بهزاد فراهانی: سینمای ایران قدرت استفاده از توانایی‌های دخترم را نداشت!

سایت پارسینه می نویسد :

اخیرا بهزاد فراهانی- پدر گلشیفته فراهانی- در موضعی عجیب در تمجید از توانایی‌های! دخترش گفته است که: «دختر من هم به مانند بسیاری از هنرمندان دیگر ایرانی که جهانی شدند ابتدا برای وطنش کار کرد و آن حد اعلای کار که در ایران برایش مقدور بود را انجام داد. سینمای ایران هم بیش از این قدرت نداشت تا از توانایی‌های دخترم استفاده کند. آیا بر آن موزیسینی که برای یک خواننده مطرح جهانی می نوازد هم باید خرده گرفت؟ مظمئنا نه. دخترم نیز به عنوان یک بازیگر سینما دوران رشد را در کشورش پی گرفت و آن کاری که باید انجام دهد برای سینمای ایران انجام داد. سینمای ایران در همین حد توانایی داشت و بیش از این در توان سینمای ایران نبود که از قدرت دخترم استفاده کند.»
 
این صحبت بهزاد فراهانی درواقع پاسخی به طعنه‌ی چندوقت قبل بهرام رادان به دخترش. رادان در مصاحبه‌ای گفته بود که «من هیچوقت نرفتم که برنگردم! خیلی‌ها رفتند که اینجا ستاره بودند و بازیگری موفق، ولی در دنیای بزرگ سینمای جهان غرق شدند و دیگر آنقدر ستاره نیستند که در دیار خود بودند.در کشور خودت یک شاه ماهی هستی در یک رودخانه ولی در غربت و هالیوود یک ماهی هستی در یک اقیانوس.»
 
بهزاد فراهانی همچنین در مصاحبه‌اش در پاسخ به رادان گفته است که: «کسی که نمی تواند پیوستن هنرمندان به این قافله عظیم را ببیند حتما مفهوم جهان شمول هنر را درک نکرده است. کسی که نمی تواند به قافله جهانی هنر بپیوندد نمی تواند بر او که جهانی شده، خرده بگیرد چراکه قافله جهانی به مراتب برتر از صادرات محلی است.»
همه‌ی این‌ها یعنی اینکه ظاهرا جناب فراهانی بسیار مفتخراست به «جهانی‌شدن» دخترش و از آثاری که فرزندش در این مدت بازی کرده نه‌تنها شرمنده نیست که اتفاقا به خود می‌بالد. اما آخرین کارهای دختر جناب فراهانی در دل «قافله‌ی هنر جهانی» چه بوده است؟
 
آخرین اثر دختر جناب فراهانی فیلمی‌ست به نام «درست مثل یک زن» که دختر ایشان در آن در نقش یک «رقاصه‌ی عرب» را بازی می‌کند. فیلمی که علاوه بر اینکه به هویت زنان عرب توهین می‌کند، به دلیل بازیگر ایرانی‌ش توهین به ایرانیان نیز هست. دختر «جهانی شده»‌ی بهزاد فراهانی در این فیلم نقش شخصیتی را دارد که پس از جدایی از همسرش به دنبال کار مورد علاقه‌اش «رقص عربی» می‌رود.
 
اما جز این، نقش این «هنرمند جهانی» در فیلم قبلی‌ش «سنگ صبور» هم کاملا قابل افتخار کردن است و یک «دستاورد جهانی». دختر بهزاد فراهانی در «سنگ صبور» نقش یک «روسپی افغانی» را بازی می‌کند که در آن از ایفای هیچ صحنه‌ی غیراخلاقی هم ابایی ندارد.
 
در این میان نکته‌ی جالب هم شرح اصرارهایی‌ست که فرزند بهزاد فراهانی برای بدست آوردن نقش این «روسپی افغانی» انجام داده است: «عتیق رحیمی-کارگردان کار- نخستین بار من را برای ایفای نقش اصلی فیلمش رد کرد. رحیمی فکر می‌کرد من زیادی جوان زیبا وشادمان هستم. اما من پافشاری کردم و به رحیمی گفتم که اگر نقش را به من ندهد با دلم نقش را یاد خواهم گرفت و در خیابان‌های پاریس آن را اجرا خواهم کرد!»
