استرالیا هفت خانواده پناهجوی ایرانی را به جزیره نائورو فرستاد

استرالیا چهارشنبه، ۳۰ مرداد اعلام کرد که این کشور آغاز به فرستادن خانواده‌های پناهجو به جزیره دورافتاده نائورو کرده است.

استرالیا هفت خانواده پناهجوی ایرانی را که شامل ۲۶ نفر از جمله ۱۲ کودک نیز می‌شود، به جزیره نائورو فرستاده است.
 
به گزارش گاردین، مقامات استرالیایی گفتند که «اگر خانواده‌هایی را که با کودکانشان تقاضای پناهندگی کردند به این جزیره نفرستیم، قاچاقچیان انسان استراتژی خود را تغییر خواهند داد».
 
دولت استرالیا برای جلوگیری از ورود پناهجو به خاک این کشور گروه‌هایی از پناهجویان را به جزایر دورافتاده اقیانوس آرام از جمله نائورو می‌فرستد و در قبال آن پولی به حکومت‌های این جزایر پرداخت می‌کند.
 
فرستادن خانواده‌های ایرانی به این جزیره در حالی صورت می‌گیرد که پناهجویان مستقر در اردوگاه پناهندگی جزیره نائورو «که بخش اعظم آنها ایرانی هستند» جمعه شب، ۲۸ تیر، دست به شورش زده و ساختمان‌های اداری مرکز پناهندگی را به آتش کشیدند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، تعداد زیادی از مردم محلی برای خواباندن این شورش در حالی که «ساطور و لوله‌های فولادی» در دست داشتند به کمک نیروهای پلیس آمدند.
 
 کوین راد، نخست وزیر استرالیا در اواخر ماه تیر خبر داد که کشورش از این پس تمام پناه‌جویانی را که با قایق و از طریق آب‌های اقیانوس خودشان را به این کشور برسانند، به جزایری مانند پاپوآ گینه‌نو و نائورو در اقیانوس آرام خواهد فرستاد.
 
کشور نائورو که این پناهجویان در آن مستقر هستند با ۹۴۰۰ نفر جمعیت و ۲۱ کیلومتر مربع مساحت، کوچک‌ترین جمهوری جهان به شمار می‌رود.
 
در همین حال به گزارش رویترز، کمیته حقوق بشر سازمان ملل دولت استرالیا را متهم به بدرفتاری با ۴۶ پناهجو از کشورهای سریلانکا، میانمار و کویت کرد. این نهاد سازمان ملل از استرالیا خواست به این افراد خسارت پرداخت کند.
 
کمیته حقوق بشر سازمان ملل افزود که این افراد به مدت طولانی زندانی شده و با آنها برخورد غیرانسانی شده است.

