دستگیری کلاهبرداری که 10 نماینده مجلس را سر کیسه کرد

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی از دستگیری مرد کلاهبرداری خبر داد که به بهانه کمک مالی از 10 نماینده مجلس کلاهبرداری تلفنی کرده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ فریدون رهبریان با اشاره به نحوه دستگیری فردی که با برانگیختن احساسات انسان‌دوستانه نمایندگان از تعدادی از آنها کلاهبرداری کرده بود، در توضیح ماجرا اظهار داشت: اواسط مردادماه امسال گزارشی از سوی حراست مجلس شورای اسلامی به پلیس آگاهی ارسال شد که بر اساس آن نسبت به فردی که از احساسات بیش از 10 نماینده سوءاستفاده و از آنها کلاهبرداری کرده بود، شکایت شده بود.

وی ادامه داد: در این کلاهبرداری فرد کلاهبردار از طریق تماس تلفنی با تلفن شخصی نمایندگان خود را از شهروندان حوزه انتخابیه نمایندگان معرفی کرده و عنوان می‌کرده است که در اثر تصادف در حوزه انتخابیه نمایندگان همسرش را از دست داده و برای فرزندان حادثه‌دیده‌اش تقاضای کمک می‌کرد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با بیان اینکه فرد کلاهبردار در تماس صورت گرفته با نمایندگان شماره حسابی را برای واریز کمک‌های نمایندگان در اختیار آنها قرار می‌داده گفت: نمایندگان مجلس پس از تماس این فرد از روی دلسوزی و رسالت انسان‌دوستانه خود کمک‌های نقدی خود را که مبالغی در حدود 250 هزار تا 2 میلیون تومان بوده است را به شماره حساب عنوان شده واریز می‌کردند و وقتی برای پیگیری روند معالجه فرزندان این فرد کلاهبردار با مراکز درمانی تماس گرفتند مشاهده کردند که چنین مطلبی به هیچ عنوان صحت ندارد.

رهبریان ادامه داد: این فرد در کلاهبرداری‌های خود با این شیوه از بیش از 10 نفر نمایندگان کلاهبرداری کرده بود و شماره حسابی را که به عنوان شماره‌حساب خود معرفی کرده حسابی بود که به صاحبان هتل و مراکز اقامتی مختلف تعلق داشته است.

وی با بیان اینکه اولین سرنخ‌های این کلاهبرداری در شهر قم به دست آمد، افزود: با توجه به سرنخ‌های به دست آمده و طی یک عملیات پلیسی پیچیده توانستیم این فرد 55 ساله را که پیش از این سابقه مشابه کلاهبرداری داشته و پس از اتمام مدت حبس خود از زندان آزاد شده بود در شمال کشور دستگیر کنیم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تاکید کرد: این فرد در کلاهبرداری‌های خود از تعدادی از مدیران و روسای ادارات دولتی نیز کلاهبرداری کرده و حتی در این کلاهبرداری تلفنی هیچگونه مستندات جعلی را نیز به مالباختگان ارائه نکرده بود.

رهبریان در توضیح نحوه به دست آوردن شماره تلفن شخصی نمایندگان توسط این فرد گفت: این فرد با مراجعه به دفاتر نمایندگان و اصرار بر اینکه می‌خواهد مشکلاتش را به صورت مستقیم با نمایندگان مطرح کند، شماره مستقیم نمایندگان را به دست آورده بود و از این طریق توانسته بود با آنها تماس بگیرد.

وی با هشدار نسبت به شیوه‌های کلاهبرداری‌های تلفنی از شهروندان خواست تا نسبت به این موارد هوشیار باشند تا در تله کلاهبرداران تلفنی نیفتند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در پایان با اعلام برخی از شیوه‌های کلاهبرداری تلفنی تاکید کرد: از شیوه‌های کلاهبرداری تلفنی کلاهبرداران به بهانه‌های مختلف همچون برنده شدن در قرعه‌کشی‌های مختلف و از این قبیل در تماس‌های تلفنی و پیامکی سعی در کشاندن افراد به پای دستگاه‌های خودپرداز دارند تا از این طریق با هدایت فرد به سمت اینکه از منوی زبان انگلیسی دستگاه استفاده کنند از وی کلاهبرداری نمایند لذا شهروندان می‌بایست نسبت به اینگونه تماس‌ها و پیامک‌ها هوشیاری بیشتری داشته باشند.

+48
رأی دهید
-1

bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
این کی بوده که سر این کلاه بردار ها را کلاه گذاشته است؟
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:25
mlowes - واشنگتن - آمریکا
این روز‌ها به هر کسی‌ در هر کجای دنیا که کمتر از ۹۵ میلیارد دلار دزدی کنه میگن دله دزد.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:39
دوستدار - استهکلم - سوئد
دستش درد نکند حقه باز با کلاسی بوده. نمایندگان مجلس ایران خودشان از حقه بازان دولتی و کشوراند. اگر هم کسی پیدا شده کلاه سر این حقه بازان گذاشته باید از این کس تقدیر و قدردانی کرد!
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:42
تهران شهر من - هامبورگ - آلمان
دمش گرم چه مارمولکی بوده این یکی!!!!!!!!!!.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:42
mammal - لندن - انگلیس
دزد که از دزد بزند شاه دزد هست
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 13:07
sadaf.tehran - تهران - ایران5354
نمایندگان مجلس و دلسوزی و کمک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا خنده داره.احتمالا یه اتو ازشون میگرفته بعد حق السکوت میگرفته ازشون.این با نماینده های ما بیشتر جور درمیاد تا کمک و دلسوزی
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:16
m.noor - شارجه - امارات
با نه به ولایت.به پیر به پیغمبر دروغ‌ میگن کسی‌ از دوستان ایرانیان یوکی شماره شخصی یکی‌ از نمایندگان رو داره ؟؟ جواب نه است چونکه این لعنتیها اصلا شمارهٔ‌هایشان رو به کسی‌ نمیدن انوقت این آقا از کجا شماره تلفن این احمقها رو گیر آورده ،؟؟م.ن
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:57
کبالت3 - کرج - ایران
سرکیسه چیه باید تو کیسه شون میکردی کبلائی.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:53
delmorde - یوتوبوری - سوئد
این خبر کاملا دروغه میخوان بگن نمایندگان چه مردمان دلسوزی هستند درحالیکه عکس اینست. این جانوران یارانه ای که باید بمردم مستمند تعلق گیرد را می گیرند چطور ممکنه از این دزدان و خائنین و حریص، چنین دلسوزی براید. ادم باید خیلی هالو باشه که این خصلت را از انها بپذیره.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 18:27
sharafYabi - بیمبه - انگولا
مملکت کلاه بردارها.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 18:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.