 
اما آخرین دستاورد این «هنرمند جهانی» برهنه شدن در مقابل دوربین یک عکاس مدل است. دختر بهزاد فراهانی در مصاحبه‌ای که با نیویورک‌تایمز انجام داده گفته است که: «من اخیرا برای یک عکاس مشهور دنیای مد پائولو رورسی برهنه شدم. این عکس‌ها به زودی منتشر می‌شود. وقتی پائولو این ایده را مطرح کرد. به حرف‌های او گوش دادم اما مشکلات زیادی داشتم. پس نخواستم این کار را انجام بدهم. ولی بعد با خودم گفتم اگر این عکس‌ها را پائولو نگیرد، کدام عکاس خواهد گرفت؟ گویی که پائولو از من عبور کند و روح من را عکاسی کند.»
 
با همه‌ی این «هنرها» اما وضعیت زندگی فرزند افتخارآفرین جناب فراهانی طوری‌ست که مجبور است شب‌ها را در استودیوی کوچک شخصی دیگر بگذارند. خودش در مصاحبه‌ای می‌گوید: «سال گذشته در استودیوی کوچکی در طبقه پایین خانه‌ای در شهر پاریس زندگی کردم که به ژان کلود کریر(نویسنده و فیلمنامه‌نویس) و همسر ایرانی‌اش نهال تجدد (رمان نویس) تعلق دارد.»
 
این‌ها تنها دو-سه مورد از توانایی‌هایی‌ست که جناب فراهانی ادعا دارند «سینمای ایران بیش از این قدرت نداشت تا از توانایی‌های دخترم استفاده کند». مسئله‌ی اصلی این است که آیا واقعا تعریف جناب فراهانی از تبدیل شدن به «هنرمند جهانی» ایفای نقش «روسپی افغانی» و «رقاصه‌ی عرب» در فیلم‌های درجه‌چندم است؟
 
تا پیش از این نسبت ذلیلانه شبه‌روشنفکران در مقابل غرب و مظاهر آن معلوم بود، اما به نظر می‌آمد دوستان روشنفکر حداقل کمی از الفبای «غیرت» و «عزت» را بدانند، ولی با این موضعگیری‌ها باید گفت ظاهرا که اینطور نیست.

+174
رأی دهید
-245

ققنوس - تهران - ایران
مقاله ضعیف و مغرضان‌ای بود، صحبتهای پدر گلشیفته کاملا درست هستش، هنر حدو مرز و محدودیت نمی‌شناسه !
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 11:44
sayeh tars - لندن - بریتانیا
آره راست میگه آخه دخترش قدرت لخت شدن جلو دوربین و تو ایران نداشت چقدر خودش و دخترش و تحویل گرفته اینجا ما دیدیم چقدر قدرت داره سالن خالی‌ از جمعیت
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:01
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
آخه این گاگولی که این مطلب نوشته معلومه دنبال چی‌ خداییش رادان کی‌ که با گلشیفته مقایسه بشه .اون بنده خدا هم ۱ سال اومد خارج از کشور دید تحویلش نمی‌گیرن برگشت تو همون حوضه خونشون بابا دنیا که دیگه به چشم رنگی‌،پارتی،قیافه کاری نداره باید بازیگر باشی‌.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:04
Liberté_Montréal - مونترال - کانادا
نویسنده این خبر مصداق بارز فاحشه مغزی بود
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:11
Emam Zaman - قم - ايران
دختر شما یک روسپی است برادر خبر نداری..!