+66
رأی دهید
-58

davood63 - تهران - ایران
یک زمانی‌ هم هلند پناهنده‌ها رو توی یک کشتی از رده خارج تو دریا نگه میداشت ولی‌ بعد قبول کرد.. استرالیا یادش رفته از قبال ایران چه پول هنگفتی از درآمد گوشتهای یخی از تاریخ مصرف گذشته گیرش آمده . کشور به آن بزرگی احتیاج به جمییت داره چه بهتر ایرانی‌
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 11:52
hamidla - هامبورگ - المان
از این مردک با این عینکش داره حالم بهم می‌خورد. یعنی‌ استرالیا با آن پول و ثروت .نمی‌تونه مسکن و غذا برای پناهنده‌ها درست کند!؟ خاک بر سر خسیست!
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 12:12
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
استرالیا هم مثل کشورهای مهاجر و پناهنده خیز دیگه خودش قانون حمایت از پناهنده های سازمان ملل (کنواسیون ژنو) رو امضا کرده و از قبال این قانون کلی منافع تبلیغی و سیاسی گیرش میاد و ادعای حقوق بشر و..میکنه.پس در مقابل اون منافع بهاش رو همکه قبول کردن مهاجر و پناهنده و کمی خرج کردن برای اونها باید قبول کنه.شتر سواری دولا دولا نمیشه،اگه میخوان پناهنده نگیرن از این قرار داد خارج شن.مثل کشورهایی مثل روسیه یا کشورهای آسیایی و خاورمیانه که این قانون رو امضا نکردن و الزامی به قبول کردن پناهنده ندارن .منتهی استرالیا میخواد منافع سیاسی قبول کردن این قانونو داشته باشه اما هیچ خرجی برای پناهنده ها نکنه.
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 12:17
ايران دوان - لندن - انگلستان
واقعأ این هم یک نوع نقض حقوق بشر است از نوع اروپایى این چه ربطى به قاچاقچیان داره که بخوان استراتژیشون رو عوض کنن . واقعأ ادم باید براى فقط یک لحضه خودش رو جاى این هموطنهاى ایرانى بزاره که با چه امیدى زندگى و مملکت رو ول کردن و براى یک زندگى بهتر رفتن اونجا حالا سر از یک کشور افریقایى در اوردن . یک دفعه یه اردوگاه کار اجبارى هم درست کنن بگن بیاید کار اجبارى کنید. حتى ایرانیان هم در ایران این کار رو با افغانى ها نمیکردن که اونارو از جامعه جدا کنند. اون از کشور سویس اون هم استرالیا . انگلیس هم که میگه باید انگلیسى بلد باشى تا ما بهت پول بدیم . جالب اینجا که همش دم از حقوق بشر میزنن .حقوق بشر رو فقط یک نفر میتونست ازش حرف بزن و اون هم ( کورش بزرگ ) بود که دیگر نیامد بزرگ مردى چو او.
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 12:19
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
طفل معصوم بچه ها ..... فعلا که بدبیاری پشت بد بیاری ..... و بدبختانه تـــــــــر و خشک با هم می سوزند ..... بعضی ها مثل اون اقای محترم چک می کشه فرار می کنه ... بعضی هم اونقدر خسته می شن که با خانواده و بچه با قایقهای شکسته به امید فردای بهتر می آیند.......
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 12:39
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا. شما میتونید به عنوان یک ایرانی احساس همدردی کنید ,این تنها کاری هست که اگر دوست داشته باشد میتونید انجام بدید . این به شما هیچ ربطی نداره که چه کسی و به خاطر چه مشکلاتی از ایران خارج شده , تازه شما کوچکترین اطللاعات در این زمینه ندارید ,پس قضاوت نکنید بهتره . سکوت و فکر کردن بعضی وقت ها از وراجی کردن بهتره مخصوصا شما استرالیا زندگی میکنید ناسلامتی . هر چیزی میشه تو دنیا توجیه کرد .
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 14:59
دنیای وحشی - تهران - ایران
برباعث این همه بدبختی مردم لعنت.خدا به فریاد همه ما برسد انشاالله که از این همه خبرهای بد و نگرانی ها به خوبی و خوشی برهیم .آمین
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 15:28
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
کسانی‌ که بی‌ مطالعه و فقط با رویا خودشون رو به دست قاچاقچی‌ها میسپارند نتیجه ای‌‌ بهتر این نخواهند داشت. البته این حکومت ایران هست که مسبب اصلی‌ همهٔ این بدبختی هاست...
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 16:24
Shahin.Orel - تهران - ایران
