مشتریان روسپی‌ها در فرانسه جریمه می شوند

پارلمان فرانسه در حال بررسی لایحه‌ای برای مقابله با روسپیگری است. هدف این لایحه خود روسپیان نیستند بلکه مشتریان آنهاست. و اگر به تصویب برسد، مشتریان حدود دوهزار دلار جریمه می‌شوند.

روسپی‌گری در فرانسه قانونی است. اما تا حالا دلالی و واسطه‌گری در این کشور غیرقانونی بوده است.

بر اساس این لایحه اگر کسی در هنگام پرداخت برای سکس دستگیر شود جریمه خواهد شد.

انتظار می رود بحث‌های داغی در این زمینه در پارلمان فرانسه دنبال شود، ولی به احتمال زیاد اکثریت سوسیالیست در این بحث‌ها برنده خواهد شد.

حدود چهل هزار روسپی در فرانسه مشغول کارند که از هر ده روسپی نه نفر از دیگر کشورها هستند.

زنان هشتاد و پنج درصد روسپیان فرانسه را تشکیل می‌دهند.

طراحان لایحه جدید می‌گویند هدف، راندن مشتریها و از رونق انداختن بازار روسپی‌گری است، تا فروشندگان سکس بی مشتری بمانند و به دنبال کار دیگری بروند.

لایحه بیش از بیست ماده دارد، که بیشتر آنها دلالی شبکه های خارجی برای کارگران جنسی را هدف قرار می‌دهد.قرار است کسانی که برای دفعه دوم در هنگام پرداخت پول برای سکس دستگیر شوند دوبرابر دفعه اول جریمه بپردازند.

براساس این لایحه مشتریان روسپی‌ها وادار می شوند به به کلاسهای آموزشی بروند.

منتقدان می‌گویند این سختگیریها تجارت سکس را زیرزمینی خواهد کرد، باعث می شود روسپی‌ها آسیب ببینند و شرایط برای آنها تغییری نخواهد کرد.

آنها می گویند این موضوع باعث می شود روسپی‌ها به خاطر حفظ امنیت مشتریان مجبور شوند پنهانی کار کنند.

بعضی از این روسپی ها نگران هستند که مشتریان آنها را هر چه بیشتر به جاهای مخفی مثل زیرزمین، پارکینگ یا جنگل بکشانند.

بعضی دیگر اما می گویند هدف قرار دادن مشتریان تنها راهی است که می‌توان با روسپی‌گری مقابله کرد.

اعمال این سختگیری‌ها در فرانسه برعکس تجربه آلمان است.

در آلمان از روسپیگری تابوزدایی شده است. در نتیجه حالا در این کشور بیش از چهارصد هزار روسپی کار می کنند، رقمی ده برابر روسپی‌ها در فرانسه.

سوئد هم در سال ۱۹۹۹ سخت‌گیری‌های مشابهی را بر مشتریان روسپی‌ها اعمال کرد. گفته می‌شود از آن زمان تا کنون روسپی‌گری خیابانی در شهرهای بزرگ به شدت کم شده است. اما در کشورهای همسایه نروژ و دانمارک روسپی گری خیابانی افزایش پیدا کرده است.

+56
رأی دهید
-32

goosfand - نیویورک - آمریکا
1) این کارشون به روسپیها واقعا آسیب خواهد زد، و بدتر از ایران میشه؛ 2) آخه ای فرانسه، ای آزادی بیان و عیان و نهان: فرض کن حالا یکی اصلا حال میکنه تنش رو بفروشه، و واقعا هیچ فشاری هم روش نباشه، دوست داره از راه تن فروشی زندگی بگذرونه، شما چی تجویز میکنی؟ از یه طرف بحثها مطرح میشه که آیا مادر میتونه تصمیم بگیره که به نوزادش شیر بده یا نه؟، و برخیها استدلال میکنند چون سینه-های خودشه، میتونه نده؛ حالا چطور نمیذارند یه روسپی بدنش رو بفروشه؟ این غربیها یه روز از تناقض خواهند مرد
جمعه 8 آذر 1392 - 23:53
raha1984 - هامبورگ - المان
خدا کنه المان هم بشه !! دیروز میحواستم برم مغازه ایرانی زعفران و مواد ایرانی بگیرم که در مرکز شهر هست توی اون خیابون پر بود از این زباله ها جالب اینجا بود یک المانی یا اروپایی بلوند توشون نبود همه از قیافه های زشت و دهاتی کشورهای بالاکانی ، رومانی و بلغاری که واقها تف هم نمیشه تو صورتشون انداخت از بس زشت و چندش اوره قیافه هاشون !! من نمیودنم یک مرد چقدر میتونه حقیر و بدبخت باشه که حتی پول هم بده که با این افراد همخوابی بکنه !!
شنبه 9 آذر 1392 - 08:32
omidvaran - نورکل - امریکا
این کاردرستی است درواقع مردها درجهت رشد واشاعه روسپیگری نقش مهم تری دارندپس جریمه ومجازات انها هم منطقا درست تراست خیلی از زنان بعلت مشکلات مالی واجتماعی تن به خودفروشی میدن ومردها عملاازین شرایط برا خوشگذرانی خود سوئ استفاده میکنن
شنبه 9 آذر 1392 - 08:47
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
زن تن فروشی که ساعتی‌ ۵۰ یورو کار کرده آیا برای ساعتی‌ ۸ یورو میره سره کار معمولی‌؟
شنبه 9 آذر 1392 - 09:07
بی غم - تهران - ایران
خدا از سر تقصیرات اولاند و مجلس فرانسه نگذره که میخوان نون اینها رو آجور کنن. اون از کارشکنی در مذاکرات هسته ای با ایران این هم از این کارشون. این فرانسوی ها کلا مشگل دارن. احتمالا تا چند وقت دیگه باید شاهد حضور پلیس امنیت اجتماعی وگشت ارشاد توی فرانسه باشیم.
شنبه 9 آذر 1392 - 06:06
ye mard - استکهلم - سوئد
goosfand - نیویورک - آمریکا. اینا کلا موندن با زن جماعت چیکار کنن. دی‌
شنبه 9 آذر 1392 - 12:40
Boogie Nights - لندن - انگلیس
بنظرمن قانون مسخره و عقب مونده ای هست.اگه زنی به میل خودش و نه به اجبار یا جبر زمانه تصمیم گرفته روسپی باشه و از این راه امرار معاش کنه به هیچکس خصوصا دولتها ربطی نداره.من خودم شخصا اگه زن بودم و قرار بود بین کار سخت و مزخرفی مثلا نظافتچی و ظرفشوری و هتل و آشپزی ساعتی ٦-٧ یورو که ٥ ساله پیرم میکنه و همیشه در خط فقر نگهم میداره و یا روسپیگری ساعتی ٣٠ الی ٥٠ یورو که درآمد خوبیه یکی رو انتخاب کنم مسلم روسپیگری رو انتخاب میکردم و فقط یه عقب مونده ذهنی و مونگول ممکنه مخالفت کنه!
یکشنبه 10 آذر 1392 - 02:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.