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:17
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
غیرت و عزت.. خانم فراهانی عزیز، امیدوارم در یک کشور با فرهنگی‌ مثل فرانسه موفق باشی‌ و به بالاترین درجا‌ت موفقیت یک هنرمند برسی‌. کشوری که عده‌ای بی‌ سر و پا حکومت میکنند و فرهنگ و هنر رو مغایر با غیرت و عزت میدونند به درد تو نمیخورند. امیدوارم موفق و شادکام باشی‌.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:22
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
کلاتو بزار بابا عمو از دخترت دارند سو استفاده میکنند فکر میکنی بغل این و اون خوابیدن هنر هست.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:30
yas abi - ببرسل - لز
این دختر پس از آنکه شوهرش او را رها کرد ( و همه می‌دانند که چرا)، از سر لجبازی به لخت شدن و نقش روسپی را به اصرار بازی کردن روی آورد. حالا هم که پشمالو و زشتر شده کسی‌ تحویلش نمی‌گیرد و معلوم نیست کجا نقش بعدی اوست. بد بخت شد رفت. متاسفم براش. باباش هم که توده یی است و انتظار زیادی از او نیست. آن یکی‌ خواهرش کمی‌ بهتر است. برای کسی‌ که به راه بد کشیده شد باید تلاش کرد به پاکی‌ و انسانیت باز گردند.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:43
biparva-jan - تهران - ایران
فعلن که دختر ایشون در اغوش غربی ها و اعراب مورد استفاده پیدا کرده‌اند.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 12:47
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
بازی کردن نقش یک رقاص توهین است ولی جنایتهایی که اینها در ایران میکنند توهین به انسان و ایرانی نیست؟
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 13:56
iran-null-ukrain - کی اف - اوکراین
بنظرم بازی در نقش یک زن روسپی و یا رقاصه عرب برازنده گلشیفته نبود چون با این کارش به بازیگران زن ایرانی توهین کرد لااقل یک نقش درست ئ حسابی میگرفت....(:
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 13:56
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
از کجا معلوم حرف بهرام رادان طعنه به گلشیفته فراهانی بوده. این مساله شامل حال هر هنرمندی میشه که در کشور موفقه و به خارج از کشور میره.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 13:58
مهرداد2538 - تهران - ایران
کاش دختر بزرگترش هم شعور و تعهد اخلاقی را از گلشیفته و بهزاد فراهانی یاد می گرفت و خود را با بازی در سریال سراسر دروغ کلاه پهلوی به حکومت آخوندی نمی فروخت.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 14:08
بت شکن - مونترال - کانادا
سایت پارسینه باید هم این مهملات تنگ نظرانه را بنویسد اگر غیر از این بود جای تعجب داشت!!! چارلی چاپلین در رابطه با شرافت هنر، نامه ایی به دختر رقصنده آش که در پاریس رقص باله میکرد نوشت دخترم، وقتی‌ با لباس حریر و نیمه عریان به روی سنّ میروی، کسانی هستند که در پایان ممکن است با پیشنهاد‌های اغوا کننده‌ای به تو نزدیک شوند، این را بدان که یک زن هنرمند میتواند خاطر هنر لخت و عور به روی صحنه رود و پاک تر از هر زمان از صحنه خارج شود، ولی‌ هیچ مردی لیاقت آن را ندارد که ناخن انگشت خود را برای او برهنه سازی!!!
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 15:13
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون آقا فراهانی ،کلاتو بذار بالاتر بابا با این افریته‌ای که تحویل این جامعه دادی . اگه اینقدر برات باعث افتخاره که دخترت جهانی‌ شده ، لزومی نداشت بذاری بره اونور آب که عزیز دل‌ برادر . یه چهار پایه میذاشتی دم در خونت می‌شستی ژتون فروشی‌ میکردی خوب . تا جهانی‌ تر بشه و بهش بیش از پیش افتخار کنی‌ . آره آقا جون برو داییتو دیوونه کن .
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 15:18
shivaa - تهران - ایران
خدارحم کرده فیلمهاش فروشی نداره و محبوب و مشهور هم نیست....اگه نه باباش چه میکرد!