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی اون سواد و تحصیلات بالاتون که قبلآ ذکر فرمودید ، تشخیص داد که امضا کردن کنوانسیون ژنو مربوط به حمایت از پناهندگانه ؟ !!! اجازه بدید من بیسواد برای کاربران دیگه سایت توضیح بدم که کنوانسیون ژنو ، مربوط به سربازان جنگی ، زخمیها ، اسرا و سازمانهای کمک رسانی به اونها مثل صلیب سرخ یا نشانهای جایگزین اون هست و هیچ ربطی به پناهندگان نداره ! همینطور پناهنده با مهاجر فرق داره ، مهاجر کسی هست که توانایی هایی داره مثل ، تحصیلات ، پول ، شعور ، و جامعه میزبان به دلیل توانایی های اون ، این شخص رو به شهروندی خودش در میاره ، ولی پناهنده شخصی هست که به دلیل بدبختی به جامعه میزبان تحمیل میشه . کاملا انسان دوستانه هست که از کسانی که در مملکت خودشون دچار تهدیدی هستند ، حمایت بشه ، ولی وقتی عده ای دروغ گو ، از دیوار مملکتی بالا میرن ، بدون اینکه مشکلی داشته باشن ، و تنها هدف اونها تصاحب زندگی بهتر دیگرانه ، هیچ دلیلی نداره که از این افراد استقبال بشه
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 14:45
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
من نمیدانم چرا هر چه پناهند ه است از کشور ایران و افغان و از این دست است چرا یک المانی یا فرانسوی یا امریکائی پناهنده نمیشود.محصوصا که بقول اقایان دام افاضاته ها مردم دنیا عاشق اسلام عزیز هستندو شب روز هم در فکر ند بیایند از محضر اینها بهره ببرند و به بهشت موعود برسند. حالا چرا یک نفر در دنیا پیدا نمیشود که بگوید من برای رسیدن باسلام عزیز از کشورم فرار کردم و بایران یا عراق یا عربستان پناهنده بشود .
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 16:27
ali1111 - تهران - ایران
ما همان مملکت خود را ساختیم کافی‌ است بگذاریم دولت خودشون برای کشورشون تصمیم بگیرد!!! سازندگی‌ها باشه برای اون گلی‌ که خود کاشتیم؟!!!!! نمیخواد من را اونجا راه بده! زور که نیست!
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 17:27
Azadikhah - تكسل - هلند
عجب روزگاری شده برای مملکتم ایران و هموطنام که اینطوری باهاشون رفتار می‌شه.
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 17:41
Shahin.Orel - تهران - ایران
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا طفل معصومی که شما گفتید ، بچه نسرین ستوده هست ،که حتی از ملاقات مادرش هم محرومه ، نه این پدر و مادری که بچه هاشون رو به عنوان طعمه ، که تو رو خدا به بچمون رحم کنید !!! وارد چنین بازی یی میکنن ، رفتار این پدر و مادران هیچ فرقی با گدایی اون کلی کنار خیابونهای تهران که بچه یی نیمه هشیار رو هم به دنبال خود برای جلب ترحم داره نمیکنه
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 18:29
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
لعنت تو روحت خمینی , ننگ و نفرت به کسانی که این بلا را سر ملت ایران آوردند و آنها را از وطن آواره کردنند. تف تو روح همتون.
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 18:59
Danilprimmer - لندن - انگلستان
خاک بر سرشون با این کشورشون ، ایرانی ها که تو استرالیا جاشون گرم شده و گذشته خودشون رو فر أموش کردند یادتون نره که اینها هم ادم هستند و جای شما رو نمیگیرند پس نترسید
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 21:46
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
Shahin.Orel - تهران - ایران. معلومه سوزش از گفتگوهای قبلی و خیط شدن توش هنوز ادامه داشته.هههه. و مشخصه که سواد بسیار پایین و درک کمی از حقایق و حتی معنای عبارات و لغتها داری.بگذار روشنت کنم و یکبار دیگه روتو کم کنم : اول که مهاجر یعنی کسی که مهاجرت میکنه.پناهنده هم شامل مهاجرت میشه.پناهنده ها هم تو تمام دنیا توسط سازمان مهاجرت اون کشور و طبق قوانین مهاجرتی اون کشور به وضعیت پناهندگیشون رسیدگی میشه.چون اونها هم نوعی مهاجرن.پس بیخود الکی با کلمات بازی نکن.اون چیزی که تو شنیدی و میگی مهاجرت بر اساس تخصص و بر حساب سیستم امتیازی هست که فقط یک نوع مهاجرته. دوما در مورد کنوانسیون ژنو که در افشانی کردی،باز هم غلط بود تمام نظرت،نمیدونم کی به تو گفته که این کنوانسیون برای سربازها و اسرا و زخمیهاست.اون مال زمانه جنگ هست در زمان صلح اما شامل خیلی چیزهای دیگست.این لینک از سازمان ملل :https://www.unic-ir.org/hr/convenantion-refugees.htm پناهنده به کسی میگن که تو کشور خودش یا امنیت نداره یا تحت اذیت و آزار و تعقیب هست بدلایلی که در کشورهای متمدن جرم محسوب نمیشه.ببینم باز هم رو داری انکار کنی اینها رو؟
‌پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 22:16
مهم - بروكسل - بلزيك
من تعجب می‌کنم از این افراد چرا بر نمیگردید ایران درسته کلی خرج کردید ولی‌ باید واقع بین باشید فعلا وضع اینطوری است درخواست بدید برگردید ایران بمراتب بهتر از اون جزیره است
جمعه 1 شهريور 1392 - 00:21
Shahin.Orel - تهران - ایران
