیمیایی «دی هیدروژن مونوکسید» توسط دولت را امضا کنند و برای این خواسته خود دلایل زیر را عنوان کرده بود:

۱- مقدار زیاد آن باعث عرق کردن زیاد و استفراغ می شود.
۲- یک عنصر اصلی باران اسیدی است.
۳- وقتی به حالت گاز در می آید بسیار سوزاننده است.
۴- استنشاق تصادفی آن باعث مرگ فرد می شود.
۵- باعث فرسایش اجسام می شود.
۶- حتی روی ترمز اتوموبیل ها اثر منفی می گذارد.
۷- حتی در تومورهای سرطانی نیز یافت شده است.

از ۵۰ نفر فوق ۴۳ نفر دادخواست را امضا کردند. ۶ نفر به طور کلی علاقه ای نشان ندادند و اما فقط یک نفر می دانست که ماده شیمیایی «دی هیدروژن مونوکسید» در واقع همان آب است!!!

عنوان پروژه دانشجوی فوق «ما چقدر زود باور هستیم» بود!

+77
رأی دهید
-3

naghavi13 - سیدنی - استرالیا
حالا این صد بار بهتر از دروغ لوگوی پپسی روی ماه بود :)
جمعه 15 آذر 1392 - 02:45
paksan - آمریکا - آمریکا
آفرین .. به این میگن امت شهید پرور و اصولگرا .. بعد انتظار داریم صدایی بهتر از صدای گوسفند از تظاهراتها بشنوید .هرچی میکشیم و می کشید حق ملت ایرانه و هرکسی میگه نه واقعاً دروغگوی واقعی است چون ما همه ادعای زرنگی داریم در رانندگی در کلاه برداری در کلاه تو کلاه کردن در قسم خوردن رو دست نداریم و هرچقدر بهتر بتونیم سرهمه کلاه بگذاریم مردم ما میگن آدم زرنگیه و اینطوری بازاری های کلّاش و بنگاهی های بی رگ و تجار دزد میشن خادم امامان و امام زاده راه می اندازن و هرسال یک صدم آنچه می دزدن رو نذری میدن و مردم هم می پرستنشون و با حاج آقا حاج آقا رو دست میگرنشون و .. این دانشجو با این موضوع ساده خیلی چیزها رو برای ما توضیح داد غرور و کم سوادی ما که بجای خواندن و تحقیق کردن عادت داریم پای منبر یا سخنرانی یکی بشینیم و هرچی بگه با حیرت قبول کنیم و عصبانی بشیم و فحش بدیم و با گوشهای دراز شعار بدیم ولی به خودمون زحمت نمی دیم کتاب بخونیم یا تحقیق کنیم درباره حرفی که زده میشه و هر چیزی که به نظر میاد منطقیه و منطق سخنرانان رو چشم بسته قبول میکنیم
جمعه 15 آذر 1392 - 03:33
متفكر - لندن - انگلیس
بار سوم هست که این داستان رو گذاشتین تو سایت :))
جمعه 15 آذر 1392 - 04:17
*پسر شجاع* - تهران - ایران
به نظر من بی معنی بود.چون بطور کلی مردم به متخصصان و تحصیلکردگان بخاطر تخصصشون اعتماد دارن.مثلا اگه متخصصان تغذیه گفتند فلان ماده غذایی بیماری زا هست سعی میکنن آن را استفاده نکنند..در این مورد هم این بنده خداها فکر کردن این بابا چیزی بارش هست و حرف حساب میزنه،فکر نمیکردن که سرکار هستن..
جمعه 15 آذر 1392 - 07:38
مجیدخان - تهران - ایران
با درود:این دانشجوی عزیز خیلی خوب اثبات کرد که86درصد ما که علم و آگاهی نداریم زودباور و ساده لوح هستیم و بر مبنای شنیده هایمان بدون تحقیق تصمیم می گیریم و عمل می کنیم.و چه خوب حکومتها هم دندانهایمان را شمرده اند و بر همین مبنا برایمان تصمیم می گیرند و اجرا می کنند و ظاهرا ما با آزادی و حق انتخاب روبرو هستیم.
جمعه 15 آذر 1392 - 09:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.