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 15:46
goosfand - نیویورک - آمریکا
بابا جو نگیردت: تا دیروز که خودت میگفتی‌ این دخترت آبروت رو برده، حالا میگی‌ سینمای ایران قدرت استفاده از این عجوزه رو نداشته؟! نکنه چون این روحانی بچه سوسول بی‌-هنر اومده که کاری بلد نیست و فقط فکر میکنه با باز کردن فضا کشور رو آباد میکنه فکر کردی که میتونی‌ با این حرفا روی دخترت رو توی ایران باز کنی‌ که برگرده؟! مگه واسه نشون دادن دو تا پستون لخت قدرت لازمه؟ د بنداز بیرون اون تیکه گوشت رو؛ از غربی‌ها غربیترند
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 15:46
hovakhshatare - تهران - ایران
مرده‌شور سینما‌تون و غیرت و عزت‌تون رو با هم ببره! گلشیفته الان توی سینمای دنیا یه بازیگر خوب محسوب می‌شه و چشم هر کسی هم که نمی‌تونه ببینه درآد، گوشش هم بشکنه! شماها فقط یه مشت عقب‌مونده‌ی ذهنی هستید که از کل انسانیت فقط توجه‌تون به شکم و زیرشکمه. انسانیت رو خیلی چیزهای مهم‌تری تشکیل می‌دهند که در سطح شعور نویسنده‌ی این مقاله‌ی توهین‌آمیز نیست.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 15:47
kvsaadat - تهران - ایران
ایشان آزادند در مورد فرزندشان هر طور که می خواهند فکر کنند و خانم فرهانی هم آزاد است از زندگیش لذت ببرد و هر نقشی که دوست دارد بازی کند اما من آرزو می کردم طرز تفکر این دختر با استعداد کمی متفاوت بود و شفافیت روح و از خود بیرون آمدن را با برهنگی به نمایش نمی گذاشت.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 15:48
kamran631 - لیون - فرانسه
پدر گلشیفته کاملا حق داره. هیچ هنرمندی به اندازه گلشیفته در سینما در حد جهانی‌ مطرح نشده. بازی در کنار لئوناردو دیکاپریو کار هر کسی نیست. بهرام رادان رو آن طرف آب تحویل نگرفتند، اینجوری داره عقده شو خالی‌ میکنه !!
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 16:23
تپل مپل - شیراز - ایران
جیگر دخترت تپلی!
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 16:24
skylone - تورونتو - کانادا
اره توانایی در هرزگی و بی بند وباری ..تو ایرانشم هیچی نبود ..فقط نقش ناله بهش میاد با اون هیکل پشمالو
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 16:41
metiuk - بردفورد - انگلیس
جهانی‌ شده؟معنی جهانی‌ شدن رو هم فهمیدیم .البته از نوع kim kardiashian
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 16:48
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
نوشتن این مقاله به غیر از این که کار یه بسیجی‌ عقب افتاده و پر از عقده و حقارت باشه کار کس دیگری نمی‌تونه باشه! آخه احمق یعنی‌ تمام زنهایی که تا به حال در سینماهای کشورهای مختلف نقش رقاصه‌ها و روسپیان را بازی کردند، آیا واقعاً روسپی بودند و باید از نقش آفرینی خود خجالت بکشند؟ گلشیفته هم هنرپیشه توانایی‌ است و هم خیلی‌ خوشگل تا چشم افراد کوته فکر و املی مثل نویسنده این مقاله بترکه و در منجلاب افکار پوسیده خود بگندند، حالم به هم خورد از این مقاله در پیتی. از ایرانیان یوکی بعید بود. زنده باد گلشیفته و تمامی‌ هنرمندان واقعی‌ ایران و نه اشخاص املی مثل سلحشور و اراذل دیگر.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 16:48
30metry tolab - لندن - انگلیس
اگر اشتب نکنم. اولها ایشان مىگفت که فو تو شابه! الان چى شده که قبول کرده این ضعیفه رو؟
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 16:55
biparva-jan - تهران - ایران
گلشیفته بازیگر نیست. فقط کمی خوشگله. و در همون حد هم ازش استفاده میکنند. فقط در حد یک عامل بر انگیزاننده جنسی. حالا اگه پدرش گمان میکنه که این یعنی استفاده از توانایی هاش، بگذار هر جور راحته فکر کنه.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 17:07
f3rsh - آمستردام - هلند
متأسفم، واسه بعضیها که انقدر حسودن،جناب آقای بهرام رادان هنر بازیگری یعنی‌ اینکه تو سینمای کشورهای دیگه هم بتونی‌ بدرخشی، یعنی‌ کاری که گلشیفته کرد، اگه تو عرضه داشتی میکردی، بهرام رادان تو که دیگه دختر نیستی‌ که مجبور بشی‌ بغل اینو اون بخوابی تو چرا نمیتونی‌؟در ضمن متاسفم واسه ایرانیان انگلیس که چنین مقاله‌های مغرضانه آای رو بر میدار میذاره اینجا، چطوره مقالات شریعتمداری رو هم بیاری اینجا بذاری؟
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 18:04
Dara va sara - پرت - استرالیا
.........کامنته ها رو بخونید.............بعد به دمکراسی بگردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اره ارواح شکمتون......ریختن براتون. فقط وقت نداریم جمش کنیم.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 18:08
Azadi-Namur-Belgique - نمور - بلژیک
ما کجا و دمکراسی کجا؟؟؟ تا وقتی که این ملت این همه فحشا و اعتیاد و هرزگی این جماعت آخوند و فقر و بیکاری را نمی بینند و دنبال گلشیفته فراهانی هستند که اون چکار میکنه باید دمکراسی را در خواب ببینیم .....