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی قبلا جواب ادبیات دلقک مابانه ، استدلال های غلط و عامیانه تون رو دادم ، تکرار میکنم کنوانسیون ژنو که فرمودید هیچ ربطی به پناهندگان نداره ، تکرار میکنم پناهنده و مهاجر فرق داره ، در لینکی هم که لطف فرمودید ولی سواد خوندنش رو ندارید توضیح داده ، در ضمن این کنوانسیون‌ مربوط‌ به‌ وضع‌ پناهندگان‌ بود نه کنوانسیون ژنو که فرموده بودید !! اون لغت در بالا ژوئیه هست ، شاید متوجه نیستید ژوئیه با ژنو فرق داره ، مثل فرق مهاجر و پناهنده !شاید اگه از کسی خواهش کنید براتون با صدای بلند بخونه متوجه بشید.درضمن حتما این شیوه اندازه گیری ای کیو و تحصیلات رو که از راه دور دارید ، در اختیار یک دانشگاهی جائی بگذارید ، حیف این همه توانایی که دارید انحصاری باشه ! در ضمن تحصیلات هیچ کمکی به بالا رفتن چیز هایی که شما ندارید نمیکنه . برای من هیچ اهمیتی نداره که نا توانایی های اجتماعی شما چقدره ، ولی برای من بسیار اهمیت داره که وقتی ناتوانایی های فرهنگی شما دگرگون بشه ، من ایرانی در دنیا محترم تر خواهم بود
جمعه 1 شهريور 1392 - 00:24
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا
Shahin.Orel تو اگه اظهار نظر نکنی نمیشه؟
جمعه 1 شهريور 1392 - 03:37
oyama - تهران - ايران
با اینکه دلم گرفت. ولی‌ اینقدر دلم از دست یکسری هموطنها شکسته راه که میرم صدای خورده شیشه میدم. صابون شون حتما به تنتون خورده. ؟؟؟؟؟
جمعه 1 شهريور 1392 - 03:56
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا
خداییش ایرانیان اراذل اوباش تازگیها زیاد از راه دریا اومدن استرالیا...تو محله پاراماتا که راه میری همه دارن داد میزنن و به زبان شیرین فارسی فحش به هم میدن....اونوقت پسر دایی من و ایران فوق لیسانس داره زبانش هم خوبه چند ساله که میخواد قانونی اقامت بگیره بیاد هنوز نتوسته آخه این انصافه؟؟/
جمعه 1 شهريور 1392 - 03:34
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا
بچه ها خداییش من بخیل نیستم دوست دارم همه ایرانی ها بیان از دست ملا ها راحت بشن اما بعضی از ایرانی ها واقعا آبرو ریزی میکنن و راه رو واسه بقیه میبندن...ایرانیه هنوز تو کمپ بوده هنوز اقامتش درست نشده بردنشون تو شهر استخر عمومی دختر نوجوون سترالیایی رو انگولک کرده...میترسم یه روز یه قانون درست کنن بگن همه ایرانی ها حتی اونهایی که سیتی زن هستن باید برگردن ایرا ن زبونشونو ملا ها و بسیجی ها بهتر میفهمند..از ماست که بر ماست.
جمعه 1 شهريور 1392 - 03:45
amirhassna - سیدنی - استرالیا
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی. دوست عزیز آیا شما کسی‌ که در ایران چک بی‌ محل کشیده و از ترس زندانی شدن میاد یه کشور دیگرو پناهنده میدونی‌؟ من ۳۱ سال تو ایران زندگی‌ کردم قبل از اینکه بیام استرالیا. قبول دارم که ایران مشکل داره و من هم به همون دلیل اومدم بیرون اما انصافا شما فکر میکنی‌ چند درصد این افراد که با قایق میان جز کسانی‌ هستن که اونجا نمی‌تونن زندگی‌ کنن؟ خیلی‌ از این دوستان که پناهنده هستن اینجا اکثرشون تو ایران پول هم دارن و فقط خواستن راه راحت در پیش بگیرن. امثال این دوستان کار بقیه که واقعا در ایران جونشون در خطره رو با مشکل مواجه می‌کنن. انصافا ما خودمون در مورد افغانیا چه جوری برخورد می‌کنیم که فکر می‌کنیم صرفاً چون ایرانی‌ هستیم همهٔ دنیا باید با ما جه‌ جور دیگه باشن.
جمعه 1 شهريور 1392 - 04:45
kimiaa - تهران - ایران
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی. پناهنده به کسی میگن که تو کشور خودش یا امنیت نداره یا تحت اذیت و آزار و تعقیب هست بدلایلی که در کشورهای متمدن جرم محسوب نمیشه. که شامل اکثریت قریب به اتفاق این عزیزان پناهنده نمیشه!دلیلی نداره استرالیا تاوان وضع اقتصادی بد ایران رو بده.دولت استرالیا میتونه حقوق و مزایای پناهندگان رو کم کنه یا درخواست پناهندگی انها رو رد کنه یا براساس توافق با کشورهای دیگه انها رو بفرسته به اونجا مثل نائورو و گینه نو.تازه با انتخابات پیشه رو و کنار رفتن دولت کارگری قطعا قوانین جدی تری در این زمینه وضع میشه.
جمعه 1 شهريور 1392 - 09:02
hamidla - هامبورگ - المان
Shahin.Orel - تهران - ایران. حالا چرا اهانت میکنی‌ به آن بابا!؟ عجبا؟
جمعه 1 شهريور 1392 - 10:40
Shahin.Orel - تهران - ایران
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا به به آقای اسب آتش ! باز من چیزی گفتم به معیار های چاقو کش ها بر خورد ؟ شرمنده !! من هم امیدوارم روزی مفت خوری و باورهای متوحش به زادگاهش برگرده ، حالا حتی اگه سیتی زن شده ! مال بد بیخ ریش صاحبش
جمعه 1 شهريور 1392 - 12:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.