قرائتی: اجازه غیرمستقیم رهبر برای ثبت نام موسوی در انتخابات ۸۸

محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، روز سه‌شنبه گفت که آیت‌الله علی خامنه‌ای باعث شده است تا از ثبت نام میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ممانعت به عمل نیاید.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، آقای قرائتی در یک سخنرانی در عصر سه‌شنبه، ۱۲ شهریور، به گفت‌وگوی خود با احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، درباره «ثبت نام» میرحسین موسوی در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری اشاره کرد.
 
او گفت: «در این زمینه از آقای جنتی به عنوان رئیس شورای نگهبان پرسیدم که چرا اجازه دادید میرحسین در انتخابات ثبت نام کند، چون وی با رهبری مشکل و زاویه دارد که آقای جنتی به مشورتی که با مقام معظم رهبری در رابطه با عدم ثبت نام ایشان داشته بود اشاره کرد و گفت که رهبر معظم انقلاب گفتند که نه، شرعاً جایز نیست.»
 
میرحسین موسوی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ گفته بود که برای نام‌نویسی در انتخابات با رهبر جمهوری اسلامی دیدار نکرده و نیازی نیز به این کار ندیده است.
 
در دوره‌های گذشته انتخابات ریاست جمهوری، بسیاری از افرادی که قصد نامزدی در انتخابات را داشته‌اند، با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کرده تا ظاهرا از عدم مخالفت او با نامزدی خود در انتخابات اطمینان حاصل کنند.
 
آقای قرائتی در سخنرانی خود افزوده است که واکنش آیت‌الله خامنه‌ای به پرسش احمد جنتی «می‌رساند که ایشان حتی با این که می‌داند میرحسین با او زوایه دارد ولی می‌گوید که رضای خدا نیست که از ثبت نام وی جلوگیری به عمل آید.»
 
این نخستین بار است که در رسانه‌های کشور به عدم رضایت دبیر شورای نگهبان از نامزدی آقای موسوی و  تلاش او برای ممانعت از ثبت نام او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اشاره می‌شود.
 
مسئول ثبت نام نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ستاد انتخابات کشور است که زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کند و شورای نگهبان نیز وظیفه بررسی صلاحیت نامزدها و تایید یا ابطال نتیجه انتخابات را دارد.
 
رهبر جمهوری اسلامی و مقام‌هایی مانند آقای جنتی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری، را به «فتنه‌انگیزی» متهم می‌کنند.
 
محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۸۸ پیروز انتخابات اعلام شد و آقایان کروبی و موسوی با نپذیرفتن این نتیجه رهبری اعتراضاتی را بر عهده گرفتند که تا ماه‌ها پس از انتخابات، فضای سیاسی و اجتماعی ایران را تحت تاثیر خود قرار داد.
 
دبیر شورای نگهبان بارها از میرحسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان «سران فتنه» نام برده و آنها را متهم کرده است که «یک میلیارد دلار» از آمریکا و عربستان سعوی گرفتند تا «نظام را منقرض کنند».
 
میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، نزدیک به هزار روز است که در خانه خود و زندان‌های ویژه وزارت اطلاعات در حبس به سر می‌برند.

+11
رأی دهید
-63

behzad50 - مونیخ - المان
اگر مغز خالیه این آخوندک و سایر ملّا ۲زاریها و بعضی‌ از هموطن‌های ساده لوح ما مثل شکم خالی‌ قر و قر میکرد شاید وضع ملت ما بهتر از این میشد.. نه حتما بهتر از این میشد !
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 14:43
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
آقا نگو ، بگو سوپرمن . بگو نوستر آداموس . بگو دیوید کاپرفیلد .
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 15:52
Arash Aazad - هامبورگ - آلمان
وقتی انسان به این حقیقت محض دست یافت که اساس ، بنیان ، ذات ، اصول و فروع دین اسلام بر دروغ و ریا بنیاد شده ، دیگر از هیچ حرف ملایان متعجب و فریفته نمیشه ! . دروغگو دشمن خداست و در یک کا سه با شیطان!
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 17:14
آرمان شهر من - استهبان - ایران
هشت سال آزگار سخت بود اما گذشت....هشت سال از سیاه ترین دوران تاریخ ایران با حضور دیوانه ای چون احمدی نژاد بر اریکه ریاست جمهوری سپری شد این روزها نیز می گذرد و روسیاهی آن بر این سیاهکاران می ماند...خداوندا میر سبز ما را در پناه خود نگهدار.
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 18:12
compatriot - تورنتو - کانادا
‌تو یکی خفه خون بگیر!
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 05:20
siavash2a - تهران - ایران
قراعتی خوب میدونه که در بین مردم ایران اعتبار هاشمی خیلی بیشتر از خامنه اییه نمونش رای 16 میلیونیه به روحانی به خواست هاشمی بود
شنبه 16 شهريور 1392 - 06:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.