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 19:30
perser68 - فلوریدا - امریکا
صد آفرین به گلشیفته و صد لعنت به تحجر و رگه گردن سالاری!معنی‌ غیرت و عزت رو فقط کوتوله ملا‌ها میدونن(:تًف تو هرچی‌ عزت و غیرتی‌ که آزادی رو از مردم و به خصوص از زنان گرفته!
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 19:38
fariba1348 - رتردام - هلند
واقعا که نویسنده فاحشه مغزی بوده ،آخه به تو چه؟ حالا اگه مرد بود که کسی‌ صداش در نمیومد!!!!هنر مرز نداره ،اگه اینطوره همه هنرپیشهای زن دنیا و هنرمندان فاحشه هستند و فقط زنهای ایرانی‌ که تو ایران دم از نجابت میزنند و هزارتا دوست پسر کنار شوهراشون دارند ،نجیبند؟؟؟؟؟ باید مغز‌های فاسد را متلاشی کرد
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 20:05
گربه_سگ - لوزان - سوئیس
اینهمه بازیگر تو دنیاست.....دیگه توانایی ها..!!! ...چه صیغه ایه؟
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 20:17
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
هنوز یک عده مفهوم بازیگرو هنرپیشه را نمیدانند هنرپیشه یعنی کسی که توانایی داشته باشه نقش یک روسپی یا یک خواهر روحانی را به خوب اجراء بکند و همانطور که در نفش یک زن عفریته باعث نفرت میشود در نقش برنادوت آسمامی طرف را مفتون خودش بکند. شماها فکردید با یک خانم جلسه ای طرف بودید چون در ایران نقش مادر را بازی کرده دیگر حق نداره نفش یک فاحشه را بازی کند.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 21:08
oghab - هلسينكي - فنلاند
اقعابعضی ازاین هم میهنان مظهر وجاهت وخودپسندی دراوج حماقت بخصوص انهایی که تازه امدن خارجهههههه.اخه هرکس که دیدگاهش باشمایکی نباشه دلیلی ناره انگ بسیجی یاطرفدارحکومت بهش بزنید . هرکس میگه گ...شفته این غلط راکرد .میگن پس اخوندهای ح...زاده چی .بدبختی اینجاست که میخواهند به دیگران درس دمکراسی بدهند ... اگرشماها الترناتیو هستید.میخوام صدسال این حکومت جهل ازبین نره .که جاش حکومت سوپر جهل بیاد.اینه چوبنمادرخ توراست .خودرابشکن .اینه شکستن خطاست
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 20:32
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
جالب اینجاست که بعضی‌ها خوابیدن این زن رو با عربها و افغانها انگار با چشم سر دیدن که اینقدر پافشاری در صحت موضوع دارن. برید خجالت بکشید.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 21:14
دنیا 1989 - تهران - ایران
متاسفم واسه کسایی که دراره شخصیت یه دختر اظهار نظر الکی میکنن اصلا به شما چه ربطی داره شما خودتون رو اصلاح کنین کافیه ....متاسفم واسه خاله زنکهای بی کار.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 21:23
Puzzle7 - سئول - کره جنوبى
به شما چه مربوط روانیهاى بدبخت که چشم ندارید پیشرفت یک فرد دیگه رو ببینید کارشون اینه فضولى کنن تو زندگى مردم واقعا متاسفم واسه کسایى که بد میگن
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 23:09
a.ahooraei - کلن - آلمان
من کار خانم گلشیفته را تأیید نمیکنم و معتقدم که بنا به جو متشنج سیاسی بین ایران و غرب ، از این خانم سوء استفاده سیاسی شده و بزودی هم محو میشه اما چیزی که از این خلق منو حیرون کرده اینه که : هر شخصی که بعنوان ایرانی در سطح مشهوریت جهانی دست به عملی بزند که خوشایند این تیره و قماش ایرانی نباشد، اون شخص میشه خواهر و مادر و همسر این قماش نادان و سریع براش تصمیم می گیرن و غیرت نشون میدن. به تو چه !! تو برو مواظب ناموس خودت باش و بذار دیگری زندگیشو بکنه.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 00:54
Marde shab - لندن - انگلستان
به شما چه ربطى داره طرف کارو بارش چى بوده چى هست ، مواظب کلاه خودتون باشین باد نبره. هر کى مسئول کارِ خودشه.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 02:18
sepherdad - سیدنی - استرالیا
اولن که ایشون اگر پدرش توی این کار نبود توی ایران هم به دم درب سینما راهش نمی دادن تا چه برسه به هنر پیشگی!!، توی ایران همه چی‌ از فساد رابطه شروع میشه و ایشون هم از همین رابطه‌ها شد ستاره!، توی خارج اما هیچ شانسی نداشت بجز اون نقشهای کثیفی که بازی کرد. کسانی‌ که میخوان بدونن چرا این نقشها کثیف هست یه سر به یوتوب بزنن و کامنت‌های افغانی هارو بخونن!!
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 05:31
raha1984 - هامبورگ - المان
خیلیها متاسفانه فکر میکنند همه همکار خانمهای فامیلشون هستند و خانمهای دیگه رو هم به اون چشم نگاه میکنند !!
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 08:21
m_h_gol - تهران - ایران
گلشیفته فراهانی یک هنرمند جهانی است . درود بر او و هنر بی بدیلش.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 12:13
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
yas abi - ببرسل - لز خودمونیم چقدر خاله زنکی. به من تو چه شوهرش ولش کرد یا نه. مردم از دست شما میان اروپا راحت زندگی کنند اینجا هم ول کن نیستند.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 13:39
Princesse - تهران - پرژن
خدا جمهوری اسلامی رو براتون حفظ کنه که فقط لایق همین حکومت هستید این آقایون به اصطلاح ایرانی‌ که اینجا دری وری گفتند به وقتش به میمون ماده هم رحم نمیکنند حالا ز‌ر ز‌ر شون رو اوردن اینجا برید به درک عقب افتاده ها...
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 16:23
Princesse - تهران - پرژن
درود بر آقای فراهانی و گلشیفته عزیز. به کوری چشم طالبان ایرانی‌ همیشه موفق باشید .
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 16:26
eshgeman iran - ایران - ایران
بعضی ها فکر می کنندبرای جهانی شدن لازم است جلوی دوربین فلان عکاس ویافیلمبردار مثلا لخت عریان بشوند تا آن عکاس ویا فیلمبردار زوح اورا به دیگران منعکس کندو یا اینکه برای شهرت جهانی شدن درکاباره ها ویافلان پارتی خانه ها بادیگران مراوده ومعاشقه کنندتامشهور شوند بعضی ها هم می گویند این دموکراسی است وآزادی است که هرکس دوست دارد هرطوری می خواهد زندگی کند. آخر ما نفهمیدیم اگر این حرکات ورفتارها عین دموکراسی است والا حیوانات ازهمه اینهامتمدن تر ودمو کراسی ترند. حداقل الاغ ها واسب ها لختند ودیگر اظهارمشهوریت نمی کنند. بابا یک کمی غیرت ،یک کمی حیا، یک کمی معرفت، یک مقدارعفت . بفرمائید فرق شما اگر انسان هستید باحیوانات درچیست؟ خاک عالم برسراین پدروآن دخترولگردعیاش هرزه که اسم اینکار راگذاشتند توانایی؟ توانایی یعنی کون لخت شدن؟ توانایی یعنی رقاصی برای خوش خدمتی دیگران.بابا شما دیگه کی هستید؟. زنده باد زنان نجیب وباعفت ایران
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 16:39
Afshin London - لندن - انگلستان
روسپی ها فاطی کماندو ها هستند و زنان کثیف بسیجی. گلشیفته فراهانی یک هنرمند بین المللی است
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 18:18
raha1984 - هامبورگ - المان
یک قرن پیش تمامی هنرپیشگان ایرانی در فیلم ها عریان میشده اند و صحنه ها ی سکسی هم همانند تمامی فیلم های و بازیگران دنیا بازی میکردنند ولی کسی فاحشه نمیخوادشان جون مردم این درک رو داشته اند که اینها بازیگرنند و هنرپیشه. به سینما میرفته اند و تشویقشان میکرد ه اند و احترام براشون قایل بوده اند ولی الان صدقه سر ملاها و اسلام تاب مجمدی زنی که مویش بیرون باشد،ارایش داشته باشد، لباس رنگی بپوشد شاد باشد ووو… فاحشه میخوانندش
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 20:15
biparva-jan - تهران - ایران
شما که تو المانی raha و با مشکلات اسلام ناب محمدی دست و پنجه نرم نمیکنی. بفرما برو بازیگر شو و در فیلم ها عریان شو و صحنه ها ی سکسی هم همانند تمامی فیلم ها و بازیگران دنیا بازیکن و نگران این که فاحشه خوانده بشی نباش.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 21:56
مرد خوشتیپ - تهران - ایران
اگه دختر شما نبود یک ادم عادی از توده مردم بود حرفت درست بود.. تیتراژ پایانی سریالها و فیلم ها رو نگاه کنید همش هم فامیل چون کار نیست تو مملکت طرف بدون هیچ استعدادی چون پدر یا مادر طرف تو این کار میارنش تو این کار چرا ما تو مو سیقی و نقاشی کمتر با این مسئله مواجه ایم چون سخته زحمت زیاد داره اگه راست میگن از کل ایران استعداد یابی کنن تو این چند ساله که 90% بازیگرا از تهران هستند خدا به خیر کنه این اشنا بازیو
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 23:15
raha1984 - هامبورگ - المان
biparva حتما اگر استعداد بازیگری رو داشتم اینکار رو میکردم اونهم به کوری چشم یک مشت قرون وسطایی مخ کپک زده فالانژ !!
جمعه 17 آبان 1392 - 13:47
biparva-jan - تهران - ایران
حیف شد رها! کاش کمی استعداد بازیگری داشتی و اون کار ها رو میکردی. البته استعداد زیادی هم نمیخواست
جمعه 17 آبان 1392 - 21:09
IranSalam - آمستردام - هلند
در ضمن وقتی‌ گلشیفته فراهانی برای اولین بار خارج کشور در فیلم بادی آف لایس با لئوناردو دیکاپریو بازی کرد هالیوود و کارگردان فیلم گلشیفته رو برای این نقش بین هزاران نفر انتخاب کرد که باید دختری از خاورمیانه باشه به زبان انگلیسی‌ و عربی‌ مسلط باشه و بتونه این نقش رو بازی کنه نه چون قرار بود لخت بشه یا از این مزخرفات! گلشیفته هم در ایران هم خارج امتحان خودش رو پس داده و همیشه نشون داده از پس هر نقشی‌ برمیاد و هنرمند توانای ‌ست.
شنبه 18 آبان 1392 - 00:02
IranSalam - آمستردام - هلند
با عرض معذرت ولی‌ ما ایرانی‌ها مشکل فرهنگی‌ داریم شدید!!! شما یک نگاه به خانواده‌ها بکنید اگر پسرشون یک دوست دختر داشته باشه یا حتی ده‌‌‌ تا دوست دختر داشته باشه باعث افتخاره و بهش می‌بالن و این رو پای زرنگی پسرشون میذارن ولی‌ اگر دخترشون با یک پسری حتی حرف بزنه باعث خجالت و سرافکندگی میدونن و هزار تا حرف پشت سر دختر میزنن!!! یا تو خیابون پسر‌ها دنبال دختر‌ها میوفتن و هر چی‌ دلشون میخواد میگن ولی‌ اگر همون شخص ببینه کسی‌ دنبال خو‌اهر خودش افتاده و همون حرف‌ها رو میزنه می‌خواد جرش بده!!!
جمعه 17 آبان 1392 - 23:34
IranSalam - آمستردام - هلند
ما ایرانیها اکثرا از لحاظ فکری فاسد هستیم ولی‌ همیشه ادعا می‌کنیم که پسر پیغمبریم برای اثبات حرفامون هم هزار تا قسم روزانه می‌خوریم و چه منم منم‌های که نمی‌کنیم. مشکل فرهنگی داریم همش هم از این فرهنگ مرد سالاری و تعصّب‌های بیجاست که فکر می‌کنیم مردها هر غلطی کردن مشکلی‌ نیست چون پرده ندارن که پاره بشه (پوزش) ولی‌ زنها چون دارن اگر کاری کردن فاحشه هستن! حالا یه چند تا آدم عقب مونده میان میگن بذار خواهر خودت اینطور باشه. باشه من میذارم خو‌اهر من هر جور دوست داره زندگی‌ کنه و خودش تصمیم بگیره و من براش تصمیم نمی‌گیرم به شرطی که تو هم عقب مونده ذهنی‌ نباشی‌ و همین‌طور باشی‌ که مشکلی‌ پیش نیاد.
جمعه 17 آبان 1392 - 23:43
raha1984 - هامبورگ - المان
biparva شما به چای اینحا کامنت گذاشتن و وقت تلف کردن بدو برو به کارت برس ماه ماه جان بر کفان قیمه ست برو که از دستش میدی !!
شنبه 18 آبان 1392 - 08:02
eshgeman iran - ایران - ایران
جناب IranSalam - آمستردام - هلند- ایرانی ها ارلحاظ فکری فاسدنیستند، فاسد مغز تو وامثال تو مبباشندکه فکر میکنید حرفهای شما درست، و باسوادترازشما دیگردردنیانیست.تو که فرق بین فرد وجمع را نمیدانی واظهارباسوادبودن هم میکنی. وقتی میگویی ایرانیها یعنی همه مردم ایران بی سواد تهی مغر. ضمنا برای کسانیکه ازفرهنگ خودشان بیرون رفته وتحت تأثیر فرهنگ دیگر کشورها واقع شده اند کارهای قبیح مثل آب خوردن است. بدان وآگاه باش فرهنگ ایرانی یعنی غیرت،جوانمردی، مروت، انسانیت ،دوستی ومودت به همنوع، دستگیری به ناتوانان، خانواده یکپارچه و الی ماشاءآلله که خیلی ازاینها درغرب پیدانمیشوند. فرهنگ غرب یعنی خودباختگی،عریان وسکس، اسارت شهوت وجنسیت؛ فروپاشیدگی خانواده ها، میخوارگی،( اینها بخشی ازارمغان غرب برای دیگر ملتهاست). زنده بادایران،زنده بادملت فهیم ایران.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 11:40
hsassan - بستون - امریکا
من تعجّب می‌کنم شما یه همچین مقاله یک طرفه و مزخرفی رو تو وبسایتتون منتشر می‌کنید. فکر نمی‌کنید که اعتبارِ خودتون میاد پایین؟
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 16:53
IranSalam - آمستردام - هلند
eshgeman iran - ایران - ایران- تو اگه سواد داشتی چیزی که من نوشته بودم رو میفهمیدی که نوشتم اکثرا نه همه! معلومه تو هم جزو همون اکثریتی هستی که از لحاظ فکری فاسد و از نظر مغزی تعطیلی! از یک طرف اومدی شعار میدی که فرق بین فرد و جمع رو نمیفهمی از طرف دیگر خودت جمع میبندی که فرهنگ غرب یعنی خودباختگی، عریان و سکس، اسارت شهوت و جنسیت؛ فروپاشیدگی خانواده ها، میخوارگی و از این چرت و پرتها که بسیجی های ساندیسخور مرتب بلغور میکنند پس ثابت کردی که تهی مغز تو هستی با شعار دادن هم با غیرت و ایران دوست نمیشی عقب مانده ذهنی؛ فرق انسان و حیوان هم در لخت بودن با حجاب داشتن نیست بلکه عقل و شعور انسان است که البته از این ناحیه هم تعطیل تعطیلی
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 17:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.